Gepardy Biznesu

Właściciel Coccodrillo chce pozyskać z oferty publicznej około 20 mln zł

Spółka CDRL, właściciel sieci odzieży dziecięcej Coccodrillo chce pozyskać z oferty publicznej około 20 mln zł brutto. Środki te planuje przeznaczyć na inwestycje w rozbudowę sieci sklepów i rozwój sklepu internetowego – podała spółka w prospekcie.

W ramach oferty publicznej spółka chce wyemitować do 1 mln akcji. Cena maksymalna akcji oferowanych w ofercie to 17,40 zł. Oferującym akcje jest Trigon DM.

Budowa księgi popytu rozpocznie się 6 października i potrwa do 8 października. Dzień później spółka poda cenę emisyjną i ostateczną liczbę akcji oferowanych. Zapisy dla instytucji potrwają od 9-15 października.

Środki od inwestorów mają trafić głównie na powiększenie sieci, poprzez uruchamianie nowych lokalizacji zarówno w modelu sklepów własnych jak i agencyjnych.

W 2014 roku rozbudowa ma dotyczyć 31 lokalizacji w Polsce, 3 salonów agencyjnych na terenie Unii Europejskiej oraz 15 lokali poza Unią Europejską. Na ten cel ma trafić 6,3 mln zł.

W 2015 roku sieć sklepów ma wzrosnąć o 11 lokali handlowych w Polsce oraz o 22 salony agencyjne w pozostałych krajach Unii Europejskiej, a także zwiększenie sieci lokali w krajach poza Unią Europejską. Nakłady w tym roku wynieść mają 8,3 mln zł.

Pozostała część środków z oferty publicznej ma trafić na budowę hali magazynowej z wykorzystaniem pod sklep internetowy (6-8 mln zł), rozwój sklepu online oraz zwiększenie kapitału obrotowego.

Łącznie w 2014 roku spółka planuje przeprowadzenie inwestycji na kwotę 9,8 mln zł, a w 2015 roku na kwotę 15,3-17,3 mln zł.

Obecnie grupa posiadała sieć obejmującą 205 sklepów (własnych i agencyjnych) na terenie Polski, 119 sklepów na terenie pozostałych krajów Unii Europejskiej (sklepy własne, agencyjne i w modelu tzw. shop in shop) oraz 23 sklepy na terenie krajów poza Unią Europejską. Od 2010 roku grupa prowadzi również sklep internetowy.

W prospekcie emisyjnym CDRL prognozuje wypracowanie w 2014 roku 159,4 mln zł przychodów, 18,4 mln zł zysku EBITDA oraz 10,9 mln zł zysku netto. W ubiegłym roku spółka miała 148,7 mln zł przychodów, 10,1 mln zł EBITDA i 3 mln zł wyniku netto.

Zarząd spółki przewiduje, że z uwagi na inwestycje, w najbliższych dwóch latach nie będzie wnioskował o przeznaczenie zysku na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy.

Grupa CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej na rynku polskim i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, którą sprzedaje pod marką własną Coccodrillo. Działalnością uzupełniającą jest sprzedaż wyrobów producentów krajowych pod markami uzupełniającymi – głównie zabawek i akcesoriów.

Obligacje spółki od 2011 r. notowane są na rynku Catalyst.

Głównymi akcjonariuszami spółki są prezes Marek Dworzak (31,09 proc. głosów), wiceprezes Tomasz Przybyła (również 31,09 proc. głosów) oraz Forsmart Ltd z siedzibą na Cyprze (37,5 proc. głosów), kontrolowana po połowie przez obu członków zarządu.

Najwięksi akcjonariusze spółki zobowiązali się, że w ciągu roku od debiutu na GPW nie sprzedadzą swoich akcji. (

źródło: PAP za Bankier.pl