Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna FirmaŚwiatowa Firma

Topsil – Światowa Firma ze Słubnicy

Topsil jest firmą silnie dążącą do umiędzynarodowienia działalności, nie tylko poprzez eksport swoich wyrobów (35 proc. sprzedaży firmy to sprzedaż eksportowa, głównie do krajów UE, ale również do USA, Brazylii, Chin czy Meksyku), ale także przez bezpośrednie inwestycje zagraniczne. W kwietniu 2014 r. uruchomiony został zakład produkcyjny firmy w Chinach.

Topsil spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa istnieje na rynku od 1988 roku. Jest firmą rodzinną, która przeszła charakterystyczną dla Polski drogę od firmy „garażowej” w Żabiej Woli w początkach przemian ustrojowych do nowoczesnego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Obecnie zatrudnia ponad sto osób i dostarcza wyroby do takich uznanych producentów jak Philips, Bosch and Siemens czy Flextronics. Specjalnością Topsil jest przetwórstwo silikonów i elastomerów termoplastycznych za pomocą wszystkich znanych obecnie technologii: wtrysku ciekłych silikonów (LSR) i TPE, wytłaczania i koekstruzji.

Dzięki inwestycjom w najnowocześniejsze technologie i urządzenia stosowane w branży, Topsil nie tylko z powodzeniem konkuruje z firmami z Niemiec czy Szwajcarii, ale też zachowuje wyjątkowo proekologiczny charakter, nie odprowadzając do środowiska żadnych ścieków przemysłowych, nie emitując szkodliwych gazów do atmosfery czy substancji do gleby.

Topsil jest też firmą silnie dążącą do umiędzynarodowienia działalności, nie tylko poprzez eksport swoich wyrobów (ok. 35% sprzedaży firmy to sprzedaż eksportowa, głównie do krajów UE, ale również do USA, Brazylii, Chin czy Meksyku), ale także przez bezpośrednie inwestycje zagraniczne. W kwietniu br. uruchomiony został zakład produkcyjny firmy w Chinach.

Produkowane przez firmę wyroby przeznaczone są do szczególnie odpowiedzialnych zadań w elektronice, sprzęcie gospodarstwa domowego, artykułach dla niemowląt, medycynie, oświetleniu, motoryzacji i budownictwie.

Dzięki własnej narzędziowni i działowi konstrukcyjnemu Topsil jest w stanie oferować klientom kompletne rozwiązania, od pomysłu na produkt do jego wdrożenia do masowej produkcji.

Firma posiada wdrożony system jakości ISO 9001:2008 oraz normę środowiskową DIN EN ISO 14001:2005.

źródło: Topsil Sp. z o.o. S.K.

 

Topsil Sp. z o.o. S.K. w Słubnicy została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013, VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2013,  I edycji ogólnopolskiego Konkursu Światowa Firma 2013 oraz w I edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2013.