Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna FirmaŚwiatowa Firma

PROFIX w czołówce dostawców na rynku narzędziowym w Polsce

PROFIX od wielu lat dostarcza na rynek wysokiej jakości narzędzia PROLINE oraz elektronarzędzia TRYTON. Ważną częścią jego biznesu są również produkty ochrony osobistej marki LAHTI PRO. W tej branży firma wyszła z założenia, że odzież robocza oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji bezpieczeństwa, może również być zaprojektowana w sposób modny i atrakcyjny stylistycznie.

Historia  firmy PROFIX  sięga przełomu roku 1993 i 1994. Założona została przez cztery osoby z doświadczeniem w branży narzędziowej, z pomysłem, odwagą i chęcią odniesienia sukcesu. Firma rosła razem z rodzimą gospodarką. W latach 90-tych rynek był niezwykle chłonny, ale i niestabilny. Z czasem, aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów poszukujących narzędzi bardzo dobrej jakości, ale i korzystnych cenowo, firma postanowiła wprowadzić własne marki.

Image

W 1997 roku na rynek wprowadziła narzędzia ręczne PROLINE. Marka szybko odniosła błyskotliwy sukces.  Już rok później w sprzedaży była szeroka gama produktów PROLINE. Dobre przyjęcie przez rynek jej narzędzi spowodowało, że zdecydowała się  sukcesywnie wprowadzać kolejne marki: elektronarzędzia TRYTON i VULCAN Concept oraz modną i innowacyjną odzież roboczą i ochronną LAHTI PRO.

Image

W 2007 roku firma otworzyła nowoczesną siedzibę z powierzchnią biurową wielkości 2,5 tys. m kw. oraz magazyn o powierzchni 10 tys. m kw. i wysokości 12,5 m, który pracuje w trybie 24-godzinnym.

Posiadając w swojej ofercie ponad 10 tyś. produktów,  firma jest w stanie realizować dostawy dla Klientów w ciągu całej  doby.
Firma PROFIX  stawia na jakość produktów. Dokłada wszelkich starań, aby produkty, które za jej pośrednictwem trafiają do sprzedaży, były takie jakie zostały zatwierdzone w specyfikacji. Jakość kontroluje na wielu poziomach. Począwszy od sprawdzenia produktu bezpośrednio w fabryce, a skończywszy na testach w dziale kontroli.

Niezmiernie ważny dla firmy jest kapitał ludzki. Obecnie zatrudnia 250 pracowników. Zarząd firmy jest świadomy faktu, jak cenny jest pracownik, który jest związany z firmą, zna procesy i chętnie współpracuje z innymi. Wie, że na sukces firmy pracują wszyscy jej pracownicy, dlatego tak wielką wagę przykłada do tworzenia przyjaznego i stabilnego środowiska pracy. Wśród pracowników, są również tacy, z którymi firma współpracuje od wielu lat, z niektórymi z nich nawet  od ponad 20 .
Od początku istnienia Profix, wizja firmy się nie zmieniła. Chce osiągnąć pozycję lidera na rynku narzędziowym i chce ją utrzymać. Chce być preferowanym, cenionym partnerem, który potrafi dostarczyć towar wysokiej jakości po konkurencyjnej cenie. Chce, aby jej marki stały się synonimem jakości.
Każdy przepracowany rok zbliża firmę do celu, staje się coraz lepsza, a jej produkty są dobrze przyjmowane przez rynek.

Image

Image

Image

PROFIX Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, w VIII edycji  Konkursu Efektywna Firma 2015 w III edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania – Strong Company 2015 oraz w III edycji Konkursu Światowa Firma – Worldwide Company 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i Urzędów Celnych.