Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna Firma

Tytuł Budowa Roku 2015 dla Masztu Wolności, wykonanego przez FB Antczak

Maszt Wolności – niezwykła konstrukcja upamiętniająca Powstanie Warszawskie, zlokalizowana na Rondzie Radosława w Warszawie, została wyróżniona tytułem „Budowa Roku 2015” w plebiscycie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Generalnym wykonawcą inwestycji było FB Antczak.

„Budowa Roku” to tytuł, który przyznawany jest inwestycjom o wyróżniających się wynikach realizacyjnych. Przy ocenie projektu pod uwagę brane są takie czynniki jak: organizacja budowy i czas jej realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji oraz bezpieczeństwo pracy i ochrona zdrowia. Realizacja Masztu Wolności zdobyła wysokie noty w większości z ocenianych czynników i otrzymała nagrodę III-go stopnia w swojej kategorii.

Nagrodzony projekt jest największym tego typu konceptem w Polsce. 60 metrowa konstrukcja ze stali o wadze ponad 40 ton do Warszawy trafiła z Poznania. Na maszcie zawisła flaga polska państwowa o pow. 100 mkw. W tym celu konstrukcję wyposażono w specjalny system elektryczny wciągający flagę, a zastosowanie obrotowego uchwytu, do którego jest ona mocowana, zapobiega owijaniu się materiału.

FB Antczak, jako generalny wykonawca projektu, odpowiadało za kompleksową realizację Masztu Wolności wraz z tablicami informacyjnymi w formie ławek, upamiętniającymi wydarzenia związane z Powstaniem Warszawskim. W związku z bliskością linii tramwajowej, rolą wykonawcy była także przebudowa infrastruktury technicznej: słupów i sieci trakcyjnej oraz kanalizacji deszczowej odwadniającej tory tramwajowe.

***

FB ANTCZAK specjalizuje się w budowie wysokiej jakości obiektów biurowych, użyteczności publicznej, domów i mieszkań, a także hal przemysłowo-magazynowych. Firma od ponad 30 lat realizuje liczne inwestycje w różnych regionach Polski.

Firma Budowlana Antczak Marek Sp. z o.o. w Kaliszu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, w VIII edycji  Konkursu Efektywna Firma 2015 i w III edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania – Strong Company 2015  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.