Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna Firma

uPaid Sp. z o.o.- Payment Solutions

Gdy startowaliśmy w 2011 r. nie zastanawialiśmy się, czy jest już rok mobile, czy jeszcze nie – my po prostu robiliśmy swoje. Dziś jesteśmy partnerem biznesowym MasterCard. Jako uPaid możemy pochwalić się udostępnieniem pierwszego portfela cyfrowego systemu w Polsce i Europie,  mówi Marcin Kopyś, CEO uPaid Sp. z o.o. w Warszawie.

Marcin Kopyś, CEO uPaid Sp. z o.o. w Warszawie:

Firma uPaid Sp. z o.o. powstała w 2011 roku, od samego początku konsekwentnie zajmowaliśmy się dostarczaniem płatności mobilnych i internetowych. Jesteśmy partnerem biznesowym MasterCard – wdrażaliśmy system płatności MasterCard Mobile, który został rozwinięty i przemieniony na MasterPass. Jako uPaid, możemy pochwalić się udostępnieniem pierwszego portfela cyfrowego systemu w Polsce i Europie. I tak właśnie w 2014 roku rozpoczął się kolejny etap w historii naszej firmy.

 Image

Marcin Kopyś, CEO uPaid Sp. z o.o. w Warszawie

Przez te wszystkie lata naszym celem jest dostarczanie gotowych, innowacyjnych na skalę światową produktów end-to-end dla banków oraz ulepszanie płatności zdalnych, jak i zbliżeniowych. Stworzyliśmy portfele cyfrowe MasterPass dla 5 polskich banków oraz rozpoczęliśmy współpracę z zagranicznymi bankami, np. w Szwajcarii. Obecnie rozwijamy produkt do płatności zbliżeniowych HCE na platformie MDES, na której oparte są Apple Pay czy Android Wallet – to gotowe rozwiązanie dla banku chcącego wdrożyć płatności zbliżeniowe telefonem. Rozwijamy również „MasterCard In Control ™” – system zwiększający kontrolę nad wydatkami oraz pozwalający tworzyć tzw. VCN – wirtualne karty oparte na kartach realnych dla różnego przeznaczenia – zarówno B2C, jak i B2B. Sprzedawcom m-commerce i e-commerce oferujemy płatności kartami (CardOnFile) oraz rozwiązanie MasterPass inAPP, które jest naszym nowatorskim rozwiązaniem, pozwalającym na wygodniejszą płatność w aplikacji mobilnej. Lubimy wiedzieć, o czym mówimy. Sami też postawiliśmy się w roli sprzedawcy, stworzyliśmy aplikacje mobilne, na których pokazywaliśmy nasze rozwiązania. I tak np. „mPotwór” – służy do zasilenia telefonu bezpośrednio z telefonu, a „Sprytny Bill” pozwala opłacać rachunki po zeskanowaniu kodu kreskowego na fakturze. Użytkownicy chwalą sobie wygodę mobilnych płatności, które stanowią alternatywę dla klasycznych rozwiązań. Pozwalamy oszczędzić czas, umożliwiamy płatność kartami płatniczymi, które są bezpieczniejsze i generują dodatkowe profity. Dynamika, zmiany. W 2011 roku zaczynaliśmy od witryny, gdzie sprzedawaliśmy doładowania telefonów, płatności dokonywane były kartami płatniczymi w technologii MasterCard Mobile. Dziś cieszymy się zaufaniem największych instytucji płatniczych, już czwarty raz z rzędu otrzymaliśmy certyfikat PCI DSS. Współpracujemy z największymi markami w Polsce i na świecie. W 2011 roku firma uPaid zatrudniała 5 osób, dzisiaj ma ponad 60 pracowników i kilka firm współpracujących przy tworzeniu naszych produktów. Mamy kilka biur w Polsce, zaczynamy przygodę międzynarodową. Z premedytacją używam słowa „przygoda”, ponieważ praca w uPaid to przede wszystkim ludzie, zespół, który chce robić ciekawe, twórcze rzeczy. I jestem dumny, że mogę im to umożliwić.

Upaid Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, w VIII edycji  Konkursu Efektywna Firma 2015 i w III edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania – Strong Company 2015  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.