Efektywna FirmaGepardy Biznesu

Zwiększamy obecność w nowych mediach

„W ciągu dekady przeżyliśmy fundamentalną zmianę – od małej firmy, która weszła na niszowy rynek, chcąc pokazać społeczeństwu zapomniane polskie filmy, do dużej spółki, której akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych”,  mówi Bogusław Kisielewski, Dyrektor Generalny, Członek Zarządu Kino Polska TV S.A.

 

Bogusław Kisielewski, Dyrektor Generalny, Członek Zarządu Kino Polska TV S.A.

W 2013 roku Kino Polska TV S.A. będzie obchodziła swoje 10-lecie. W ciągu tej dekady przeżyliśmy fundamentalną zmianę – od małej firmy, która weszła na niszowy rynek, chcąc pokazać społeczeństwu zapomniane polskie filmy, do dużej spółki, której akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych.

 Image

Dziś w centrum naszych zainteresowań nadal znajduje się kino, jednak oryginalność struktury biznesowej spółki wyznacza kompleksowy charakter jej oferty. Domeną Kino Polska TV S.A. jest produkcja i dystrybucja kanałów tematycznych – nie tylko na potrzeby polskich odbiorców, ale na rynek europejski. Oprócz naszej flagowej stacji, czyli Telewizji Kino Polska, w portfolio mamy także kanał Kino Polska Muzyka i stacje z rodziny FilmBox. Jako większościowy udziałowiec Stopklatki jesteśmy aktywni na rynku internetowym. Działamy też w segmencie VOD, a Cyfrowe Repozytorium Filmowe umożliwia nam realizację projektów związanych z rekonstrukcją cyfrową polskich filmów. Tak skonfigurowana oferta przynosi konkretne efekty: w pierwszym półroczu 2012 r. Grupa Kapitałowa Kino Polska TV S.A. odnotowała wzrost zysku netto aż o 155 proc. w stosunku do danych sprzed roku. W dalszej perspektywie naszym strategicznym celem jest systematyczne zwiększanie obecności w nowych mediach, co umożliwi nam dotarcie do większej grupy odbiorców, w tym zwłaszcza do ludzi młodych. Nasze stacje są już dostępne w telewizji internetowej ipla oraz w TV Mobilnej Cyfrowego Polsatu. W tym kierunku będziemy się nadal rozwijać.

Kino Polska TV S.A. w Warszawie została wyróżniona w VII edycji ogólnopolskiego  Konkursu Gepard Biznesu 2012, V edycji ogólnopolskiego  Konkursu Efektywna Firma 2012