Gepardy BiznesuPolskie BrylantyWielcy Modernizatorzy

Polfarmex S.A. Skazani na sukces.

Sukces firmy Polfarmex na niezwykle trudnym i wymagającym rynku farmaceutycznym to wynik kompetencji, wizji i determinacji w realizacji przyjętych celów, mówi Mieczysław Wośko, założyciel i Prezes Spółki Akcyjnej Polfarmex, mającej swoją siedzibę w Kutnie.

 

Mgr Mieczysław Wośko, chemik, Prezes Polfarmex S.A. w Kutnie:
Firma powstała w 1989 roku. Zbudowaliśmy ją praktycznie od zera. Dziś, po zaledwie 25 latach funkcjonowania, jesteśmy w pierwszej trzydziestce największych firm farmaceutycznych działających na polskim rynku.

 

Image

 

Od lat lokujemy się w czołówce rankingów najdynamiczniej rozwijających się firm w tej branży.
W naszym portfolio znajduje się obecnie blisko 120 produktów – leków, suplementów diety i kosmetyków.
Siłą naszej firmy są zatrudnieni w niej ludzie. Młodzi,  wykształceni, zorientowani na sukces. Zatrudniamy obecnie, we wszystkich spółkach grupy Polfarmex, ponad 650 osób. Prawie 60 proc. z nich to osoby z wyższym wykształceniem. Średnia wieku naszych pracowników nieznacznie przekracza 35 lat.
Stworzyliśmy jedno z największych, o ile nie największe, centrów badawczo – rozwojowych spośród polskich firm farmaceutycznych. Zatrudniamy w nim blisko 70 wysokiej klasy specjalistów z dziedziny chemii, farmacji, medycyny.
Od kliku lat bardzo mocno stawiamy na eksport. W ciągu niespełna pięciu lat zarejestrowaliśmy na rynkach eksportowych ponad 30 naszych produktów. Sprzedajemy nasze leki m. in. do Wietnamu, Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu, Serbii i na Litwę.
Na rynku krajowym, po raz pierwszy w naszej historii, wartość tegorocznej sprzedaży produktów Polfarmexu przekroczy 200 milionów złotych.

Polfarmex S.A. w Kutnie została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013, VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Potęgi Biznesu 2013 oraz  II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wielki Modernizator 2013.