Wyróżnieni

Sino Investment Polska Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki 2022, Gepard Biznesu 2022 i 2023 oraz Worldwide Company 2023

Sino Investment Polska Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVII i XVIII edycjach Konkursu Gepardy Biznesu , XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022 i XI edycji Konkursu Worldwide Company 2023 na podstawie danych finansowych.

Firma rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysków w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 165 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022, zaś średnia z dynamik przychodów i zysków w latach 2021-2022 wyniosła w jej przypadku 91 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2023.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób bardzo uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 15 mln zł, co dało mu tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Eksportowało w 2022 r. do 27 krajów, dzięki czemu uzyskało tytuł Worldwide Company 2023.

To międzynarodowa grupa handlowa specjalizująca się w sprzedaży hurtowej, obecna na rynku od 1995 roku. Dzięki doświadczeniu na skalę globalną w imporcie, eksporcie i dystrybucji oferuje partnerom produkty najlepszych światowych marek (np. Coca Cola, Pepsico, Ferrero, Mondelez, Mars, Cadbury, Nestle, Wrigley, Haribo, Storck, Lay’s, Heineken, Budweiser, Lipton, Lavazza, P&G, Unilever, Henkel, J&J), atrakcyjne warunki współpracy, kompleksową obsługę na najwyższym poziomie oraz szybkie dostawy. W jej ofercie znajdują się artykuły spożywcze i chemiczne, takie jak np. napoje, słodycze, snacki, alkohole, kawy i herbaty i chemia gospodarcza.

Zdjęcie ze strony https://sino.com.pl/

Specjalnością firmy jest handel z Chinami, dlatego poza biurami w Polsce, posiadamy placówki również w Chinach i Hong Kongu.

Więcej informacji o firmie na stronach internetowych https://sino.com.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #wielkimodernizator #worldwidecompany

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2023 r.

C/Z: 6,7

C/WK: 0,95

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2023 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2023 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2022 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2023 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2022 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2023 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2023 r.

Autor: Jerzy Krajewski