Sun Partner Małopolska Sp. z o.o. to Gepard Biznesu 2019

Sun Partner Małopolska Sp. z o.o. w Krakowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Sun Partner Małopolska Sp. z o.o. rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów ze sprzedaży i zysku netto w latach 2016-2017 wyniosła w jej przypadku 60,4 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2019.

Jest prężnie działającą i stabilną firmą prowadzoną przez osoby o wieloletnim doświadczeniu w branży poligraficznej. Jej działalność można podzielić na kilka części

  • Papier – skup i sprzedaż – zajmujemy się przerobem papieru poligraficznego i pakowego. Przetwarzamy także papier pochodzący z likwidacji szkód komunikacyjnych na zlecenie towarzystw ubezpieczeniowych i największych papierni działających na rynku europejskim.
  • Cięcie papieru i kartonu – świadczymy profesjonalne usługi cięcia papieru z roli na arkusz, z arkusza na arkusz oraz cięcia papieru z roli na rolę dla największych hurtowni i drukarni w kraju.
  • Usługi poligraficzne – wykonujemy drobne usługi poligraficzne jak falcowanie oraz cięcie na gilotynie nakładów.

Jej park maszynowy:

– Przekrawacz do papieru z roli na arkusz HSC1400

– Gilotyna Polar 137EM

– Bobiniarka Kampf

– Falcerka Stahl B1 6/4/4 z zespołem klejowym i kasetą magnetyczną

Więcej o firmie pod adresem: http://sunpartner.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.