Aktualności

W FM Logistic trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

Co roku, w czerwcu, ma miejsce Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (ETZR). FM Logistic jako odpowiedzialny uczestnik rynku aktywnie włączył się w tegoroczne obchody. W skali europejskiej tę ideę wspiera 38 krajów, w których zorganizowano prawie 4000 inicjatyw.

Głównym celem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju jest zwrócenie uwagi firm i instytucji na działania ograniczające negatywne skutki rozwoju cywilizacyjnego, a także świadome wpływanie na poprawę jakości życia  wszystkich mieszkańców naszej planety.

W FM Logistic w ramach projektu zostało zrealizowanych pięć akcji, m.in.: zbiórka i segregacja odpadów problematycznych, sadzenie roślin przy magazynach i biurach, a także akcja zachęcająca pracowników do aktywności fizycznej, „Rusz się Dla Zdrowia”. Na uwagę zasługują także inicjatywy dotyczące zrównoważonych zakupów i zrównoważonego budownictwa.

W ramach ETZR, FM Logistic wraz z działem zrównoważonego rozwoju firmy GLEEDS przygotowało kieszonkowy przewodnik po zrównoważonych zakupach, który ułatwia świadomy wybór produktów oraz pomaga stać się odpowiedzialnym konsumentem. FM Logistic zaprosiło także prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Elżbietę Dagny – Ryńską, wykładowcę Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, by jako autorka licznych prac naukowych nt. rozwiązań́ prośrodowiskowych w architekturze opowiedziała o zrównoważonym budownictwie, certyfikacji i innych trendach w tym obszarze.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju ma za zadanie stać się międzynarodowym impulsem do działania na rzecz dobra naszej planety, środowiska oraz społeczności lokalnych w trosce o przyszłe pokolenia.

Inicjatywy pod egidą ETZR poza Polską odbywają się także w 37 innych państwach takich jak  Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Litwa, Luxemburg, Malta, Portugalia Rumunia, Słowacja, Czarnogóra, Albania, Bośnia i Hercegowina, Macedonia, czy Turcja.