Gepardy Biznesu

Szybki rozwój Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu

Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno – Kardiologiczny w Torzymiu tradycjami leczniczymi sięga początku dwudziestego wieku. Usytuowanie pośród lasów oraz specyficzny mikroklimat Równiny Torzymskiej stwarza doskonałe warunki do leczenia schorzeń pulmonologicznych i kardiologicznych.

Szpital dysponuje nowoczesną bazą diagnostyczną, leczniczą i rehabilitacyjną. Zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę zarządczą, lekarską i pielęgniarską,  charakteryzuje się wysokim poziomem zarówno udzielanych w nim świadczeń medycznych, jak  i poziomem organizacyjnym.

Image

Misją Szpitala jest zapewnienie Pacjentom profesjonalnej i kompleksowej opieki medycznej w oparciu o najwyższe standardy. Wysoką jakość usług gwarantuje System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 wdrożony w 2015 roku i  recertyfikowany w 2016 roku.

Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno – Kardiologiczny Sp. z o.o. w Torzymiu został wyróżniony przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015 oraz jest laureatem Lubuskiego Lidera Biznesu 2016 w kategorii średnich firm.

Image

W Lubuskim Szpitalu Specjalistycznym Pulmonologiczno – Kardiologicznym w Torzymiu udzielane są świadczenia zdrowotne stacjonarne w zakresie chorób układu oddechowego oraz rehabilitacji pulmonologicznej i kardiologicznej, działalności opiekuńczo – leczniczej, domowego leczenia tlenem, a także świadczeń z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W Szpitalu funkcjonuje pięć oddziałów szpitalnych: Rehabilitacji Kardiologicznej, Rehabilitacji Pulmonologicznej, Chorób Płuc, Gruźlicy i Chorób Płuc, Chorób Płuc z Pododdziałem Chemioterapii. Ponadto, Szpital udziela świadczeń z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w czterech poradniach: geriatrycznej, kardiologicznej, onkologicznej oraz gruźlicy i chorób płuc. Jednocześnie z powodzeniem rozwijany jest profil leczenia w opiece długoterminowej.

Image

Szpital Specjalistyczny w Torzymiu jest wiodącym ośrodkiem w województwie lubuskim specjalizującym się w kompleksowym diagnozowaniu i leczeniu niemal wszystkich schorzeń z zakresu chorób płuc.
Dzięki unikatowemu w skali województwa lubuskiego zakresowi usług i wysokiej ich jakości, to właśnie w Torzymiu powstaje Lubuskie Centrum Pulmonologii.

W 2016 roku zakończona zostanie realizacja przedsięwzięcia inwestycyjnego, mającego na celu kompleksową modernizację obiektu, w którym powstaje Centrum, polegającą na rozbudowie, przebudowie i nowoczesnym wyposażeniu remontowanych pomieszczeń, o łącznej wartości 20 milionów złotych.

Image

Ponadto, w planach jest utworzenie na bazie tutejszego szpitala Ośrodka Geriatrycznego, którego infrastruktura i innowacyjna organizacja wyjdzie naprzeciw potrzebom zdrowotnym regionu województwa lubuskiego, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb zdrowotnych starzejącego się społeczeństwa dotkniętego chorobami cywilizacyjnymi.

Image

Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu Sp. z o.o. w Torzymiu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.