Wielcy Modernizatorzy 2021 Województwa Łódzkiego

Spośród 85 492 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w marcu 2022 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Wielki Modernizator 2021 uzyskało 347 firm z województwa łódzkiego. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych z lat 2019-2020 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., przez szesnaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 200 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce. Przedstawiamy ranking firm według wartość amortyzacji. Jeżeli suma amortyzacji w latach 2019-2020 przewyższała 2 miliony zł, przedsiębiorstwo uzyskało tytuł Wielki Modernizator 2021.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Wielki Modernizator 2021 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Wielki Modernizator 2021

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest z wykorzystywaniem wskaźników C/Z i C/WK spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Wielcy Modernizatorzy 2021 Województwa Łódzkiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość amortyzacji w latach 2019-2020 w mln zł Wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r. w mln zł
1 Whirlpool Company Polska Sp. z o.o. Łódź 383 3 250
2 Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska Sp. z o.o. Łódź 329 15 775
3 Gillette Poland International Sp. z o.o. Łódź 247 1 898
4 Cementownia Warta S.A. Trębaczew 175 1 912
5 Haering Polska Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 151 1 400
6 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź Sp. z o.o. Łódź 148 247
7 EUROGLAS Polska Sp. z o.o. Osiedle Niewiadów 146 2 583
8 Łódzka Spółka Infrastrukturalna Sp. z o.o. Łódź 122 599
9 Cws-Boco Polska Sp. z o.o. Łódź 110 161
10 UMA Investments Sp. z o.o. Kutno 103 936
11 PTAK S.A. Rzgów 75 951
12 Zpow Agros Nova Sp. z o.o. sp.k. Łowicz 69 685
13 Amcor Specialty Cartons Polska Sp. z o.o. Łódź 67 1 020
14 Corning Optical Communications Polska Sp. z o.o. Smolice 65 1 250
15 Eurobox Polska Sp. z o.o. Przesiadłów 59 217
16 Toya -Sp. z o.o. Łódź 50 401
17 Union Polska Sp. z o.o. Radomsko 49 689
18 Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. Łódź 45 26
19 DE HEUS Sp. z o.o. Łęczyca 45 2 168
20 Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o. Łódź 45 1 111
21 FUJI SEAL POLAND Sp. z o.o. Kutno 44 365
22 Zalando Opco Polska Sp. z o.o. Głuchów 43 261
23 Dell Products (Poland) Sp. z o.o. Łódź 39 570
24 Vandemoortele Bakery Products Polska Sp. z o.o. Łódź 39 327
25 Colep Consumer Products Polska Sp. z o.o. Kleszczów 37 1 034
26 Progroup Board Sp. z o.o. Smolice 37 533
27 Ceramika Tubądzin III Sp. z o.o. sp.k. Sieradz 37 658
28 Albea Poland Sp. z o.o. Łódź 36 275
29 Lumileds Poland S.A. Pabianice 32 431
30 Eko-Region Sp. z o.o. Bełchatów 31 708
31 Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Łódź 31 1 553
32 mFinanse S.A. Łódź 31 541
33 Constantia Teich Poland Sp. z o.o. Rogowiec 30 705
34 Interprint Polska sp. z o.o. Ozorków 29 1 115
35 Knauf Bełchatów Sp. z o.o. Rogowiec 29 1 219
36 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu Łowicz 29 277
37 NIJHOF – WASSINK Sp. z o.o. Kutno 28 980
38 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Radomsko 27 53
39 Coko-Werk Polska Sp. z o.o. Łódź 27 303
40 Sirmax Polska Sp. z o.o. Kutno 27 641
41 Ff Marka Własna Sp. z o.o. Łódź 26 291
42 Krotoski Sp. z o.o. sp.k. Łódź 25 130
