Gepardy BiznesuInstytutŚwiatowa Firma

Seven Freight Sp. z o. o. to Gepard Biznesu i Światowa Firma Worldwide Company 2020

Seven Freight Sp. z o. o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020 i VIII edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2020 na podstawie danych finansowych

Seven Freight Sp. z o. o. rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jej przypadku 45,3 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2020.

Seven Freight Sp. z o. o.  eksportowała w 2019 r. do 5 krajów, dzięki czemu uzyskała tytuł Światowa Firma Worldwide Company 2020.

Misją firmy jest dostarczanie optymalnych i bezpiecznych rozwiązań transportowych. Największy udział w jej biznesie stanowi organizacja transportów krytycznych i ograniczonych czasowo, bezpośrednio na linie produkcyjne i terminale lotnicze, realizowanych dedykowanymi busami o ładowności do 1400kg oraz organizacja ekspresowego transportu pojedynczych palet w konsolidacji z innymi ładunkami, co pozwala znaczenie zredukować koszt dostawy. Kolejny produkt to PTL (part truck load) – standardowe doładunki z możliwością transportu w podwójnej obsadzie – szybka realizacja zlecenia za stosunkowo niską cenę. Dopełnieniem oferty jest spedycja morska, lotnicza oraz drogowy FTL (full truck load – transport całopojzadowy). Dostarczane rozwiązania są zoptymalizowane indywidualnie. Firma zapewnia kontakt z jednym, dedykowanym Spedytorem, co pozwala na wypracowanie wygodnych warunków współpracy. Gwarantuje kontrolę nad realizowanym zleceniem 24h (tytuł „Lidera Innowacji” za autorski system raportowania), a dzięki rozbudowanej siatce połączeń, czas podjęcia ładunku może wynieść jedynie kilkadziesiąt minut od zawarcia umowy zlecenia.

Stawia na partnerstwo ze wszystkimi. Przejrzyste zasady współpracy, stabilność, odpowiedzialność. Jest dojrzałą, zaangażowaną w rynek TSL spółką, przekonaną, że transport nie musi być przeżyciem pełnym przeszkód. Wierzy, że biznes to przede wszystkim ludzie, dlatego otacza się sprawdzonymi osobami, to dla niej siła i prawdziwy motor.

Więcej o firmie pod adresem:  http://7freight.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2019 r. również w Konkursie Samorząd Przyjazny Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje powiatom, miastom, gminom, dzielnicom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.