Rattanland Sp. z o.o. to Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2021
Rattanland Sp. z o.o. została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2021, XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021 i IX edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2021 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.
Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 269,8 proc., co przyniosło jej tytuł Gepardy Biznesu 2021.
Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019- 2020 osiągnął poziom 11 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2021. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2021.
Spółka Rattanland to rodzinna firma z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą, która działa na rynku od 2013 roku i zajmuje się importem oraz dystrybucją ekskluzywnych mebli ogrodowych. Flagowymi produktami są zestawy mebli z technorattanu i meble ogrodowe z drewna egzotycznego, a także stoliki szklane i ławy kawowe oraz meble tapicerowane.
W sklepie znajdziemy m.in. meble wykonane z drewna eukaliptusowego czy tropikalnej akacji. Oferta powstała z myślą o kompleksowym wyposażeniu balkonu, tarasu lub ogrodu w meble funkcjonalne, nowoczesne i wyjątkowo wytrzymałe. Dzięki nim zielona przestrzeń przy domu zmieni się w komfortowe miejsce odpoczynku oraz niezwykłych spotkań.
Meble z oferty firmy Rattanland dedykowane są również do przestrzeni publicznych, biurowych oraz komercyjnych. Będą idealnie uzupełniać stylową aranżację w restauracji, kawiarni, hotelu lub SPA.
Standardy wyznaczone przez najwyższą jakość
Wysokiej klasy, wytrzymałe i stylowe meble dostępne są poprzez sklep internetowy ratanland.pl, w którym można dokonywać zakupów detalicznych, hurtowych. Spółka wyróżnia się szybkim czasem realizacji zamówień (maksymalnie 48 h, a najczęściej 24h) i konkurencyjnymi cenami. Zakupiony towar na terenie Polski dostarczany jest transportem własnym bądź kurierem, co gwarantuje minimalne ryzyko uszkodzeń oraz zanieczyszczeń. Firma umożliwia różne formy płatności dostosowane do potrzeb klientów.
Firma bardzo dużą wagę przykłada nie tylko do najwyższej jakości i wytrzymałości mebli, ale również do obsługi klienta. Każda opinia jest niezwykle cenna i podlega analizie, dzięki której możliwe jest stałe podnoszenie standardów oraz usprawnianie działania firmy. Jednocześnie przekłada się to na zwiększenie zaufania i dynamiczny rozwój spółki, która ambitnie planuje ekspansję na rynki zagraniczne.
Rozwój ponad wszystko
Sklep stale poszukuje nowych sposobów dotarcia do klientów, korzystając z nowoczesnych rozwiązań. W planach na przyszłość ma uruchomienie sklepu internetowego na rynku niemieckim oraz udostępnienie oferty na zasadach dropshipping. Dropshipping to model logistyczny, polegający na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę. W ten sposób sklep internetowy przyjmuje zamówienia i przekazuje je do dostawy, który realizuje wysyłkę do klienta. Dzięki temu możliwe będzie zapewnienie jeszcze wyższej jakości obsługi klienta bez konieczności zaangażowania dużych powierzchni magazynowych.
Kolejny krokiem w rozwoju spółki będzie sprzedaż produktów na najpopularniejszych marketplace na terenie całej Unii Europejskiej, co pozwoli dotrzeć do jeszcze większej liczby klientów i mieć realny wpływ na wygląd balkonów, tarasów oraz ogrodów nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.
Więcej informacji o firmie pod adresem: https://ratanland.pl/
#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #prestiżowytytuł #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany #efektywnafirma #polskiebrylanty #polskiesukcesy #JerzyKrajewski
—
Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu
Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.
Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.
Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.
Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.
Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.
Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.
Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.
Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.
Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.
Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firma Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.
Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.
Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.
Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w marcu 2021 r.
C/Z: 34,6
C/WK: 1,05
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf
Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.