43 Roldrob S.A. Tomaszów Mazowiecki 24 407
44 Amcor Flexibles Reflex Sp. z o.o. Łódź 23 984
45 Polska Woda Sp. z o.o. Ozorków 23 57
46 Zakład Włókienniczy Biliński Sp.j. Konstantynów Łódzki 23 457
47 East West Spinning Sp. z o.o. Łódź 21 172
48 Knauf Bauprodukte Polska Sp. z o.o. Rogowiec 21 349
49 Tubądzin Management Group Sp. z o.o. Cedrowice-Parcela 21 388
50 EUROFOAM Polska Sp. z o.o. Zgierz 20 851
51 Ceramika Tubądzin II Sp. z o.o. Ozorków 20 903
52 CERI International Sp. z o.o. Łódź 20 274
53 Cortizo Sp. z o.o. Radomsko 19 582
54 Spedimex Sp. z o.o. Sosnowiec 18 120
55 Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. Łódź 17 490
56 Grudzeń Las Sp. z o.o. Grudzeń Las 17 364
57 Gala Poland Sp. z o.o. Wieluń 16 492
58 Lampre Polska Sp. z o.o. Kutno 16 500
59 PRT Radomsko Sp. z o.o. Radomsko 16 796
60 KAMPOL – FRUIT Sp. z o.o. Biała Rawska 15 60
61 Truvant Europe Sp. z o.o. Łódź 15 1 198
62 Uds Sp. z o.o. Nowy Kawęczyn 15 160
63 Pol-Hun M. Bielska sp.j. Koluszki 14 286
64 Avient Colorants Poland Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 14 268
65 Anita G. Mordalski sp.k. Posmykowizna 14 101
66 Wodociągi i Kanalizacja-Zgierz Sp. z o.o. Zgierz 14 63
67 Pelion S.A. Łódź 14 1 825
68 AGRECOL Sp. z o.o. Mesznary 14 214
69 FERROXCUBE POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 13 207
70 Sat-Film Sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k. Łódź 13 89
71 HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR Strzelce 13 152
72 GEALAN POLSKA Sp. z o.o. Rzgów 13 346
73 Schnee Polska Sp. z o.o. Sieradz 13 68
74 Agaris Myco Poland Sp. z o.o. Karszew 12 213
75 SP Moulding Poland Sp. z o.o. Sieradz 12 97
76 Robinson Packaging Polska Sp. z o.o. Łódź 12 181
77 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Łodzi Łódź 12 135
78 Moje Bambino Sp. z o.o. sp.k. Łódź 12 455
79 Zwoltex Sp. z o.o. Zduńska Wola 11 63
80 Caolin Sp. z o.o. Opoczno 11 45
81 Odlewnia Silum Sp. z o.o. Opojowice 11 14
82 Mecalit Polska Sp. z o.o. Łódź 11 33
83 Geberit Ozorków Sp. z o.o. Ozorków 11 375
84 Dachser Sp. z o.o. Stryków 11 893
85 Bialski Owoc Sp. z o.o. Biała Rawska 11 57
86 Tomton Polska Sp. z o.o. Łódź 11 161
87 Central Fund of Immovables Sp. z o.o. Łódź 10 527
88 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Sieradz 10 20
89 Sonova Audiological Care Polska Sp. z o.o. Łódź 10 43
90 Przedsiębiorstwo Jasta Sp. z o.o. sp.k. Danielów 10 162
91 Sunco Nieruchomości Karim sp.j. Łódź 10 93
92 August Faller Sp. z o.o. Łódź 10 118
93 Fbserwis Kamieńsk Sp. z o.o. Kamieńsk 10 934
94 A&A Marketing Sp. z o.o. Holding sp.k. Łódź 10 52
95 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Opocznie Opoczno 9 60
96 E.G.O. Polska Sp. z o.o. Łódź 9 33
97 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Wart-Milk Sieradz 9 72
98 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli Sp. z o.o. Zduńska Wola 9 34
99 MBL POLAND Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 9 28
100 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Mark’S Sp. z o.o. Prusak 9 194
101 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 9 275
102 Leitz-Polska Sp. z o.o. Radomsko 9 45
103 Fabryka Mebli Meblosiek Sp. z o.o. Kolonia Osiek 9 60
104 Zakład Inżynieryjno-Budowlany Sp. z o.o. sp.k. Zgierz 9 38
105 Zakład Maszyn Elektrycznych Emit S.A. Żychlin 9 49
106 Zakład Mechaniki Maszyn Bukpol Łagodziński sp.j. Bukowiec 8 79
107 Mz Forma Marciniak i Wspólnicy sp.j. Łódź 8 35
