Rascal Sp. z o.o. to Gepard Biznesu 2020

Rascal Sp. z o.o. w Krakowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Przedsiębiorstwo rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jego przypadku 2325,8 proc. To przyniosło mu tytuł Gepard Biznesu 2020 i 1048. miejsce w prestiżowym rankingu „5000 najdynamiczniejszych firm w Polsce – Gepardów Biznesu 2020”.

5000 najdynamiczniejszych firm w Polsce – Gepardów Biznesu 2020

Rascal Industry to polski producent odzieży na zamówienie. Oferuje kompleksową usługę zrównoważonego i etycznego szycia na rynku europejskim dla marek modowych, firm, organizacji oraz agencji. Działa według zasad  fair trade, w zgodzie z ideą slow fashion.

Specjalizuje się w szyciu i projektowaniu odzieży oraz przeprowadzaniu całego procesu produkcyjnego w odzieży damskiej, męskiej, sportowej, dziecięcej, promocyjnej i roboczej. Stawia na wysoką jakość materiałów, a także wykonania nadruków oraz haftów. Firma dostarcza gotowe kroje odzieży lub przygotowuje je od podstaw zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami klientów. Produkcja odbywa się głównie w polskich szwalniach. Rascal oferuje szycie odzieży z ekologicznych i standardowych materiałów, których jakość potwierdzona jest certyfikatami.

Usługi :

  • Projektowanie odzieży
  • Dobieranie dodatków
  • Szablony odzieży
  • Tworzenie krojów
  • Szycie usługowe
  • Znakowanie odzieży
  • Prasowanie i pakowanie

Firma w 2021r wraz z założeniem własnego zaplecza produkcyjnego, wypuściła swoją własną kolekcję odzieży loungewear, w celu przybliżenia  jakości i możliwości oferowanych  przyszłym klientom.

Kolekcja   “RSCL” – Projekt Rascal Industry

Kolekcja   “RSCL” – projekt Rascal Industry, to skrót ciekawych możliwości w tworzeniu odzieży z  dzianin, przygotowany specjalnie dla klientów. Kolekcja prezentuje różnorodność gatunków dzianin, o rozmaitej gramaturze i o różnym składzie surowcowym, a także przedstawia interesujące łączenia technik zdobień odzieży. Kolekcja została podzielona na ECO LINE, w której skład wchodzi odzież szyta z dzianin ekologicznych, jak hemp i bawełna organiczna oraz PREMIUM LINE, odzież szyta z wysokiej jakości dzianin bawełnianych, o szlachetnych wykończeniach, takich jak „perfect finish”, „royal” czy „peach skin”.  Wszystko po to, aby klienci mogli dosłownie przetestować na własnej skórze jakość i specyfikę różnorodności polskich materiałów.

Ostatnie osiągnięcia firmy Rascal Industry

Do jednych z ostatnich, społecznych osiągnięć firmy należy udział w projekcie  „Polskie Szwalnie”, realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.  Celem projektu było uszycie 100 mln maseczek w polskich szwalniach na zapotrzebowanie wywołanie przez epidemię COVID-19. Program wspierał polskie szwalnie oraz ich pracowników, którzy z dnia na dzień mogli zostać pozbawieni pracy. Firmie Rascal Industry udało się poszerzyć możliwości produkcyjne, tym samym, uchronić 4000 miejsc pracy w ponad 200 polskich szwalniach, szyjąc 31 i pół miliona maseczek ochronnych.

Kuba Stojek – założyciel Rascal został wyróżniony w prestiżowym magazynie Forbes.pl. Jesienią 2021 r. znalazł się na liście tegorocznych laureatów „30 przed 30” To lista młodych, polskich przedsiębiorców, którzy podbijają świat!

Zaczął od szycia bluz dla szkół i uczelni, dziś ma klientów biznesowych w całej Europie. W ostatnim roku uruchomił, zgodny z europejskimi standardami zakład produkcyjny, który oferuje również szycie odzieży ekologicznej, zgodnej z ideą slow fashion. Na kolejny rok zapowiada pracę nad utrzymaniem najwyższych standardów jakościowych zarówno dla zapowiadanych, własnych produkcji, jak i dla marek modowych, z którymi współpracuje.

Więcej informacji o firmie pod adresem https://www.rascalindustry.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu  #gepardbiznesu #businessgepard  #JerzyKrajewski

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.