Światowa Firma

Wicepremier Piechociński o relacjach gospodarczych między Polską a Turcją

 W pierwszym półroczu 2015 r. w Turcji odbędzie się Polsko – Tureckie Forum Gospodarcze z udziałem firm z branż m.in. energetycznej, budowlanej, rolno-spożywczej i transportowej.

– Dynamiczny rozwój gospodarczy, stabilny system bankowy oraz rozsądna polityka fiskalna sprawiają, że Turcja osiąga lepsze wskaźniki makroekonomiczne niż państwa europejskie. Dlatego widzimy duże perspektywy rozwoju współpracy handlowo-inwestycyjnej między polskimi i tureckimi przedsiębiorcami – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas spotkania z ambasadorem Turcji w Polsce Yusufem Ziya Özcanem. Rozmowy odbyły się 5 lutego 2015 r. w Warszawie.

Wicepremier Piechociński zwrócił uwagę, na fakt, iż Turcja przygotowała strategię rozwoju opartą na planie wzrostu eksportu i współpracy z partnerami zagranicznymi. – Liczymy, że poza państwami historycznie i kulturowo związanymi z Turcją w strategii rozwoju uwzględniona zostanie Polska jako kraj o dużym potencjale do rozwoju współpracy gospodarczej – dodał.

Ponadto uzgodniono, że w pierwszym półroczu 2015 r. odbędzie się w Turcji Polsko – Tureckie Forum Gospodarcze z udziałem firm z branż m.in. energetycznej, budowlanej, rolno-spożywczej i transportowej.

źródło: www.mg.gov.pl