Wyróżnieni

Zadbano S.A. to Brylant Polskiej Gospodarki , Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2023

Zadbano S.A. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2023, XVI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2023, XVI edycji Konkursu Efektywna Firma 2023 i XI edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2023 na odstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Firma rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2021-2022 wyniosła w jej przypadku 9254,3 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2023.

Zajęła 3. miejsce w rankingu Gepardy Biznesu 2023 Najdynamiczniejsze Firmy Branży Informatycznej

 

Gepardy Biznesu 2023 Najdynamiczniejsze Firmy Branży Informatycznej

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2021-2022 osiągnął poziom 20,8 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2023. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2023.

Wartość rynkowa spółki w grudniu 2023 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 23 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2023.

To wyspecjalizowana firma z branży TSL świadcząca kompleksowe usługi transportowe oraz montażowe takie jak: usługi home delivery, LTL (transportu załadunku częściowego), FTL (transportu całopojazdowego), jak również logistyki kontraktowej. Od 20 lat obsługuje kompleksowo sklepy meblowe, z branży RTV/AGD oraz budowlane. Dzięki profesjonalnemu wyposażeniu oraz wykwalifikowanym pracownikom każdego dni może świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Przedsiębiorstwo każdego roku realizuje ponad milion zleceń i pracuje dla ponad 450 marek o zasięgu ogólnopolskim.

W Krajowym Rejestrze Sądowym jej głównym biznesem jest jednak działalność portali internetowych (PKD_2007 6312Z), dlatego trafiła do branży informatycznej.

W 2021 r. DTS zmienia markę na Zadbano. Rebranding, w ramach którego DTS zmieniła nazwę i komunikację wizualną, jest konsekwencją wprowadzenia nowej strategii firmy. Oferta obejmuje obecnie więcej usług, a marka otwiera się na nowe segmenty. Zmiany wprowadzono na podstawie wielu lat obserwacji preferencji klientów i analizie badań, z których wynika, że konsumenci oczekują nie tylko dostawy, ale również wniesienia, usług instalacji, podłączenia czy montażu. Słowem, wszystkiego co potrzebne, by Klient już w dniu dostawy mógł skorzystać z zakupionych urządzeń AGD/RTV, mebli, sprzętu sportowego i wielu innych gabarytowych produktów.

Podstawą założonej przez Pawła Poradzkiego firmy DTS były usługi związane z transportem. Obecnie z kompleksowej oferty usług home delivery, korzysta już ponad 450 partnerów biznesowych, zarówno w kanale online jak i offline, w tym tak renomowane firmy jak: IKEA, MediaMarkt, Agata, Media Expert, Komputronik, Samsung, Neonet, Morele.net, Jysk, meble.pl czy Allegro. Zadbano zapewnia usługi logistyki magazynowej, odpowiadając na potrzeby e-commerce także w zakresie dropshippingu. Składowymi sukcesu są innowacje w systemach IT, autorskie rozwiązania w zakresie procesu przyjmowania zleceń, optymalizacji powierzchni magazynowej czy kontroli jakości pracy ekip fachowców.

Jednak to przede wszystkim wysoka jakość realizowanych zleceń dała DTS pozycję lidera w swojej kategorii. Odzwierciedleniem jakości są pozytywne opinie klientów – firma uzyskała ponad 31 tysięcy pozytywnych opinii Google, które są wyrazem satysfakcji z usług, odpowiadających rzeczywistym potrzebom odbiorców.

Nazwa Zadbano odzwierciedla kulturę organizacyjną firmy. Wynika także ze specyfiki kategorii i panującej w niej logiki. Łącząc jakość usług Zadbano z rozwojem technologicznym dajemy konsumentom swoistą deklarację i gwarancję zadbania nie tylko o zamówione przez nich towary, ale też troski o nich samych – poprzez realizację usług pozwalających cieszyć się z zamówienia niemal natychmiast po jego dostarczeniu, mówi Andrzej Wierus, Członek Zarządu Zadbano.

 

Pracownicy firmy Zadbano nie tylko przywożą kuchnie do domu, ale również montują je. Zdjęcie ze strony www.zadbano.pl

 

Marka może pochwalić się także spektakularnym wynikiem NPS 80,55. Badanie NPS (Net Promoter Score) potwierdza skłonność do polecania usługi danej firmy innym. W segmencie usług oferowanych przez Zadbano wynik jest godny szacunku. Dla porównania inne marki w badaniu z 2020 roku uzyskały NPS:  UPS: 39; FedEx: 3; Uber: 37; Visa: 8; Netflix: 13 (źródło: customer.guru). To jest najlepszy dowód, że przez lata, w trakcie świadczonych usług firma zadbała o wszystko dla satysfakcji klientów.

Zadbano to marka stworzona z opinii. Oferuje klientom usługi, których potrzebują w jakości przewyższającej ich oczekiwania. Takie  podejście pozwala zaoszczędzić to, co dziś najważniejsze, czyli czas. A ten, zgodnie z hasłem Zadbano, może być wykorzystany w dowolny sposób, gdyż zadbano o wszystko, dodaje Wierus.

Więcej informacji o firmie pod adresami https://zadbano.pl/ oraz  https://allegro.zadbano.pl/

 

#europejskafirma.pl #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy firm w Poslce. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2023 r.

C/Z: 9,1

C/WK: 1,11

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2023 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2023 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2022 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2023 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2022 r. i wskaźnika C/Wk w grudniu 2023 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2023 r.

Autor: Jerzy Krajewski