AktualnościNajlepszy Dla Zdrowia

Woda na zdrowie

Woda to życie – zdanie to większość z nas słyszała wielokrotnie. Trudno je jednak uznać za zgrany banał. Wszak woda niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. O tym, że należy ją pić nie trzeba zatem nikogo przekonywać. Warto zastanowić się za to nad sposobem dostarczania wody do biur czy domów. Jak się okazuje, plastikowe butelki czy tradycyjne dystrybutory odchodzą powoli „do lamusa”, a coraz więcej osób wybiera bardziej nowoczesne rozwiązania.

Jak donoszą specjaliści, kobiety powinny wypijać średnio przynajmniej 2 litry wody w ciągu dnia, mężczyźni natomiast – 2,5 litra. Niestety praktyka pokazuje, że w Polsce te zdrowotne standardy nie zawsze są przestrzegane, a aż 80 procent społeczeństwa spożywa zbyt małe ilości tego życiodajnego płynu.

Takie podejście to oczywiście błąd. Przecież woda wpływa nie tylko na nasze dobre samopoczucie, ale również decyduje o produktywności. Nic wiec dziwnego, że coraz więcej pracodawców zapewnia swoim pracownikom bezpłatny dostęp do wody.

Co ciekawe, woda w butelkach czy tradycyjne, galonowe dystrybutory coraz częściej zastępowane są przez bardziej nowoczesne rozwiązania. Przykładem na to są chociażby urządzenia oferowane przez firmę Ideal Group.

– Z naszych produktów chętnie korzystają nie tylko firmy, ale również przedszkola, szkoły czy szpitale, czyli miejsca, w których jakość wody stoi zawsze na pierwszym miejscu. Odpowiedni proces filtracji sprawia, że woda jest oczyszczona, ale też wzrastają jej walory smakowe.– mówi Andrzej Nartowicz, właściciel firmy.

O tym decydują m.in. lampy UV, instalowane tuż przed podajnikiem wody. Sam podajnik zaś zabezpieczony jest powłoką zawierającą cząsteczki srebra. To w sumie powoduje skuteczną eliminację bakterii. A na dodatek pozytywnie wpływa na smak, zapach i kolor wody.

Co ciekawe, mówimy tu o wodzie pobieranej wprost z lokalnej sieci wodociągowej. Wbrew obiegowej opinii jest ona bowiem zdatna do picia, tym bardziej po podniesieniu jej walorów przez dystrybutory z systemem filtrowania.

Do tego dochodzi szereg innych czynników – woda z dystrybutora nie wymaga przecież transportu, miejsca do składowania butelek czy galonów i nie generuje ton niepotrzebnych odpadów w postaci plastikowych opakowań, co pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.

¬- Warto też uświadomić sobie, że woda „z automatu” nie tylko może być od razu podgrzana, schłodzona czy nagazowana, ale również… nigdy się nie kończy. Po zainstalowaniu urządzenia do filtrowania można więc raz na zawsze zapomnieć o cyklicznych wymianach butli. Ten patent doskonale sprawdza się w biurach. Nie od dziś wiadomo, że pracownik, któremu zapewniono