System – 3 Sp. z o.o. to Gepard Biznesu 2020

System – 3 Sp. z o.o.  w Lubinie  została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Przedsiębiorstwo rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jego przypadku 76,2 proc. To przyniosło mu tytuł Gepard Biznesu 2020.

Spółka powstała w 2003 r. po przekształceniu firmy System-3 computer działającej na lokalnym rynku od 1999 roku. Specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług informatycznych począwszy od zaprojektowania infrastruktury IT, odpowiedniego doboru urządzeń sieciowych, zabezpieczających klasy UTM, komputerów, serwerów przez wykonanie całej instalacji i wdrożenia wszystkich niezębnych elementów w celu zapewnienia bezawaryjnej, wydajnej oraz bezpiecznej pracy jej klientów.

W kwietniu 2000r. podpisała umowę z firmą Intel i została Integratorem Produktów Intela (IPI).

W 2003 r. zawarła umowę z firmą Microsoft, co uzupełniło ofertę oraz umożliwiło dostęp do licznych szkoleń podnoszących kwalifikacje pracowników. Kolejnym etapem rozwoju spółki było podpisanie w 2007 roku umowy partnerskiej z firmą Comarch. Od tej pory jest autoryzowanym partnerem w zakresie sprzedaży oraz wdrażania oprogramowania ERP Comarch OPTIMA.

W październiku 2009 r. pracownicy społki ukończyli szkolenia dotyczące konfiguracji central telefonicznych, tym samy firma rozszerzyła usługi o sprzedaż oraz wdrażanie central telefonicznych firmy PLATAN.

Podjęła współprace z firmą Zyxel, która dostarcza rozwiązania klasy business począwszy systemów WiFi przez zabezpieczenia Zyxel USG, Zyxel ATP wsparte zarzadzaniem z chmury Zyxel Nebula. To pozwala jeszcze szybciej reagować oraz zarządzać infrastrukturą klientów.

Więcej informacji o firmie pod adresem http://www.system-3.com.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu  #gepardbiznesu #businessgepard  #JerzyKrajewski

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.