AktualnościEfektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutKlubMocna FirmaPolskie Brylanty

Warpol.Info Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2020

Warpol.Info Sp. z o.o. w Sokołowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020, XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020, XIII edycji Konkursu Efektywna Firma 2020 i VIII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2020 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Firma rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jej przypadku 144,2 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2020.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w 2019 r. osiągnął poziom 11,2 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2020. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2020.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w październiku 2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 36,3 mln zł, co dało mu tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2020.

Działa w branży IT od 2005 roku jako integrator kompletnych rozwiązań biznesowych dla klientów sektorów B2B i B2C.

Koncentruje się na dostarczaniu indywidualnych  projektów dedykowanych zarówno firmom planującym wejście na polski rynek, jaki i również firmom już na nim funkcjonującym.

Zajmuje się doradztwem z zakresu kompleksowej obsługi przedsiębiorstw sektora handlu detalicznego, poczynając od zagadnień biznesowych, administracyjnych i finansowych przez projektowanie, realizację i implementację wybranych rozwiązań, aż po wdrożenia i serwis.

Głównymi obszarami  działalności  firmy są:

  • doradztwo, projektowanie, integracja, wdrożenia i serwis kompletnych systemów i rozwiązań dedykowanych obsłudze procesów sprzedaży w handlu detalicznym i hurtowym ( zarówno w zakresie IT jak i operacyjnym)
  • optymalizacja procesów związanych z rozliczaniem łańcucha dostaw
  • usługa druku sieciowego zarządzanego centralnie.
  • dostawa gotowych rozwiązań sprzętowych i systemów oprogramowania wspomagających obsługę procesów logistycznych, sprzedażowych i rozliczeniowych.
  • outsourcing środowiska i zasobów IT
  • gwarancyjny i pogwarancyjny serwis i monitoring sprzętu IT oraz sprzętu fiskalnego (Centra serwisowe w każdym województwie)
  • audyty i szkolenia

Projekty realizowane przez nią łączą najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i technologiczne ze szczególną specyfiką biznesową sektora Retail,  co umożliwia podnoszenie stopnia komfortu obsługi klienta detalicznego oraz optymalizację i poprawę efektywności procesów biznesowych.

W związku z dużą dynamiką rynku i z myślą o stale rosnących potrzebach rynku spółka zainwestowała w  utworzenie Działu Oprogramowania, który koncentruje się na tworzeniu aplikacji dedykowanych poszczególnym klientom. Specjalizuje  się  także w budowaniu systemów web’owo-cloud’owych oraz systemów wsparcia marketingowego.

Jej ostatnim autorskim projektem jest platforma  Multimerch, będąca idealnym narzędziem służącym wsparciu cross-marketingu. Łączy ona w sobie  funkcjonalność Digital Signage, sprawdzarki cen z implementacją modeli  marketingowych oraz, absolutną nowość na polskim rynku, wirtualną przymierzalnię.

Więcej informacji o firmie pod adresem https://www.wpi.com.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 100 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Najbardziej Przedsiębiorcze Miasto, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

W lutym 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 85 187 przedsiębiorstw w Polsce. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.