Aktualności

Żona to podstawa najważniejszej komórki społecznej – małżeństwa

“Dzień Żony – Wife Day 27 sierpnia każdego roku” to nasza kampania społeczna na rzecz lepszego traktowania żon przez mężów i zachęcania do zawierania małżeństw, najlepiej w świątyniach, bo badania socjologiczne wskazują, że takie małżeństwa są trwalsze i szczęśliwsze.

Wirtualna Polska zainteresowała się Dniem Żony. Tak wyjaśniłem jej, o co w tym projekcie chodzi.

From: Jerzy Krajewski [mailto: jerzy.krajewski@europejskafirma.pl]
Sent: Thursday, June 25, 2015 12:33 PM
To: Anna.Szuszkiewicz@grupawp.pl
Cc: jerzy.krajewski@ulan.com.pl
Subject: Dzień Żony Wife Day

Sz. P.  Anna Szuszkiewicz

Szanowna Pani!

Dziękuję za zainteresowanie naszym projektem  „Dzień Żony – Wife Day 27 sierpnia każdego roku”

Zajmujemy się nim o kilku tygodni.  To nasza kampania społeczna na rzecz lepszego traktowania żon przez mężów i zachęcania do zawierania małżeństw, najlepiej w świątyniach, bo badania socjologiczne wskazują, że takie małżeństwa są trwalsze i szczęśliwsze.

Zwróciliśmy się do Pani Premier Ewy Kopacz z prośbą o objęcie patronatem honorowym Dnia Żony w Polsce, a w przyszłości o ustanowienie takiego dnia  przez Sejm.  Przygotowaliśmy też list do papieża Franciszka w tej sprawie.

Chcemy przypominać ludziom, jak ważne są żony w ich społecznościach, że są osobami, które najbardziej dbają o rodziny, najlepsze miejsca do rozwoju i wychowania dzieci.

Żona to najważniejszy człowiek w życiu mężczyzny. Z nikim innym mężczyźni nie są bowiem tak długo i blisko jak z żonami

Mężowie powinni być wdzięczni żonom, że są z nimi. Wiele badań naukowych wskazuje, że mężczyźni cieszący się w swoim życiu towarzystwem żon są zdrowsi i żyją dłużej niż ci mężczyźnie, u boku których nie ma żon.

Chcemy, by każdego 27 sierpnia mężowie lepiej niż zwykle traktowali swoje żony, by więcej niż zwykle zaangażowali się w prace domowe, by przychylniej o nich pomyśleli, by je przytuli i pocałowali w usta, by przynieśli im kwiaty i prezent.

Więcej informacji o projekcie „Dzień Żony – Wife Day 27 sierpnia każdego roku” znadzie Pani pod adresem:

www.wifeday.org

Na razie adres ten przekierowuje na jeden z działów jednaj z naszych stron internetowych. Pracujemy jednak nad osobną stroną poświęconą projektowi  „Dzień Żony – Wife Day 27 sierpnia każdego roku”.

Do promowania Dnia Żony mieliśmy utworzyć Fundację Dzień Żony, ale zdecydowaliśmy nie tworzyć bytów ponad potrzebę, bo to tylko dodatkowa biurokracja. Na razie za pomysłem stoi kilkoro katolików i ich mała firma ULAN.

Czy portal WP.pl mógłby objąć patronatem medialnym Dzień Żony –  Wife Day?

Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania.

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Krajewski,

redaktor naczelny Magazynu Przedsiębiorców “Europejska Firma”,

tel. 604 596 537,  tel./faks (22) 77 14 200
jerzy.krajewski@europejskafirma.pl