Aktualności

W Warszawie trwa pierwszy międzynarodowy CEO Summit Banku Pekao S.A. i Atlantic Council

Prawie 300 przedsiębiorców i prezesów największych polskich i zagranicznych spółek, przedstawiciele polskiego rządu i Narodowego Banku Polskiego, ambasadorowie i wybitni naukowcy zebrali się w poniedziałek 29 października w Warszawie na pierwszym CEO Summit, zorganizowanym przez Bank Pekao S.A. oraz Atlantic Council.

Podczas debat CEO Summit poruszane są tematy dotyczące geopolityki, w tym, miejsca i roli Polski, Grupy Wyszehradzkiej oraz państw Inicjatywy Trójmorza na współczesnej globalnej arenie gospodarczej i politycznej. Wśród poruszanych kwestii dominują te ściśle biznesowe dotyczące klimatu inwestycyjnego w Polsce, atrakcyjności naszego kraju dla zagranicznych inwestorów, cyfryzacji światowej gospodarki i wyzwań stojących przed menedżerami przyszłości.

– Mamy zaszczyt współorganizować pierwszy CEO Summit, który mam nadzieję na stałe wpisze się w kalendarz dużych międzynarodowych konferencji gospodarczych. Chcemy zabierać aktywny głos w globalnej debacie na temat wyzwań biznesowych i geopolitycznych. Jednocześnie poprzez CEO Summit promujemy markę Polski jako kraju, który przeszedł trudną drogę od gospodarki centralnie planowanej do poziomu państwa rozwiniętego – powiedział Michał Krupiński, Prezes Banku Pekao S.A.

Wśród gości szczytu, obok prezesów dużych polskich i zagranicznych firm, są między innymi: Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce; Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju; Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii; generał James L. Jones, były doradca do spraw bezpieczeństwa prezydenta USA Baracka Obamy i były szef wojsk NATO w Europie; Karen Karniol-Tambour, szefowa działu analiz w funduszu hedgingowym Bridgewater Associates, który zarządza aktywami o wartości 160 miliardów dolarów; czy Olivier Oullier, naukowiec i przedsiębiorca badający ludzkie zachowania na podstawie analizy fal mózgowych.

Atlantic Council to założony w 1961 roku amerykański think tank z siedzibą w Waszyngtonie, koncentrujący się na problematyce międzynarodowej.

Bank Pekao S.A. został założony w 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank – zatrudniając ponad 15 000 osób – jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – notowany w ramach indeksu WIG20.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.