Woda mineralna „Wysowianka” – Zdrowy Smak 2013
Naturalna woda mineralna z naturalnym jodem „Wysowianka”, produkowany przez Uzdrowisko Wysowa SA, została laureatem pierwszej edycji ogólnopolskiego Konkursu Zdrowy Smak 2013. Członkowie kapituły konkursu docenili jej dobry smak i pozytywny wpływ na zdrowie.
„Wysowianka” to woda produkowana od 1959 r. przez Uzdrowisko Wysowa. Czerpana z głębokiego na 40 metrów ujęcia W-24 w Wysowie-Zdrój, przeznaczona do codziennego spożycia – ma wyrazisty smak i dobrze gasi pragnienie, a jako woda alkaliczna zapobiega również zakwaszeniu organizmu.
„Wysowianka” niskonasycona CO 2.
„Wysowianka” gazowana.
Jod to pierwiastek mający duży wpływ na rozwój mózgu, regulujący i przyspieszający metabolizm, chroniący organizm przed stanami zapalnymi i nowotworami. Jego niedobór objawia się m.in. długotrwałym zmęczeniem, brakiem koncentracji, łamliwością włosów oraz suchością skóry, a szczególnie wrażliwe na jego braki w codziennej diecie są kobiety w ciąży, noworodki oraz dzieci i młodzież w okresie dojrzewania.
Charakterystyczny zapach tego pierwiastka możemy wyczuć przebywając nad morzem, możemy go również dostarczyć do naszego organizmu spożywając produkty naturalnie w niego bogate, takie jak tłuste ryby i owoce morza, ziarna zbóż, ziemniaki, marchew lub buraki. Jod możemy również dostarczyć do organizmu poprzez picie wód mineralnych o bogatym jego stężeniem.Przykładem takiej wysokomineralizowanej wody jest właśnie „Wysowianka”.
Jeden jej litr zaspokaja w 100% dobowe zapotrzebowanie organizmu człowieka w łatwo przyswajalny, naturalny jod – to jak codzienny nadmorski spacer… w butelce wody.
Poza wspomnianymi wcześniej zaletami tego cennego pierwiastka, na które każdy z nas powinien zwrócić uwagę, przede wszystkim kobiety w ciąży powinny zainteresować się kolejnymi zaletami jodu.
Według prof. Zbigniewa Szybińskiego z Kliniki Endokrynologii Collegium Medicum UJ, ponad 40% ciężarnych kobiet nie spożywa dostatecznej ilości jodu, co może być przyczyną nieprawidłowego rozwoju płodu, niższego poziom inteligencji rodzonych dzieci i komplikacji w ciąży. Dlatego kobiety powinny przyjmować zlecaną dawkę jodu – która wynosi 150 do 200 mikrogramów na dobę – od momentu poczęcia dziecka aż do zakończenia karmienia piersią.
Konkursu Zdrowy Smak od 2013 r. organizuje Instytut Nowoczesnego Biznesu, prowadzony przez ULAN Sp. z o.o.
Tytuł Zdrowy Smak 2013 przyznawany jest bezpłatnie. Poniżej element graficzny logo promocyjnego Zdrowy Smak 2013.