„ROLLING” Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2019

„ROLLING”  Sp. z o.o. w Nowej Wsi została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019, XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019, XII edycji Konkursu Efektywna Firma 2019 i VII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2019 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

„ROLLING”  Sp. z o.o. rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2016-2017 wyniosła w jej przypadku 21,3 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2019.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2016 i 2017 r. osiągnął poziom 22,7 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2019. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2019.

Wartość rynkowa „ROLLING” Sp. z o.o. w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 20 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Firma „ROLLING” Sp. z o.o. powstała  w 1993 r. i od tego czasu nieustannie się rozwija, zajmując się głównie produkcją części zamiennych dla przemysłu energetycznego, ciepłowniczego, cementowni i zakładów chemicznych. Dodatkowo świadczy usługi w zakresie obróbki skrawaniem oraz ślusarskim i spawalniczym. Wieloletnie doświadczenie jest wyznacznikiem profesjonalizmu firmy i daje gwarancję wysokiej jakości oferowanych usług i produktów. Zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pracowników technicznych i produkcyjnych. Stosuje tradycyjne oraz bardzo nowoczesne technologie produkcji. Posiada wysoko wydajny, uniwersalny park maszynowy, który systematycznie modernizuje.

Wysoką jakość oferowanych usług gwarantuje kontrola jakości oparta na standardach Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000, który firma uzyskała w 2003 r. W roku 2007 firma została poddana procedurze recertyfikacji, którą przeszła ponownie w roku 2015. Pozytywnej oceny systemu dokonała niemiecka jednostka certyfikująca TUV NORD CERT GmbH, czego potwierdzeniem jest posiadany certyfikat.

Firma jest otwarta na każdy rodzaj współpracy z zakresu jej działalności. Jesteśmy do dyspozycji nie tylko jako wykonawca gotowego projektu, wykorzystując powierzoną dokumentację techniczną z zachowaniem klauzuli poufności, ale  dysponuje także odpowiednią kadrą technologów i inżynierów, która stworzy na potrzeby klienta dokumentację konstrukcyjno-technologiczną i dopilnuje realizacji złożonego zamówienia.

Oferta firmy skierowana jest zarówno do klienta indywidualnego jak i małych i dużych firm. Od wielu lat współpracuje z:

 • VEOLIA POLSKA
 • PGNiG TERMIKA
 • Cemex
 • Tauron Wytwarzanie
 • ZAKŁADY AZOTOWE TARNÓW
 • ZAKŁADY AZOTOWE ANWIL
 • GRUPA PGE
 • KRAJOWA SPÓŁKA CUKROWA S.A.
 • ENEA-WYTWARZANIE
 • Lafarge
 • ZAKŁADY AZOTOWE PUŁAWY
 • ORLEN SERWIS S.A.

Dane firmy:

„ROLLING” Spółka z o.o. z siedzibą w Nowej Wsi koło Włocławka

ul. Jana Pawła II 16a/2, Nowa Wieś, 87-853 Kruszyn

tel. 54 2528414, 54 2354553, fax: 54 2350610,  e-mail: rollingwloc@wp.pl

NIP: 888-000-49-96, REGON: 910124976

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.