Wyróżnieni

ASK-Finance Sp. z o.o. to Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2023

ASK-Finance Sp. z o.o. w Katowicach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2023, XVI edycji Konkursu Efektywna Firma 2023 i XI edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2023 na podstawie danych finansowych.

Firma rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2021-2022 wyniosła w jej przypadku 57,9 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2023.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2021 i 2022 r. osiągnął poziom 8,5 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2023. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2023.

Specjalizuje się w świadczeniu usług księgowych. Klientom zapewnia pełne bezpieczeństwo fiskalne, w ich imieniu realizuje wszelkie czynności księgowe oraz kontaktuje się z urzędami. Spółka działa od 2010 roku i jest następcą funkcjonującej wcześniej firmy ASK-Finance Anna Szafarczyk-Kasicka. Może się pochwalić czołową pozycją na rynku usług księgowych na Górnym Śląsku oraz kompleksową konkurencyjną ofertą w porównaniu do innych biur rachunkowych.

Zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/AskFinanceKatowice/

Zespół ASK-Finance stanowi dziś 26 osób. Klienci to ponad 200 podmiotów reprezentujących różne branże. Dzięki stale rozwijanej współpracy z doradcą podatkowym, kancelarią prawną oraz syndykiem firma może zapewnić tym podmiotom kompleksowe wsparcie w prowadzonej przez nich działalności. Prowadzi obsługę i sprawozdawczość w języku angielskim i niemieckim.

Oferujemy usługi w zakresie:

  • Prowadzenia ksiąg handlowych
  • Prowadzenia książki przychodów i rozchodów (KPiR)
  • Prowadzenia ewidencji ryczałtowych
  • Rozliczania podatku VAT, podatku dochodowego CIT, PIT
  • Sporządzania zeznań rocznych, sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych
  • Wyprowadzania zaległości podatkowych
  • Obsługi plików JPK

Biuro rachunkowe ASK-Finance Sp. z o. o. zdobyło uznanie wielu klientów dzięki młodemu, dynamicznemu i doświadczonemu zespołowi, który wykazuje się wiedzą, rzetelnym podejściem do wykonywanej pracy, znajomością realiów prowadzenia działalności, a także uciążliwości wynikających z obowiązków ewidencyjno-podatkowych. Poza księgowością zapewnia też m.in. rzetelne doradztwo podatkowe.

Co wyróżnia biuro? Wieloletnie doświadczenie, zdobyte w trakcie obsługi księgowej oraz kadrowo-płacowej różnych firm. Pozwala to na elastyczne dostosowanie się do specyfiki oraz potrzeb każdego klienta. Wyróżnia się dużą wiedzą i profesjonalizmem oraz twórczym podejściem do problemów związanych z prowadzeniem działalności i obowiązkami ewidencyjno-podatkowymi. Z pomocą firmy rozliczenia podatkowe stają się łatwe i przyjemne.

Każde zlecenie i każde podjęte zobowiązanie jest dla firmy ważne. Podchodzi indywidualnie do potrzeb i preferencji każdego klienta. Wyróżniają ją kompetencje i wszechstronna wiedza merytoryczna poparta dużym doświadczeniem. Dzięki jej pomocy klienci mogą skupić się na tym, co istotne dla prowadzonej przez nich działalności.

Biuro zawsze dba o przestrzeganie zasad poufności oraz ochrony danych osobowych. Cieszy je, że coraz liczniejsza grupa przedsiębiorców przekonuje się do profesjonalnego outsourcingu księgowości.

Bazując na swoim doświadczeniu i zaangażowaniu zespołu w prowadzone sprawy, udało się zbudować dynamicznie rozwijającą się firmę, której usługi są chętnie wybierane przez klientów.

Firma została wyróżniona dwukrotnie w Konkursie Gepardy Biznesu. Odebrała wyróżnienie za rok 2016 oraz 2017. Konkurs organizowany jest od 2006 r. przez Instytut Europejskiego Biznesu. Wyróżnione firmy notują stały wzrost wartości rynkowej, porównany do wycen spółek akcyjnych notowanych na GWP w Warszawie.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej:  https://ask-finance.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z,

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.