Dla Zdrowia

Płońsk: specjalna strefa ekonomiczna niedaleko Warszawy

Naszym niedawnym sukcesem jest przyłączenie sześciu działek o łącznej powierzchni 3,66 ha do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mówi Andrzej Pietrasik, burmistrza Płońska.


Andrzej Pietrasik, burmistrza Płońska:

Samorząd miejski podjął w ostatnich latach wiele istotnych działań dla rozwoju gospodarczego Płońska. Naszym niedawnym sukcesem jest przyłączenie sześciu działek o łącznej powierzchni 3,66 ha do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mimo że Płońsk jest w strefie od października 2013 r., naszym miastem już zainteresowani są potencjalni inwestorzy, którzy poszukują terenów pod działalność gospodarczą. Obecnie planujemy, aby do strefy ekonomicznej przyłączyć kolejne działki znajdujące się w Płońsku.

Image
Naszym głównym celem jest ciągły rozwój miasta. Dlatego jako burmistrz staram się, aby w mieście realizowano jak najwięcej inwestycji. W ostatnich latach udało się zakończyć inwestycje warte łącznie prawie 100 mln zł. Powstała m.in. nowoczesna elektrociepłownia opalana biomasą, udało się ograniczyć emisję dwutlenku węgla o ponad 35 tys. ton rocznie, wybudować stację uzdatniania wody – wartą 12 mln zł, oczyszczalnię ścieków odbierającą wszystkie gminne nieczystości. Wyremontowaliśmy płońskie drogi oraz wybudowaliśmy przebiegająca wzdłuż trasy E 7 tzw. obwodnicę wschodnią miasta.Dbamy o edukację osób planujących założyć własny biznes. 1 czerwca 2013 r.
w płońskim Parku 600-lecia odbyła się impreza edukacyjno-informacyjna ROADSHOW zorganizowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jej uczestnicy otrzymali praktyczne wskazówki, przeszli warsztaty oraz szkolenia, które ułatwiają prowadzenie własnego przedsiębiorstwa.Nasze działania sprzyjające aktywności gospodarczej są doceniane przez specjalistów. W minionym roku miasto Płońsk zajęło 1. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów, a także uzyskało tytuł – „Dobry Polski Samorząd”. Jednym z najważniejszych kryteriów w tym rankingu były działania proinwestycyjne i prorozwojowe.
Dodatkową mocną stroną Płońska jest jego położenie – 70 km od Warszawy, z którą łączy go główna trasa E7 północ-południe.

Miasto Płońsk zostało wyróżnione w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2014.