AktualnościEfektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutMocna FirmaPolskie BrylantyWielcy Modernizatorzy

Arsanit Sp. z o.o. to Wielki Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu, Mocna Firma Godna Zaufania i Wielki Modernizator 2020

Arsanit Sp. z o.o. w Siemianowicach Śląskich to wyjątkowa firma, została bowiem wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu we wszystkich jego konkursach na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego: w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020, XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020, XIII edycji Konkursu Efektywna Firma 2020, VIII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2020 i IX edycji Konkursu Wielki Modernizator 2020.

Firma rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jej przypadku 22,5 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2020.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w 2019 r. osiągnął poziom 6,9 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2020. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2020.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w październiku 2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 242,8 mln zł, co dało mu tytuł  Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2020, bo znalazło się w rankingu „Pięć tysięcy najcenniejszy firm w Polsce – Wielkich Brylantów Polskiej Gospodarki 2020” na 2977. miejscu.

http://europejskafirma.pl/32143%2Cpiec-tysiecy-najcenniejszy-firm-w-polsce-wielkich-brylantow-polskiej-gospodarki-2020-3/

W latach 2018-2019 dokonało odpisów amortyzacyjnych na kwotę 10,9 mln zł, dzięki czemu zyskało tytuł Wielki Modernizator 2020.

Firma Arsanit od 2002 roku dostarcza wyroby z zakresu chemii budowlanej. Posiada własne systemy docieplania budynków oparte w całości na produkowanych przez nią komponentach. Jest  jedną z niewielu firm w Polsce stosujących tego typu rozwiązanie.

Innowacyjność proponowanych przez nią rozwiązań opiera się w dużej mierze na badaniach, które przeprowadza we własnym laboratorium. Stara się wciąż kontrolować jakość produktów i stale je ulepszać.

Jej oferta obejmuje szeroki  wybór tynków strukturalnych, farb wewnętrznych i farb fasadowych, gruntów i podkładów tynkarskich oraz podkładów podłogowych. Sprzedaje też styropiany z nanosrebrem, kleje do ociepleń oraz gotowe systemy ociepleń, oparte zarówno na styropianie, jak i wełnie mineralnej.

Stara się wciąż poszerzać ofertę dostępnych produktów oraz opracowywać nowe, konkurencyjne rozwiązania. Ma własny tabor transportowy pozwalający jej dotrzeć do klientów w Polsce i za granicą.

Zakładając w 2002 roku firmę ARSANIT, skupiliśmy się na dwóch kwestiach – dbaniu o jakość produktów oraz budowaniu trwałych relacji z klientami. Wierzymy, że w dłuższej perspektywie właśnie te wartości pozwalają przetrwać nawet największe perturbacje w trudnej branży chemii budowlanej, mówi Krzysztof Skrobot, Prezes Zarządu ARSANIT Sp. z o.o.

Firma ARSANIT działała początkowo jako niewielki zakład produkujący podstawowe wyroby chemii budowlanej, ale mając konkretnie sprecyzowany model działania, pozwoliło nam to w krótkim czasie zacząć intensywnie inwestować i dość szybko weszliśmy na ścieżkę dynamicznego rozwoju. Ważnym elementem strategii było sięgnięcie po dotacje unijne. Przez kilkanaście lat istnienia firmy na rynku zaszło wiele zmian, firma mocno ewoluowała, a mimo to, wciąż udaje się dochować wierności tym wartościom, które legły u podstaw w czasie jej tworzenia.

Dziś firma funkcjonuje jako dwa nowoczesne zakłady produkcyjne: w Siemianowicach Śląskich i w Koninie, zatrudniające w sumie niemal 200 osób. W ofercie firmy ARSANIT jest ponad sto specjalistycznych produktów, ale to kompleksowe rozwiązania w zakresie systemów ociepleń są naszą domeną. Innowacyjność oferowanych rozwiązań opiera się w dużej mierze na badaniach, które prowadzone są we własnym laboratorium, kontrolując jakość produktów i stale je ulepszając. Własny tabor transportowy pozwala skutecznie docierać do klientów niemal w całej Polsce a jako jeden z nielicznych producentów w Polsce oferujemy wszystkie produkty do wykonania systemu ociepleń – produkty suche, produkty mokre i styropian. Taka kombinacja jest gwarancją pełnej wzajemnej kompatybilności produktów składowych systemu i sprawnej obsługi, co dla inwestora stanowi niewątpliwy atut przy wyborze dostawcy systemu ociepleń.

Naszym sprzymierzeńcem jest także dzisiejsza technologia, która pozwala zaoferować rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu byłyby niemożliwe. Klienci często poszukują odmiany, niestandardowych rozwiązań i dziś mogą skorzystać na przykład z nowego rozwiązania wykończenia elewacji, który cieszy się dużym zainteresowaniem – tynk do modelowania. Dzięki niemu możemy osiągnąć nowe efekty na elewacji np. efekt deski strukturalnej, betonu architektonicznego, gładkiej powierzchni czy kamienia naturalnego.

Firma ARSANIT planuje dalszy rozwój swojej sieci dystrybucyjnej w nowych obszarach, również udoskonalenie infrastruktury obu zakładów oraz rozbudowę struktur handlowych i technicznych. Zależy nam, by klienci otrzymywali od nas profesjonalne wsparcie przed- i posprzedażowe, a my chętnie korzystamy z ich informacji zwrotnej, co pozwala nam udoskonalać nasze produkty i modyfikować ofertę tak, by jeszcze lepiej dopasować się do potrzeb klienta.

Wszyscy wiedzą, że na końcowy sukces i wszystkie otrzymane wyróżnienia, składa się stały wysiłek wszystkich pracowników firmy, a o sukcesie decyduje jej zadowolony Klient. Ten właśnie sposób pojmowania biznesu rozumie każdy pracownik naszej firmy.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej https://arsanit.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #prestiżowytytuł #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany #efektywnafirma #wielkimoderniztor #polskiebrylanty #polskiesukcesy #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat przeanalizowali wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

We wrześniu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 99 705 przedsiębiorstw w Polsce. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.