Wyróżnieni

Render Cube S.A. to Brylant Polskiej Gospodarki 2023 i Efektywna Firma 2023

Render Cube S.A. w Łodzi została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2023 i XVI edycji Konkursu Efektywna Firma 2023 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w grudniu 2023 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 58 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2023.

Działa efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2021 i 2022 r. osiągnął poziom 61,3 proc.  To dało mu tytuł Efektywna Firma 2023.

To działające od 2012 r. studio, które z początku skupiało się na outsourcingu artystycznym i realizacji projektów dla globalnych podmiotów m.in. CD Projekt, Techland, Platige Image. Wraz z nabywaniem doświadczenia firma rozpoczęła prace nad własnymi tytułami i w 2018 r. samodzielnie wydała swoją pierwszą grę – Monster League.

17 września 2020 r. na platformie Steam, w ramach Early Access, ukazała się gra Medieval Dynasty, która jest hybrydą gatunkową łączącą elementy survivalu, symulatora, RPG i strategii, a 23 września 2021 r. tytuł opuścił formułę Early Access i zadebiutował w pełnej wersji. Gra została entuzjastycznie przyjęta przez graczy uzyskując ponad 90 proc. pozytywnych recenzji z ponad 22.000  opinii na platformie Steam. Od dnia premiery w Early Access sprzedaż gry Medieval Dynasty przekroczyła 750.000 sztuk, a poziom zapisów  na liście życzeń na platformie Steam wynosi ponad 1 mln.

Zdjęcie ze strony  https://rendercube.pl

W skład zespołu Render Cube wchodzi 19 osób. Studio posiada wszystkich niezbędnych specjalistów potrzebnych do produkcji gier, dodatkowo poprzez współpracę z globalnym wydawcą Toplitz Productions, wspierane jest marketingowo oraz sprzedażowo.

Rynek gier wideo to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów rozrywki na świecie. Stale rośnie jego popularność nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale coraz częściej wśród ludzi dorosłych i starszych.

Według raportów Newzoo, rynek gier wideo przekroczy próg 200 mld USD w 2023 roku. W 2021 wynosił 175,8 mld USD według analityków.

Liczba graczy w roku 2021 wynosi około 2,96 mld, a do 2024 roku według szacunków, powinna zwiększyć się do 3,32 mld.

Więcej informacji o firmie na jej stronie internetowej https://rendercube.pl

#europejskafirma.pl #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy firm w Poslce. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2023 r.

C/Z: 9,1

C/WK: 1,11

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2023 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2023 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2022 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2023 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2022 r. i wskaźnika C/Wk w grudniu 2023 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2023 r.

Autor: Jerzy Krajewski