Wyróżnieni

Video Brothers Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki 2023 i Efektywna Firma 2023

Video Brothers Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2023 i XVI edycji Konkursu Efektywna Firma 2023 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa spółki w grudniu 2023 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 15 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2023.

https://europejskafirma.pl/brylanty-polskiej-gospodarki-2023-branzy-medialnej

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2021-2022 osiągnął poziom 33,4 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2023.

Efektywne Firmy 2023 Branży Medialnej

To producent internetowych formatów nowej generacji oraz certyfikowana agencja YouTube zrzeszająca polskich i zagranicznych twórców oraz dystrybutorów treści.

W ramach licencji dysponuje zasięgiem 38 mln subskrypcji i grupuje 368 kanały YouTube, zarówno własne, jak i należące do niezależnych twórców z Polski i zagranicy. Średnia oglądalność 86 729 filmów objętych licencjami agencji na YouTube w 2023 roku wynosiła 163 262 122 wyświetleń miesięcznie, z kolei łączna liczba wyświetleń całego repozytorium przekroczyła 12 miliardów (źródło: CMS YouTube).

Zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/VideoBrothersTV

Oferuje wielopłaszczyznowy management kanałów łączący marki oraz media z youtuberami. Zarządzamy dużymi bibliotekami treści audiowizualnych. Zapewniam ich kompleksową monetyzację oraz ochronę. Realizuje seriale oryginalne z udziałem influencerów.

Kanały zgrupowane w Video Brothers podzielone są na kategorie tematyczne (m.in. edukacja, media, motoryzacja, komedia, uroda, muzyka, film, technologie) i wyeksponowane w formie otwartego katalogu, dostępnego w dowolnym miejscu i czasie.

W Polsce z Video Brothers współpracują m.in.

  • podmioty rynku mediów profesjonalnych: Kino Polska, Stopklatka, Filmbox (Canal+), 4fun.tv, 4fun KIDS, NaEkranie.pl (Digital Network), Studio Miniatur Filmowych (WFDiF)

 

  • popularni twórcy internetowi: G.F. Darwin, Historia bez cenzury, True Beauty, Kickster, Maciej je, Na gałęzi, Przez Świat na Fazie, WuWunio, Magdalena Pieczonka, Martin Stankiewicz, AroSzef
  • osobistości telewizyjne: Katarzyna Bosacka (EkoBosacka), dr Tomasz Rożek (Nauka. To lubię), Tomasz Raczek, Gosia Ohme, dr Maciej Kawecki (This is IT), Hirek Wrona, Grzegorz Halama,
  • muzycy oraz artyści: Czesław Mozil, Nocny Kochanek, Happysad, Farben Lehre, Łydka Grubasa, HUNTER, Big Cyc, Chwytak, Na pełnej, Chemia, Czarno-Czarni, CeZik i NutkoSfera
  • szkoły filmowe: „Wajda School” oraz „Warszawska Szkoła Filmowa”
  • profesjonalni komicy: Abelard Giza, Łukasz „Lotek” Lodkowski, Rafał Rutkowski, Adam Van Bendler, Kacper Ruciński, Katarzyna Piasecka, Michał Leja, Michał Pałubski

Zespół Video Brothers to doświadczeni entuzjaści i pasjonaci, dla których YouTube nie ma tajemnic. Współpraca z agencją to nie tylko szansa na rozwój i wzrost oglądalności kanału YouTube. To przede wszystkim możliwość zwiększania przychodów zarówno po stronie właścicieli treści, jak i reklamodawców.

 

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej https://videobrothers.tv/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #instytuteb #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy firm w Polsce. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2023 r.

C/Z: 9,1

C/WK: 1,11

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2023 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2023 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2022 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2023 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2022 r. i wskaźnika C/Wk w grudniu 2023 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2023 r.

Autor: Jerzy Krajewski