AktualnościGepardy BiznesuMocna FirmaŚwiatowa Firma

Wielkie inwestycje i plany MELVIT

MELVIT SA  buduje na terenie gminy Olszewo-Borki zakład, który nie ma swojego odpowiednika w Polsce, a w skali europejskiej będzie jednym z najnowocześniejszych.  Dzięki niemu firma będzie stanie konkurować z każdym liczącym się producentem płatków i kasz na kontynencie.

MELVIT SA w Warszawie rozpoczęła swoją działalność w roku 1998.  Specjalizuje się w produkcji, dystrybucji oraz konfekcjonowaniu artykułów sypkich takich jak kasza, ryż, płatki, mąki. Na rynku jej produkty oferowane są pod markami- MELVIT oraz Szczytno Premium.

Jest wiodącym w kraju producentem kasz gryczanych, jęczmiennych i płatków z tradycją wytarzania sięgającą 1960 roku.

Jednym z atutów firmy są kaszarnie w Szczytnie. Zajmują się one przetwórstwem surowca w gotowy do spożycia produkt, którego jakość niejednokrotnie została doceniona na targach krajowych i zagranicznych.
Nadrzędnym celem działalności MELVIT jest dostarczenie wyrobów spełniających wymagania i oczekiwania konsumentów oraz utrzymanie wysokiego poziomu jakości i bezpieczeństwa wyrobów.

Firma zabiega o zdobywanie zaufania klientów i wzmacnianie pozycji rynkowej oraz uzyskanie wyników ekonomicznych zapewniających jej ciągły dynamiczny rozwój. Zadowolony i usatysfakcjonowany klient jest kluczową wartością
w strategii firmy oraz gwarancją jej rozwoju i osiągania sukcesów.

Melvit buduje pod Ostrołęką na terenie gminy Olszewo-Borki jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów branży zbożowej. Łączny koszt przedsięwzięcia przekroczy 80 mln złotych.

Obiekt zajmuje powierzchnię ponad 20 tys. mkw. W jego skład wejdą między innymi nowoczesne kaszarnie – jęczmienna i gryczana, płatkarnia, mieszalnia musli, hala konfekcjonowania produktów, zaplecze logistyczno-magazynowe i biurowe. Elewator pomieści 15 tysięcy ton ziarna, a miesięczne moce przerobu zbóż przekroczą wielkość 5 tysięcy ton. Powstaje młyn, łuszczarnie do grochu, prosa oraz wszystkich roślin strączkowych.

Spółka wdraża nowe technologie pozwalające zwiększyć skalę produkcji i asortyment płatków śniadaniowych – to jeden z najdynamiczniej rozwijających się obecnie segmentów rynku spożywczego – a także ułatwiające wprowadzenie wielu nowości rynkowych z przeznaczeniem nie tylko na krajowy rynek.

Specjaliści wizytujący budowę nie ukrywają podziwu: przyjęte rozwiązania techniczne i organizacyjne, a w ślad za nimi – normy jakościowe odpowiadają najwyższym, światowym wymaganiom.

Powstaje zakład, który nie ma swojego odpowiednika w Polsce, a w skali europejskiej będzie jednym z najnowocześniejszych.

Na swój sposób przekraczamy barierę niemożliwości: polskie produkty zbożowe nie mogły do tej pory przebić się w Europie pod własnymi markami. Powód był zawsze ten sam: usiłowano nam wmówić, że nie spełniamy norm najwyższej jakości końcowego produktu. Spółka MELVIT postanowiła złamać tę barierę. Będzie w stanie konkurować z każdym liczącym się producentem płatków i kasz na kontynencie.

Inwestycja Melvitu w dobrym tempie dobiega końca. Specjalistyczne ekipy montują linie technologiczne, trwają prace wykończeniowe w części zakładu stanowiącej kompleks magazynowo-elewatorowy, wkrótce rozpocznie się ostatni etap projektu – testy produkcyjne. Kompleks w Olszewie-Borkach będzie oddany do eksploatacji sukcesywnie do końca 2014 roku.

MELVIT SA w Warszawie  została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013, VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2013,  I edycji ogólnopolskiego Konkursu Światowa Firma 2013 oraz w I edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2013.