AktualnościEfektywna FirmaInstytutKlubPolskie Brylanty

PROMAG S.A. wprowadza firmy w erę LOGISTYKI 4.0

Firma PROMAG S.A. została nagrodzona tytułem Brylant Polskiej Gospodarki i Efektywna Firma 2020 przez Instytut Europejskiego Biznesu. Swój sukces firma zawdzięcza przede wszystkim długoletniej tradycji w branży intralogistycznej, wysoko wykwalifikowanej kadrze oraz kompleksowej ofercie.

PROMAG S.A. jest jedyną firmą w Polsce z tak bogatą i w pełni kompleksową ofertą wyposażenia magazynowego, dostępną niemal od ręki. Sprzedaż tych rozwiązań firma prowadzi za pomocą sieci ponad 100 mobilnych i stacjonarnych doradców, katalogu wysyłkowego i własnych sklepów internetowych: epromag.pl i tm24.pl.

Dużą wagę PROMAG S.A. przywiązuje do rozwoju własnej myśli technicznej, know-how i inwestycji w wiedzę pracowników, co pozwala realizować firmie nawet najbardziej skomplikowane i zaawansowane technologicznie projekty inżynierskie w dziedzinie intralogistyki.

To właśnie pracownicy są siłą napędową firmy, ich wiedza i zaangażowanie. W tej chwili w całej Polsce PROMAG S.A. zatrudnia ponad 450 osób.

Polskie przedsiębiorstwa ze względu na problemy z pozyskaniem pracowników oraz konieczność konkurowania na coraz bardziej wymagającym, globalnym rynku sięgają po najnowsze rozwiązania z zakresu automatyzacji, robotyzacji, digitalizacji czy sztucznej inteligencji. Logistyka 4.0 puka do naszych firm i nie mamy już przed nią odwrotu.  PROMAG S.A. jest jedną z nielicznych lub nawet jedyną polską firmą, która projektuje, produkuje i instaluje automatyczne systemy składowania. Jednym ze sztandarowych produktów firmy jest autorski system gęstego składowania AutoMAG Mover, który otrzymał tytuł PRODUKTU INNOWACYJNEGO dla Logistyki, Transportu i Produkcji. System ten jest przykładem rozwiązania w duchu rewolucji 4.0, gdyż całkowicie eliminuje pracę fizyczną człowieka. Firma ciągle doskonali ofertę w zakresie automatycznych rozwiązań, a w tym rozwija zdalny serwis.

Poza tym PROMAG S.A. rozwija ofertę wózków autonomicznych AIV, które pracują bez operatora i poruszają się dzięki nawigacji naturalnej. To pozwala klientom w łatwy sposób modyfikować trasę po jakiej porusza się wózek w magazynie czy na hali produkcyjnej. Firma współpracuje też z partnerami, którzy oferują roboty, aby oferta PROMAG była systemowa i w pełni kompleksowa w zakresie automatyzacji procesów składowania, transportu, kompletacji i identyfikacji produktów.

PROMAG S.A. bierze też czynny udział w edukowaniu polskich firm w zakresie zmian zachodzących w intralogistyce, nowych technologii, trendów na rynku. W CENTRUM TECHNIKI MAGAZYNOWEJ PROMAG w Poznaniu organizuje bezpłatne pokazy pracy MAGAZYNU PRZYSZŁOŚCI, szkolenia z cyklu BEZPIECZNY MAGAZYN, dni otwarte i cykliczną konferencję logistyczną.