Światowa Firma

Wyżywić Chiny

Polscy producenci żywności chcą żywić Chińczyków. W tym celu w ramach Związku Przedsiębiorców i Pracodawców powstało Biuro Eksportu, które zamierza organizować eksport żywności do chińskiej prowincji Tianjin.

– Powstanie Biura Eksportu ZPP jest odpowiedzią na spotkanie przedstawicieli polskiej branży spożywczej z delegacją z chińskiej prowincji Tianjin, które odbyło się w sierpniu 2014 roku w siedzibie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w Warszawie – czytamy w komunikacie. – Celem spotkania było nawiązanie współpracy między partnerami branżowymi. Firmy chińskie oraz przedstawiciele władz chińskich, którzy wzięli udział w spotkaniu chcieli nawiązać kontakt z polskimi firmami spożywczymi, szczególnie z sektora mięsnego – mrożonki, mleczarskiego i winiarskiego.

Zbigniew Kmieć, dyrektor Biura Eksportu ZPP zapewnia, że ideą powstania Biura Eksportu ZPP jest pośredniczenie w kontaktach między firmami polskimi a chińskimi. – Będziemy pracować na rzecz rozwijania międzynarodowej współpracy, poprzez m.in. monitorowanie sytuacji na polskim rynku spożywczym oraz ukazywanie lokalnych uwarunkowań i regulacji dot. importu i eksportu – zapewnił dyrektor.

Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany współpracą z biurem, może przyjść 5 listopada o godzinie 10:00 do Kafe Zielony Niedźwiedź w Warszawie. Odbędzie się spotkanie z firmami, które są gotowe rozszerzyć swoją działalność i postawić na eksport do Chin.

źródło: www.rp.pl