108 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Kutno 8 21
109 Spedycja Polska Spedcont Sp. z o.o. Łódź 8 112
110 Eco-Abc Sp. z o.o. Bełchatów 8 734
111 Raw-Pol Stefański S.J. Rawa Mazowiecka 8 1 036
112 Bifix Wojciech Piasecki sp.j. Górki Małe 8 33
113 Daruma Sp. z o.o. Łódź 8 177
114 HSV Polska Sp. z o.o. Łódź 8 353
115 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan Sp. z o.o. Mokra Prawa 8 31
116 EKO-VIT Sp. z o.o. Łódź 8 363
117 MOTYL S.J. Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Rokiciny-Kolonia 8 35
118 Intelligent Logistic Solutions Sp. z o.o. Łódź 8 81
119 Włodan Sp. z o.o. sp.k. Porszewice 8 34
120 Agromex Wojciech i Jacek Fraszka sp.j. Marzenin 8 113
121 Tomaszowskie Kopalnie Surowców Mineralnych Biała Góra Sp. z o.o. Smardzewice 8 163
122 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Transportowe Trans-Plus Robert Słomka, Izabela Słomka sp.j. Tomaszów Mazowiecki 8 153
123 Bromex Poland Wolniakowski, Broniarek sp.j. Wola Wiązowa 8 133
124 Filati Mirosław Kubiak Sp.j. Opiesin 8 883
125 MDH Sp. z o.o. Łódź 8 36
126 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot Sp. z o.o. Starowa Góra 7 357
127 Marko-Kolor sp.j. S.Derędowski, A.Derędowska Łódź 7 71
128 Aunde Poland Sp. z o.o. Łódź 7 173
129 Marilyn Sp. z o.o. – sp.k. Łódź 7 90
130 Majami Sp. z o.o. sp.k. Bełchatów 7 60
131 Gom Owczarek sp.j. Gomunice 7 29
132 ZORINA Sp. z o.o. Kutno 7 80
133 Buszrem S.A. Piotrków Trybunalski 7 88
134 Eco Kutno Sp. z o.o. Kutno 7 49
135 Drink ID Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 7 112
136 Ceramika Tubądzin Sp. z o.o. Tubądzin 7 151
137 Mirwal Mirosław Pryc, Waldemar Pryc sp.j. Łódź 7 75
138 Wizja V Sp. z o.o. Łódź 7 106
139 Firma Zaopatrzenia Korner Sp. z o.o. Strzałków 7 44
140 Wędlinka Sp. z o.o. sp.k. Dobrydział 7 140
141 BFF Polska S.A. Łódź 6 670
142 Elektrociepłownia Zduńska Wola Sp. z o.o. Zduńska Wola 6 18
143 Codognotto Polska Sp. z o.o. Łódź 6 55
144 Grupowa Oczyszczalnia Ścieków Sp. z o.o. Kutno 6 18
145 Sew-Eurodrive Polska Sp. z o.o. Łódź 6 392
146 Epol Holding Sp. z o.o. Łódź 6 378
147 Grupa Producentów Rozsad Krasoń Sp. z o.o. Piaski 6 45
148 Infosys Poland Sp. z o.o. Łódź 6 360
149 Kramel Invest Sp. z o.o. sp.k. Piotrków Trybunalski 6 569
150 Auto Brzezińska Sp. z o.o. Łódź 6 70
151 Fabryka Mebli Biurowych Mikomax Sp. z o.o. Łódź 6 111
152 Goodmills Polska Kutno Sp. z o.o. Kutno 6 191
153 Aves Sp. z o.o. Gajewniki 6 181
154 Techmark L.Ogłoza S.Zdziechowski sp.j. Aleksandrów Łódzki 6 75
155 Agrosad Sp. z o.o. Równa 6 42
156 Cegal – Cecylia Gawlik, Kazimierz Gawlik, Artur Gawlik, Marek Gawlik – sp.j. Łódź 6 45
157 Ekołowiczanka Sp. z o.o. Łowicz 6 25
158 Rawskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 6 23
159 Firma Handlowo-Usługowa Romi Mirosław Rosiński, Władysław Rosiński sp.j. Słupia 6 16
160 Harman Connected Services Poland Sp. z o.o. Łódź 6 71
161 Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 6 27
162 Janis Sp. z o.o. sp.k. Łódź 5 47
163 Isopak Poland Sp. z o.o. Radomsko 5 55
164 Ap Property S.A. Rzgów 5 78
165 Wizet Transport Sp. z o.o. Łęczyca 5 135
166 Gameta-Szpital Sp. z o.o. i Wspólnicy – sp.k. Rzgów 5 74
167 Dcr Sp. z o.o. Wola Krzysztoporska 5 79
168 Instalplast Łask Sp. z o.o. sp.k. Łódź 5 125
169 Reynders Etiketten Polska Sp. z o.o. Tuszyn 5 142
170 Stalatube Sp. z o.o. Sosnowiec-Pieńki 5 18
171 Gibo Sp. z o.o. Stawiszcze 5 26
