Gepardy BiznesuKlub

ZIARN-POL Sp. z o. o. w Górkach członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu

ZIARN-POL Sp. z o. o. w Górkach została członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu. Firmę w klubie reprezentuje pan dyrektor Sławomir Smoliński.

ZIARN-POL Sp. z o. o. istnieje nieprzerwanie od 1999 roku.

Wśród udziałowców spółki jest 130 producentów zbóż i rzepaku prowadzących uprawy na Powiślu i Żuławach (powiaty kwidzyński, malborski, iławski i sztumski). Łączny obszar upraw udziałowców wynosi ponad 30 000 ha. W posiadaniu ZIARN-POL są dwa nowoczesne elewatory zbożowe – ich łączna pojemność wynosi aż 50 000 ton. Obiekty wyposażone są w niezbędną infrastrukturę towarzyszącą. Elewator Górki znajduje się w gminie Kwidzyn w woj. pomorskim. Elewator Dąbrówka położony jest w gminie Susz w woj. warmińsko-mazurskim.

Ponadto firma ZIARN-POL zajmuje się hurtową sprzedażą paliw płynnych obsługując w tym zakresie m.in. gospodarstwa rolne oraz firmy transportowe. Spółka posiada również magazyny do wynajęcia zlokalizowane w Górkach oraz w Dąbrówce pozwalające przechowywać towar luzem, na paletach oraz w BigBaggach.

Działalność firmy realizuje się przez:

całoroczną kontraktację, sprzedaż i skup zbóż oraz skup rzepaku, poprawę parametrów skupionego ziarna poprzez czyszczenie i dosuszanie, co pozwala na długotrwałe jego przechowywanie oraz przygotowanie do obrotu dużych, jednorodnych partii surowca zaopatrzenie producentów rolnych w środki do produkcji rolnej (paliwo, nawozy, materiał siewny, komponenty paszowe) świadczenie usług w zakresie skupu, czyszczenia, magazynowania i suszenia zbóż oraz płodów rolnych skup żywca wieprzowego i wołowego.

Realizacja planu potrzeb surowcowych w zakresie zbóż, rzepaku i kukurydzy przeprowadzana jest przez:

kontraktację surowca w gospodarstwach producentów rolnych zakup surowca na wolnym rynku.

Ziarna zbóż konsumpcyjnych przeznaczone są przede wszystkim dla młynów z całej Polski, a głównie z województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Część skierowana jest także na eksport. Rzepak kierowany jest do olejarni, a także do eksporterów i na cele energetyczne. Zboża paszowe sprzedawane są do mieszalni pasz i ferm drobiowych.

ZIARN-POL Sp. z o. o. w Górkach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Więcej informacji o firmie po adresem: http://www.ziarnpol.pl