Gepardy BiznesuWielcy Modernizatorzy

Zakłady Mechaniczne Tarnów Gepardem Biznesu i Wielkim Modernizatorem Polski

Zakłady Mechaniczne Tarnów S. A. aspirują do uczestnictwa w większości kluczowych programów modernizacyjnych Sił Zbrojnych RP. Wizytówką  spółki jest szeroka oferta uzbrojenia i sprzętu wojskowego, w której szczególną rolę odgrywają karabiny wyborowe i maszynowe, granatniki, moździerze, artyleryjskie i artyleryjsko-rakietowe zestawy przeciwlotnicze oraz sprzęt szkolno-treningowy.

Firma jest producentem nowoczesnych karabinów wyborowych – wyspecjalizowanych konstrukcji strzeleckich służących do precyzyjnego rażenia celu z bardzo dużej odległości.

Produkowana w Tarnowie broń została przyjęta do uzbrojenia Wojska Polskiego i sprawdzona bojowo przez strzelców wyborowych w najtrudniejszych warunkach. Karabiny wyborowe przeznaczone są głównie na rynek wojskowy i dla służb mundurowych, ale wybrane modele oferowane są także w odmianach sportowych. Ponadto Zakłady Mechaniczne Tarnów SA są wieloletnim, sprawdzonym dostawcą karabinów maszynowych dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej jak i armii innych państw. Konstrukcje z Tarnowa, dostosowane do amunicji zgodnej ze standardami NATO, były używane w akcji podczas polskich misji w Iraku i Afganistanie.

Spółka produkuje także inną, lekką broń wsparcia dla oddziałów piechoty, do której zaliczają się granatniki jednostrzałowe, rewolwerowe i maszynowe kalibru 40 mm oraz moździerze kalibru 60 mm. Jest także producentem zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia, dostosowanych do różnego typu aplikacji z możliwością montażu na różnego rodzaju platformach lądowych, powietrznych i morskich.

W firmie powstają zestawy przeciwlotniczo – artyleryjskie i artyleryjsko-rakietowe. Modernizuje także tego rodzaju sprzęt do nowych standardów, dostosowując go do zmieniających się wymagań współczesnego pola walki.

Spółka jest także liderem w rozwoju mobilnych systemów kontenerowych przeznaczonych dla wojska i służb mundurowych. Założona wysokość tegorocznych nakładów na inwestycje sięga kwoty 37 mln 723 tys. zł, zaś na badania i rozwój spółka przeznaczy blisko 23 mln 685 tys. zł.

 

 Zakłady Mechaniczne Tarnów S. A. w Tarnowie została wyróżniona w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014 oraz w III edycji ogólnopolskiego Konkursu Wielcy Modernizatorzy Polski  2014.