Światowa Firma

Wielton wyróżniony na 8. edycji Europejskiego Forum Gospodarczego

W dniach 28-29 września br. odbyło się Europejskie Forum Gospodarcze w Łodzi. Zorganizowanemu przez Województwo Łódzkie we współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego SA wydarzeniu towarzyszyło hasło Wyzwania Europy: gospodarka, pieniądze, biznes. Jako goście specjalni wystąpili byli prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski. W związku z ekspansją Wielton SA na rynki europejskie Prezes Zarządu Mariusz Golec został zaproszony do udziału w panelu dyskusyjnym „Współpraca międzynarodowa, eksport – gospodarka” w roli gościa specjalnego.

W 8. edycji Europejskiego Forum Gospodarczego wzięło udział ponad 2000 osób: przedstawicieli świata biznesu, nauki i gospodarki. VIII edycja Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2015 to ważny impuls, zachęcający do pogłębienia współpracy samorządów, środowiska nauki i biznesu, otwierający nowe obszary współdziałania, owocujący innowacyjnymi projektami sprzyjającymi rozwojowi gospodarczemu – mówił Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

 

WIELTON STAWIA NA INNOWACJE

 

Na pytanie Przemysława Andrzejaka, Prezesa Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, o podejście Wieltonu do innowacji, Mariusz Golec odpowiedział: Teraz jest najlepszy czas do tego, by zacząć inwestować w innowacje. Inwestujmy, bo jak nie dziś to kiedy?

 

Wielton SA od lat prowadzi aktywną politykę wspierania i wykorzystywania innowacji. Jednym z przykładów jest budowa nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego. Umożliwi ono przeprowadzanie zaawansowanych testów technologicznych, co wpłynie na jeszcze lepszą jakość oferowanych produktów. To oznacza również nowe miejsca pracy – wzrost liczby zatrudnionych inżynierów do ok. 40 osób, które będą odpowiadać za tworzenie rozwiązań minimalizujących lub wręcz eliminujących ryzyko powstania usterek w pojazdach – dodaje Mariusz Golec.

 

W czerwcu br. spółka otworzyła również Biuro Projektowe w Parku Naukowo-Technologicznym Technopark Gliwice, które będzie wspierać transfer innowacyjnych technologii z Politechniki Śląskiej do biznesu i zwiększać konkurencyjność spółki.

 

WIELTON – POLSKI SUKCES, POLSKA MARKA Z POTENCJAŁEM EKSPORTOWYM

 

Wielton to obecnie największy w Polsce, a po ostatnich akwizycjach jeden z największych europejskich producentów naczep i przyczep. Firma tworzy w Wieluniu centrum kompetencyjne z całą infrastrukturą – rozbudowywanymi zakładami, w których odbywa się produkcja naczep i przyczep ciężarowych nie tylko na rynek polski, ale również zachodni.

 

Przejęta w maju br. francuska spółka Fruehauf jest wiodącym producentem naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych z 40% udziałem w segmencie rynku naczep we Francji. Fruehauf posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Auxerre we Francji. Z kolei w sierpniu br. Wielton zakupił aktywa włoskiej firmy Compagnia Italiana Rimorchi, tj. wiodące włoskie marki Merker, Viberti i Cardi oraz wybrane maszyny i urządzenia, bazy klientów i know-how produktów. W następstwie obu transakcji, spółka zamierza, w perspektywie dwóch lat, podwoić moce produkcyjne przy jednoczesnej poprawie wydajności zakładu w Wieluniu.

Wielton jest obecny na ponad 35 rynkach, w Europie, Azji i Afryce. Odbiorcami pojazdów Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne i dystrybucyjne w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych i naczep, w szczególności firmy z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Norwegii, Węgier, Litwy, Łotwy, Czech, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Estonii, Niemiec, Austrii, Francji, Holandii, Słowenii oraz Serbii, Tadżykistanu i Kazachstanu. Zarząd zakłada również ekspansję zagraniczną w Europie, szczególnie w krajach sąsiedzkich. W planach jest ekspansja w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie.

 

WIELTON S.A. w Wieluniu od lat rozwija się dynamicznie.  Została wyróżniona przez Instytutu Nowoczesnego Biznesu na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013 i VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Potęgi Biznes 2013. W tegorocznych  edycjach została wyróżniona w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014 i  VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Potęgi Biznes 2014.

Może już używać tytułów Gepard Biznesu 2014 i Potęga Biznesu 2014 za darmo i bezterminowo na wszystkich nośnikach informacji.

WIELTON S.A. w Wieluniu  była też wyróżniona w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Światowa Firma 2013 na podstawie danych z urzędów celnych.