172 Centrum Logistyki i Marketingu Sp. z o.o. sp.k. Łódź 5 36
173 Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Ozorków 5 17
174 Cynkownia Radomsko Sp. z o.o. Radomsko 5 53
175 Doz S.A. Direct sp.k. Łódź 5 656
176 Aniflex Głowacka Wojtaszek sp.j. Tomaszów Mazowiecki 5 46
177 FLINT Group Polska Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 5 471
178 RECTICEL Sp. z o.o. Łódź 5 118
179 Ltc Sp. z o.o. Wieluń 5 7
180 Posiadalo Sp. z o.o. sp.k. Wykno 5 185
181 AQ Wiring Systems Sp. z o.o. Łódź 5 497
182 ARIADNA S.A. Fabryka Nici Łódź 5 65
183 RHS Sp. z o.o. Wieluń 5 20
184 Idemia Poland R&D Sp. z o.o. Łódź 5 53
185 Abm Jędraszek sp.j. Pabianice 5 151
186 Federacja Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Przemysłu Lekkiego w Łodzi Łódź 5 54
187 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Opoczno 5 19
188 Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Łódź 5 73
189 Salve Sp. z o.o. sp.k. Łódź 5 210
190 Ekopal Sp. z o.o. Rząśnia 5 15
191 Elsett Electronics AE Sp. z o.o. sp.k. Łódź 5 15
192 Przedsiębiorstwo Jasta Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 4 76
193 Instytut Ogrodnictwa Państwowy Instytut Badawczy Skierniewice 4 31
194 Przedsiębiorstwo Handlowe Agroskład sp.j. Włodzimierz Jabłoński, Jacek Kaczuba Józefin 4 95
195 Koluszkowskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Koluszki 4 26
196 Enerbio Sp. z o.o. Kutno 4 31
197 Euro Dom Sp. z o.o. Łódź 4 8
198 PKP Energetyka Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. Łódź 4 80
199 Zakład Poligraficzny Wiking-Graf sp.j. T. Jakubowski Łódź 4 28
200 Tinby Sp. z o.o. Stawiszcze 4 79
201 Geplastyk Polska Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 4 166
202 Przedsiębiorstwo AGAT S.A. Koluszki 4 513
203 Gft Poland Sp. z o.o. Łódź 4 182
204 Pietrucha New Energy Sp. z o.o. Błaszki 4 28
205 Firma Abel sp.j. Wysota Brąszewice 4 58
206 Emo-Farm Sp. z o.o. Ksawerów 4 115
207 Commercecon Sp. z o.o. sp.k. Konstantynów Łódzki 4 303
208 Mccormick Shared Services – Emea, LLC Sp. z o.o. Łódź 4 65
209 Uniq Logistic Sp. z o.o. sp.j. Łódź 4 28
210 Łódzki Rynek Hurtowy ZJAZDOWA S.A. Łódź 4 46
211 Bugaj Sp. z o.o. Bugaj Zakrzewski 4 106
212 Optomer Meller, Rzetelski sp.j. Łódź 4 91
213 Elpol Sp. z o.o. sp.k. Osina Mała 4 34
214 S.I.C. Sp. z o.o. Łódź 4 511
215 Diaspolis Sp. z o.o. sp.k. Kruszów 4 125
216 Jumi Sp. z o.o. Pabianice 4 20
217 Elester-Pkp Sp. z o.o. Łódź 4 339
218 Centra Medyczne Medyceusz Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 4 9
219 Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zgierzu Sp. z o.o. Zgierz 4 58
220 Leiber Sp. z o.o. Krośniewice 4 151
221 Finn Sp. z o.o. Wrońsko 4 9
222 Marvel Sp. z o.o. Łódź 4 44
223 Zimny Auto Sp. z o.o. Łódź 4 103
224 Cdm Sp. z o.o. Ksawerów 4 51
225 PGKiM Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 4 17
226 Plastem P. Ciupa i T. Teodorczyk sp.j. Janiszewice 4 167
227 Bora Poland Sp. z o.o. Radomsko 4 22
228 Rollux Sp. z o.o. sp.k. Gorzkowice 4 174
229 N.R. Sp. z o.o. Łódź 4 10
230 Iris Telecommunication Poland Sp. z o.o. Łódź 4 8
231 Wagran Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 4 150
232 VOG POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 4 95
233 ZGO Aquarium Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 4 237
234 Profilex Property Sp. z o.o. sp.k. Orchów 3 102
235 Megamed Sp. z o.o. Bełchatów 3 51
236 Lama Marcin i Robert Libich sp.j. Wola Wężykowa 3 164
