SANBank w projekcie European Money Week

European Money Week  to inicjatywa mająca na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie wiedzy finansowej i podniesienie ogólnego poziomu edukacji finansowej.

Podczas tegorocznych „Dni przedsiębiorczości” oraz akcji „Prezesi w szkołach w ramach projektu BAKCYL” Pani Marta Bednarska – Dyrektor Oddziału Nadsańskiego Bank Spółdzielczego w Stalowej Woli i Pan Bogumił Knap – Kierownika Działu Sprzedaży Korporacyjnej spotkali się z uczniami klas drugich Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku.

Podczas lekcji z przedmiotu „Ekonomia w praktyce” w dniach 14 i 15 marca młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat systemu bankowego w Polsce, roli, jaką pełnią banki w gospodarce rynkowej oraz działań podejmowanych przez te banki na rzecz lokalnych społeczności.  Licealiści uzyskali również informacje dotyczące bankowości elektronicznej i form współpracy banku z różnymi grupami klientów, z uwzględnieniem osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą. Ważnym dla młodych ludzi zagadnieniem były predyspozycje i warunki, jakie trzeba spełnić, aby móc ubiegać się o pracę w banku oraz rola BIK w kontekście budowania swojej historii kredytowej.

Zdaniem szkolnego koordynatora lekcji Pani Anny Dąbek „współpraca Szkoły z Nadsańskim Bankiem Spółdzielczym służy podniesieniu praktycznej wiedzy finansowej i kształtowaniu postaw przedsiębiorczości wśród młodzieży. Uczniowie liceum ogólnokształcącego stoją przed podjęciem decyzji związanej z wyborem dalszej ścieżki kształcenia i zawodu. Niektórzy z nich założą w przyszłości własną działalność gospodarczą. Zajęcia przeprowadzone przez pracowników Nadsańskiego Banku Spółdzielczego mogą pomóc uczniom przy podejmowaniu ważnych decyzji życiowych odnośnie wyboru kierunku studiów i rozwoju kariery zawodowej”.

Podczas ogólnopolskiego programu „Dzień przedsiębiorczości”, który szkoła realizuje wraz z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości Nadsański Bank Spółdzielczy zaprosił również uczniów do jednej ze swoich placówek w Nisku, gdzie młodzież dzięki kilkugodzinnej praktyce na stanowisku kasjera, miała możliwość zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie bankowca i zapoznać się z jego specyfiką.
źródło: SANBank