Konferencje

XII Kongres Gospodarki Polskiej

Kongregacja Przemysłowo-Handlowa oraz  Instytut Europejskiego Biznesu  zapraszają  na XII Kongres Gospodarki Polskiej.

XII Kongres Gospodarki Polskiej odbędzie się  21 czerwca 2016 r. w Warszawie w godzinach od 11 do 15 w Sali Głównej Centralnej Biblioteki Rolniczej  przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 tuż przy Placu Zamkowym .

W trakcie XII Kongresu Gospodarki Polskiej chcemy zastanowić się nad  dystrybucją i jej problemami, związanymi z brakiem regulacji na rynku.

Każdego roku ubywa w Polsce tysiące małych sklepów.  Rynek handlu polaryzuje się wokół wielkich sieci handlowych, wokół super i hipermarketów, sieciowych sklepów dyskontowych. Nazwa hurt w rzeczywistości przestaje istnieć. Małe sklepy zostały pozbawione możliwości zakupów w lokalnych hurtowniach. Tysiące małych hurtowni upadło w wyniku braku perspektywicznego widzenia rozwoju rynku przez dotychczasowych decydentów.

UOKIK nie jest w stanie reagować na patologie rynku dystrybucji. Sprawy toczące się przed sądami z powództwa cywilnego  są kosztowne i długotrwałe, a wyroki sądowe dotyczące nieuczciwej konkurencji, zapadają często zbyt późno, po bankructwie słabych uczestników rynku. Dzieje się to na oczach całego społeczeństwa. Nieuzasadnione promocje nie tylko likwidują uczestników rynku, lecz polaryzują handel wokół dużych sieci handlowych.

W małych miastach powstają kolejne problemy. Pogłębia się proces likwidacji małych zakładów produkcyjnych, firm rodzinnych, które przetrwały okresy wojny, okupacji i reżimu komunistycznego  a nie są w stanie utrzymać się na rynku w okresie  nowej, demokratycznej  Polsce.

Kongregacja Przemysłowo Handlowa wraz z Instytutem Europejskiego Biznesu nawiązała współprace  z Warszawską Szkołą Zarządzania w zakresie edukacji specjalistycznej  naszych przedsiębiorców – zarządzania siecią handlową, korporacją.

Jednocześnie w trakcie Kongresu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczy mecenasów kultury i sztuki oraz współpracujących z KPH malarzy artystów, honorową odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, zaś kapituła IEB wręczy wyróżniającym się na rynku przedsiębiorców i instytucjom – statuetki i dyplomy.

 

Program XII Kongresu Gospodarki Polskiej

11.00 otwarcie Kongresu

11.10  Patologie   rynku dystrybucji w Polsce –  Wiesław Michałowski

11.30   Studia Zawodowych I i II stopnia w zakresie zarządzania siecią handlowa- prof. dr hab. Paweł Soroka

11.45  Certyfikacja Zdrowej Żywności –  Instytut Zdrowej Żywności –   Andrzej Czubała

12.00-13.00 Dyskusja z udziałem przedstawiciela MRiRW

13.00 Odznaczenia MKiDN -Zasłużony dla Kultury Polskiej

13.30 Wręczenie dyplomów i statuetek firmom wyróżnionym przez IEB.

14.00 -15.00  –  bankiet

Serdecznie zapraszamy

Jan Rakowski   Prezes KPH OIG          tel. 607 299 557

Jerzy Krajewski   Dyrektor  IEB                tel. 604 596 537