237 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Szlachet Stalwaldemar i Grażyna Sendalscy sp.j. Piotrków Trybunalski 3 267
238 Drukarnia Offsetowa Wowo Sp. z o.o. Łódź 3 7
239 Gg Tech Polska Sp. z o.o. sp.k. Pokrzywnica 3 63
240 Martis Real Estate Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 3 4
241 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Bursiak Sp. z o.o. Łódź 3 55
242 Erbud Industry Centrum Sp. z o.o. Łódź 3 58
243 Spółdzielnia Mieszkaniowa Przodownik Tomaszów Mazowiecki 3 55
244 Delia Cosmetics Sp. z o.o. Rzgów 3 241
245 Szpital Zakonu Bonifratrów Św.Jana Bożego w Łodzi Sp. z o.o. Łódź 3 30
246 Grupa Producentów Owoców Witamina Sp. z o.o. Biała Rządowa 3 27
247 Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu Wieluń 3 44
248 Polyone Poland Manufacturing Sp. z o.o. Kutno 3 60
249 Deante Antczak sp.j. Zgierz 3 342
250 Wydawnicza Park Bogdan Bromberkowski Eligiusz Stasiak sp.j. Łódź 3 33
251 Pf Investments Sp. z o.o. S.K.A. Łódź 3 22
252 OPTEX S.A. Opoczno 3 146
253 Młyn Szadek Sp. z o.o. sp.k. Szadek 3 92
254 Łódźdis Sp. z o.o. Łódź 3 45
255 Fabryka Transformatorów w Żychlinie Sp. z o.o. Żychlin 3 237
256 Pol-Euro Sp. z o.o. Polik 3 58
257 Kersten Europe Sp. z o.o. Kleszczów 3 22
258 Mir-Kar Sp. z o.o. sp.k. Makowiska 3 396
259 Amx P.Kaczorowski, R.Sabaj sp.j. Rzgów 3 13
260 Jamir Sobieraj i Wspólnicy sp.j. Bechcice-Parcela 3 103
261 Zemattechnology Group Sp. z o.o. Łódź 3 19
262 SCORPIO Sp. z o.o. Łódź 3 43
263 Expom Sp. z o.o. Krośniewice 3 15
264 Menos Sp. z o.o. Mieleszyn 3 29
265 Print Extra Studio Graficzne Drukarnia Pospiech i Wspólnicy sp.j. Łódź 3 24
266 Citynet Sp. z o.o. Łódź 3 12
267 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Nowakowski Sp. z o.o. Dąbrowa 3 29
268 Eko – Oil Sp. z o.o. sp.k. Sieradz 3 79
269 Gabriella D.B. Krajda S.J. Łódź 3 124
270 Koliber sp.j. Cholewińscy, Ciszek Zgierz 3 36
271 Stolwit Meble Sp. z o.o. sp.k. Polesie 3 48
272 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. Czartki 3 25
273 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Kawiks Karol Chachulski Wincenty Chachulski sp.j. Patoki 3 191
274 Pkp Intercity Remtrak Sp. z o.o. Libiszów 3 264
275 Mawo Technology S.Manicki M.Wojtasik sp.j. Zduńska Wola 3 52
276 DP System sp. z o.o. Łódź 3 14
277 Schrag Polska Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 3 34
278 VEFI EUROPA Sp. z o.o. Skierniewice 3 10
279 TWIST – POL Sp. z o.o. Kobiele Wielkie 3 85
280 Sieć Badawcza Łukasiewicz- Instytut Włókiennictwa Łódź 3 73
281 Centrum Sp. z o.o. Łódź 3 5
282 Miejskie Sieci Cieplne w Zduńskiej Woli Sp. z o.o. Zduńska Wola 3 19
283 Firma Handlowa Drewno Sp. z o.o. Łódź 3 48
284 Verkatto Sp. z o.o. Opoczno 3 20
285 M-Line Sp. z o.o. Sopel 3 20
286 Grupa Producentów Rolnych Suflidowo Sp. z o.o. Teresin 3 5
287 AMII Sp. z o.o. Łódź 3 57
288 Globitel Sp. z o.o. Łódź 3 14
289 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy Sp. z o.o. Łęczyca 3 20
290 Oxyline Sp. z o.o. Pabianice 3 1 503
291 Master Pharm S.A. Łódź 3 69
292 BONPRIX Sp. z o.o. Łódź 3 860
293 Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieruszowie S.A. Wieruszów 3 17
294 Dolfos Sp. z o.o. sp.k. Piotrków Trybunalski 3 208
295 FILTER SERVICE Sp. z o.o. Zgierz 3 1 132
296 Premium Arena Jtb Sp. z o.o. sp.k. Łódź 3 215
297 Alrec Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 3 20
298 Agromex-Trans Sp. z o.o. Lipiny 2 16
