Gepardy Biznesu

S-NET to jeden z największych dostawców telekomunikacyjnych w Polsce

Firma S-NET Sp. z o.o. to dostawca nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu, działający na polskim rynku od 8 lat. Celem firmy jest dostarczenie kompleksowej oferty usług technologicznych, które usprawnią prowadzenie biznesu. Obsługuje rynki małopolski, katowicki, łódzki oraz warszawski.

Zważając na to, iż klient jest priorytetem, cały zespół S-NET dokłada wszelkich starań, by oferowane usługi były na najwyższym poziomie.
Spółka przez lata swojej działalności wypracowała bogatą ofertę usług. Obsługuje rynki małopolski, katowicki, łódzki oraz warszawski.
Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP oraz integracja rozwiązań IT takich jak:
– serwery,
– sprzęt telekomunikacyjny,
– sprzęt sieciowy,
– dostawa rozwiązań outsourcingu IT.
Image
S-NET oferuje dostęp do Internetu, usługi data center, hosting w chmurze, transmisję danych. Świadczy zarówno usługi oferowane dla biznesu, jak i dla operatorów. Firma dysponuje własną siecią światłowodową, centrum danych oraz rozwiązaniami technologicznymi, które pozwalają jej świadczyć usługi najwyższej jakości.
Firma swoje usługi i produkty oferuje w zakresie kilku marek: Serverini.pl, S-NET Cloud, Intrino.
Do zasobów spółki należą:
– stale rozbudowywana baza połączeń z operatorami światłowodowymi, polskimi węzłami wymiany ruchu pomiędzy operatorami,
– własne centrum danych,
– trzy obiekty pod kolokację w Krakowie, Katowicach i Warszawie,
– w Krakowie firma posiada jedną z największych sieci światłowodowych, która oplata całe miasto.
Image
Jednak S-NET to przede wszystkim ludzie, którzy na co dzień są odpowiedzialni za prawidłowe funkcjonowanie firmy. Pracownicy tworzą wyjątkowo zgrany zespół, który cechuje się rzetelnością, pracowitością i ciągłym polepszaniem swoich umiejętności – przez uczestnictwo w licznych szkoleniach oraz konferencjach. Są to osoby, które z przyjemnością dzielą się ze sobą swoją wiedzą i spędzają wspólnie czas – nie tylko w godzinach pracy.Image

Przez lata działania spółki zaufało jej już ponad tysiąc klientów, biznesowych oraz indywidualnych. Do kontrahentów należą między innymi: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Getin Bank, Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie, Solid Security, Mostostal Warszawa, Starostwo Powiatowe w Krakowie, Biuromax Meble Biurowe.
Spółka z przyjemnością wspiera liczne przedsięwzięcia związane z IT, między innymi KIKE, PLNOG, Wolves Summit.

Image
S-NET to jeden z największych dostawców telekomunikacyjnych w Polsce południowej. Oferta spółki to nowoczesne rozwiązania ICT, a w szczególności biznesowe usługi telekomunikacyjne, rozwiązania Data Center w tym również Cloud Computing. Aktualnie spółka oferuje swoje usługi w całej Polsce, a od 2017 roku oferuje sprzedaż usług telekomunikacyjnych online z wykorzystaniem nowoczesnego konfiguratora.
S-NET jest członkiem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej, Izby Gospodarki Elektronicznej oraz organizacji zarządzającej adresacjami IP w Europie – RIPE NCC.
Image

S-NET Sp. z o.o. w Krakowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Rozmowa z Niko Bałazy prezesem spółki S-NET
W celu przedstawienia przyczyn sukcesu firmy przeprowadziliśmy wywiad z prezesem spółki Niko Bałazy.
Co spowodowało, że firma S-NET wybiła się na rynku?
Świadczyliśmy dobrej jakości usługi w atrakcyjnych cenach mając kompleksową ofertę nie tylko usług komunikacyjnych, ale również hostingowych, outsourcingowych i wiele innych.

Jak zmieniała się firma w ciągu 8 lat jej działalności?
Zaczynaliśmy w dwie osoby w pokoju ośmiometrowym, a dzisiaj mamy ponad trzydzieści osób zatrudnionych w samym biurze i rośniemy w tempie 20-30 procent rok do roku.
Jak widzisz firmę w perspektywie kolejnych lat?
Planujemy urosnąć w ciągu najbliższych trzech lat o kilkadziesiąt procent oraz stać się liderem na rynku małopolskim wychodząc z naszymi usługami na całą Polskę.
Jakie są główne sukcesy, które odniosła firma?
W ciągu zaledwie 2-3 lat jako najmłodszy operator działający na terenie Krakowa staliśmy się jednym z największych operatorów. Poza tym rozwijamy się w bardzo szybkim tempie, przyciągamy ludzi, mamy bardzo wysokie referencje.
Jaka jest recepta na zbudowanie takiej firmy?   

Ciężka praca, a przede wszystkim zamiłowanie do tego, co się robi i dobry plan.
Dziękujemy za rozmowę.