AktualnościEfektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutMocna FirmaPolskie Brylanty

Skanserwis Bis Sp. z o.o. sp.k. to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2020

Skanserwis Bis Sp. z o.o. sp.k. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020, XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020, XIII edycji Konkursu Efektywna Firma 2020 i VIII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2020 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Firma rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jej przypadku 70 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2020. W przeszłości uzyskała też tytuły Gepard Biznesu 2019, Gepard Biznesu 2017, Gepard Biznesu 2016, Gepard Biznesu 2015, Gepard Biznesu 2014, Gepard Biznesu 2013, Gepard Biznesu 2012 i Gepard Biznesu 2011

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w 2019 r. osiągnął poziom 5,1 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2020. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2020.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w październiku 2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 13,8 mln  zł, co dało mu tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2020.

Jest jedną z wiodących polskich firm zajmującą się szeroko pojętą tematyką elektronicznej archiwizacji dokumentów. Działa od 17 lat i w tym czasie wdrożyła i usprawniła usługi związane z tym tematem. Skanuje masowo dokumenty pochodzące z różnych obszarów biznesowych: dokumenty finansowe, techniczne, produkcyjne, kadrowe, transportowe, medyczne, geodezyjne i  inne. Umieszcza je w systemach obiegu dokumentów, archiwach elektronicznych lub na nośnikach. Oferuje także dostęp do zeskanowanych dokumentów na swojej platformie w systemie SaaS ( Software as a Service).  Celem jej pracy jest optymalizacja czasu koniecznego do uzyskania dostępu do dokumentów czyli do informacji, która w naszych czasach jest podstawą dobrze funkcjonującego biznesu.

Aby przetwarzanie było sprawne a dokumenty w postaci elektronicznej miały doskonałą jakość wykorzystuje  niezawodne oprogramowanie i sprzęt wiodących producentów – skanery Kodak Alaris, Fujitsu, Canon, Panasonic.  Jest jednocześnie dostawcą tych skanerów na rynek polski, co wyróżnia firmę spośród konkurencji.

Zakup skanera, zwłaszcza wysokowydajnego to niemały wydatek, dlatego, aby optymalnie dobrać sprzęt do potrzeb wypożycza skanery do klientów, aby na swoich dokumentach wykonali testy jakości i wydajności. A jest z czego wybierać, ma bardzo wiele skanerów demonstracyjnych różnych  producentów,  obsługujących skanowanie od kilkuset, kilku tysięcy  stron na dzień do maszyn , którym  nie narzuca się limitów.

Serwis skanerów, oferowany przez firmę, też jest nie do przecenienia. Wykonują go inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą zdobytą na szkoleniach u producentów Kodak Alaris, Fujitsu, Canon, Panasonic  popartą certyfikatami.

Skanserwis Bis zatrudnia 50 osób w dziale handlowym , serwisie, dziale IT  i w dziale przetwarzania.

Więcej o firmie pod adresem https://skanserwis.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #prestiżowytytuł #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany #efektywnafirma #polskiebrylanty #polskiesukcesy #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 100 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

W lipcu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 96 364 przedsiębiorstw w Polsce. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.