299 Over Group Sp. z o.o. sp.k. Łask 2 55
300 Tartak Witkowscy sp.j. Rychłowice 2 20
301 Agro-Jumal Sp. z o.o. Sieradz 2 85
302 SOLAR POLSKA Sp. z o.o. Łódź 2 44
303 Nowa Szkoła Sp. z o.o. Łódź 2 72
304 Medax Sp. z o.o. Kruszów 2 19
305 Abx Sp. z o.o. Łódź 2 35
306 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 2 39
307 Immergas Polska sp. z o.o. Łódź 2 94
308 Europochette Polska Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 2 51
309 Technitel Polska S.A. Zgierz 2 90
310 Hapam Poland Sp. z o.o. Łódź 2 115
311 Rr Donnelley Gts Poland Sp. z o.o. Łódź 2 1 103
312 Polimex.Net Sp. z o.o. -sp.k. Łódź 2 77
313 MakoLab S.A. Łódź 2 96
314 Liberty Investments Sp. z o.o. sp.k. Łódź 2 58
315 Przeds. Komunikacji Samochodowej Łęczyca Sp. z o.o. Łęczyca 2 25
316 Vega Dry Sp. z o.o. Wola Wiązowa 2 18
317 MORATEX Instytut Technologii Bezpieczeństwa Łódź 2 21
318 Passage Cosmetics Laboratory S.A. Gałków Duży 2 73
319 Goudenkorrel Sp. z o.o. Łódź 2 114
320 Takeda SCE Sp. z o.o. Łódź 2 50
321 PAUL HARTMANN POLSKA Sp. z o.o. Pabianice 2 248
322 Scan-Partner Sp. z o.o. Rzgów 2 44
323 ELSAM Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 2 65
324 Centrum Elektryczne Ania Boguccy Sp. z o.o. sp.k. Wieluń 2 62
325 Hornet Sp. z o.o. Łódź 2 43
326 Petecki Enterprises Sp. z o.o. Łódź 2 20
327 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokator Zduńska Wola 2 48
328 Victus Mielczarek i Kowalska sp.j. Działoszyn 2 89
329 Olgran Sp. z o.o. sp.k. Łubna-Jakusy 2 64
330 Cleaner Sp. z o.o. Łódź 2 35
331 Armeton Łódź Sp. z o.o. Łódź 2 11
332 Poddębickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Poddębice 2 17
333 Sportroom Sp. z o.o. sp.k. Łódź 2 45
334 Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Brzeziny 2 20
335 Zakład Piekarniczo – Cukierniczy Tadeusz, Dominik i Jakub Ozdowscy S.J. Kutno 2 71
336 Izodom 2000 Polska Sp. z o.o. Zduńska Wola 2 25
337 Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o. Łódź 2 50
338 Euro – Kerze Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 2 15
339 Geotermia Poddębice Sp. z o.o. Poddębice 2 13
340 Celther Polska Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 2 2
341 Airbus Helicopters Polska Sp. z o.o. Łódź 2 90
342 Tabo Kuzimski Sp. z o.o. sp.k. Rawa Mazowiecka 2 85
343 Propasz Sp. z o.o. S.K.A. Bogusławice 2 17
344 Chemipack-Sp. z o.o. Łowicz 2 89
345 Provit Sp. z o.o. Kutno 2 66
346 BW Logistyka Sp. z o.o. Radomsko 2 18
347 Graf Polska Sp. z o.o. Skierniewice 2 74

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki: 1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2019-2020, 2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2020 roku, 3. Zysk netto w latach 2019 i 2020 wyższy niż 1 tys. zł. 4. Kapitał własny w latach 2019 i 2020 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r. : C/Z: 34,6, C/WK: 1,05. źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. (sumy kapitału własnego i zysku netto w 2020 r.) i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych dwóch wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowaliśmy wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10%

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5%

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Światowa Firma (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów

W razie pytań zapraszam do kontaktu
Łukasz Krajewski
lukasz.krajewski@europejskafirma.pl
tel. 536 303 088, (22) 77 14 200