PPH Hemar Henryka i Marek Musialik Sp. J. to Brylant Polskiej Gospodarki i Efektywna Firma 2019

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Hemar Henryka i Marek Musialik Sp. J.  w Woli Hankowskiej została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 i XII edycji Konkursu Efektywna Firma 2019 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka działa bowiem efektywnie: średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2016 i 2017 r. osiągnął w jej przypadku poziom 14,3 proc. To przyniosło jej tytuł Efektywna Firma 2019.

Jej wartość rynkowa w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 25 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

W 1982 roku małżonkowie Henryka i Marek Musialik, wówczas asystenci Politechniki Częstochowskiej, rozpoczęli działalność gospodarczą w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i produkcji zabawek. Pierwszą formę wtryskową zaprojektował i wykonał, po obronie pracy doktorskiej, właściciel dr inż. Marek Musialik.

Dziś Hemar jest dynamicznie rozwijającą się firmą zatrudniającą ponad 200 pracowników. Ma wykwalifikowaną kadrę inżynierów na kierowniczych stanowiskach, o wieloletnim doświadczeniu, odpowiednich kompetencjach w zakresie projektowania i produkcji narzędzi oraz o dużym potencjale i zaangażowaniu.

Hemar wyróżnia nowoczesny park maszynowy, całkowicie zmodernizowany przez najnowszej generacji wtryskarki sterowane numerycznie uznanych na świecie firm Arburg i Krauss-Maffei oraz obrabiarki firm DMG Mori, Samsung, Hartford, Femco, Goodway wyposażone w systemy sterowania Heidenhain, Siemens, Fanuc i Sinumerik.

Park maszynowy uzupełnia m.in. prasa hydrauliczna oraz wiertarki kolumnowe.

Wykwalifikowana kadra pracownicza oraz narzędzia skrawające firm Iscar i TaeguTec gwarantują wysoką jakość wykonywanych detali.

Współrzędnościowe maszyny pomiarowe firmy Mitutoyo oraz najwyższej klasy narzędzia pomiarowe zapewniają dokładność wykonywanych detali.

W 2005 roku firma otrzymała certyfikat Systemu Zarządzania Jakością za zgodność z normą ISO 9001.

W 2006 roku rozbudowała posiadane gniazdo napraw i regeneracji form o nowoczesny park maszynowy i komórkę konstrukcyjno-technologiczną tworząc NOWOCZESNE CENTRUM NARZĘDZIOWE.

Narzędziownia prowadzi działalność usługową polegającą na produkcji narzędzi na zlecenie klienta oraz na potrzeby własne. Firma posiadając komórkę konstrukcyjno-technologiczną, oferuje realizację zleceń w oparciu o projekt zleceniodawcy, jak i o projekty własne.

Komórka projektowo – technologiczna wyposażona jest w 3 stanowiska projektowe oparte o system CAD/CAM – Pro/ENGINEER w wersji WILDFIRE 3.0.

Posiadane oprogramowanie oraz maszyny umożliwiają projektowanie ścieżki narzędzia do pracy w pięciu osiach płynnie sterowanych.

Wszystkie urządzenia sterowane są mikroprocesorem, pracując w pełnym cyklu automatycznym, co umożliwia tworzenie protokołów kontroli jakości procesu.

Więcej informacji o firmie pod adresem: https://www.hemar.com.pl/

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2019 r. również w Konkursie Samorząd Przyjazny Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje powiatom, miastom, gminom, dzielnicom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.