Gepardy BiznesuInstytutŚwiatowa Firma

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „SZLACHET – STAL” Waldemar i Grażyna Sendalscy S.J. to Gepard Biznesu i Światowa Firma Worldwide Company 2016

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „SZLACHET – STAL” Waldemar i Grażyna Sendalscy S.J. w Piotrkowie Trybunalskim została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 i IV edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2016.

Spółka rozwijała się bowiem szybko – dynamika wartości rynkowej od marca 2014 do marca 2016 w proc. wyniosła w jej przypadku 116,9 proc.  To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2016.

Firma eksportowała w 2014 r. do 5 krajów, dzięki czemu uzyskała tytuł Światowa Firma Worldwide Company 2016.

P.P.H.U. „SZLACHET – STAL” zajmuje się produkcją maszyn i urządzeń do uboju drobiu.

Firma powstała w 1995 roku i od tego czasu nie tylko zwiększała swoją produkcję, ale rozszerzała asortyment wykonywanych urządzeń, usprawniała standardowe wyroby. Dążenie do jak najlepszego wykonania urządzenia o odpowiedniej trwałości, funkcjonalności i dobrej cenie jest nadal priorytetowym zadaniem przedsiębiorstwa.

Obecnie firma zatrudnia prawie 80 osób. Pracownicy to w przeważającej większości młodzi ludzie o wysokich kwalifikacjach. Chętnie uczestniczą w dodatkowych kursach, szkoleniach mających na celu rozszerzenie czy zwiększenie posiadanych kwalifikacji. To sprawia, iż produkowane w przedsiębiorstwie urządzenia i maszyny do uboju drobiu mogą rywalizować na rynku z wyrobami najbardziej renomowanych firm europejskich, zajmujących się taką samą produkcją.

Najlepszym dowodem potwierdzającym wysoką jakość produktów jest to, iż jej urządzenia są eksportowane do krajów całego świata w tym głównie do Niemiec, Holandii, Litwy, Białorusi, Rosji oraz Ukrainy. Ponadto wyposażona w jej urządzenia ubojnia drobiu zdobyła tytuł „Mistrza AGROLIGI 2004”. Firma jest również laureatem nagrody „DIAMENTÓW FORBESA” oraz „GEPARDA BIZNESU” w województwie łódzkim w 2016 roku.

W latach 2014-2016 zrealizowała projekt unijny pod nazwą: „Uruchomienie produkcji linii do uboju drobiu w oparciu o innowacyjną technologię podczyszczania ścieków poubojowych”. Dzięki tej inwestycji wyposażyła obiekt w najnowszej generacji urządzenia do obróbki stali oraz tworzyw sztucznych. Laser, ploter CNC, frezarki oraz tokarki sterowane numerycznie, maszyny do zwijania rur i prętów- to wszystko znacząco wpłynęło na poprawę jakości urządzeń i zwiększyło możliwości produkcyjne firmy.

Więcej informacji o firmie pod adresem: http://www.szlachetstal.pl/

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2019 r. również w Konkursie Samorząd Przyjazny Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje powiatom, miastom, gminom, dzielnicom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.