Najpiękniejsze Budynki

Siedziba BS w Szczytnie wyróżniona w Konkursie Najpiękniejszy Bank Spółdzielczy 2015

Bank Spółdzielczy w Szczytnie, Dżus GK Architekci s.c. w Olsztynie  oraz BAUTECH Sp. z o.o. w Olsztynie zostali wyróżnieni w piątej edycji Konkursu Najpiękniejszy Bank Spółdzielczy 2015 za stworzenie w Szczytnie pięknej  siedziby Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Kapituła Konkursu Najpiękniejszy Bank Spółdzielczy 12 października 2015 r.  wyróżniła Bank Spółdzielczy w Szczytnie, Dżus GK Architekci s.c. w Olsztynie  oraz BAUTECH Sp. z o.o. w Olsztynie w  piątej edycji Konkursu Najpiękniejszy Bank Spółdzielczy 2015 za stworzenie w Szczytnie pięknej  siedziby Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Bank Spółdzielczy w Szczytnie był inwestorem budynku, firma Dżus GK Architekci s.c. w Olsztynie zaprojektowała budynek i wnętrze, firma  BAUTECH Sp. z o.o. w Olsztynie wykonała budynek i wnętrze.

 

„Obiekt został ukończony w bieżącym roku i już funkcjonuje. Ze strony Inwestora realizację  prowadził Prezes Banku Spółdzielczego w  Szczytnie Andrzej Górczyński. Budynek powstał  w najatrakcyjniejsze lokalizacji miasta w sąsiedztwie zamku i ratusza, w strefie ochrony konserwatorskiej, a w trakcie jego  budowy, po przeprowadzeniu badań archeologicznych,  znaleziono relikty średniowiecznej bramy i murów miejskich. Relikty zostały wyeksponowane wewnątrz budynku banku. Była to trudna realizacja, której głównym założeniem było właściwe wpisanie nowego obiektu o współczesnej stylistyce w historyczną tkankę miasta przy zachowaniu odpowiedniej skali, a jednocześnie poszukiwanie najwłaściwszej formy dla obiektu bankowego przy rygorystycznych zapisach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Bank Spółdzielczy w Szczytnie okazał się Inwestorem, który zdecydował się na realizacje obiektu w wysokim standardzie kładąc nacisk na uszanowanie historii i uatrakcyjnienie tej części miasta. Obiekt został bardzo pozytywnie przyjęty przez mieszkańców”, poinformowała Dżus GK Architekci s.c. w Olsztynie, która wykonała projekt budynku.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Wykonawca obiektu:
BAUTECH Sp. z o.o. w Olsztynie

Konkursu Najpiękniejszy Bank Spółdzielczy od 2008 r. organizuje Instytut Nowoczesnego Biznesu, prowadzony przez ULAN Sp. z o.o. Obecnie trwa V edycja Konkursu Najpiękniejszy Bank Spółdzielczy 2015.