Klub

Odlewnia Żeliwa „DRAWSKI” członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu

Odlewnia Żeliwa „DRAWSKI” S.A. w Drawskim Młynie została członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu.

Firmę w klubie reprezentuje prezes zarządu Ryszard Kielczyk.

Odlewnia Żeliwa „DRAWSKI” S.A. w Drawskim Młynie została wyróżniona w X edycji  Konkursu Gepardy Biznes 2015.

Tak przedstawia się na swojej stronie internetowej  www.odlewniadrawski.pl

Za oficjalną datę rozpoczęcia działalności odlewniczej w Drawskim Młynie przyjmuje się rok 1854. Założona wtedy Odlewnia Żelaza i Fabryka Maszyn produkowała maszyny rolnicze i urządzenia gospodarstwa domowego.

Obecnie Odlewnia Żeliwa „DRAWSKI” S.A. jest spółką akcyjną, wyłącznie z polskim kapitałem, w której większościowy pakiet akcji należy do osób prywatnych.

Aktualnie wykonujemy odlewy z żeliwa szarego, sferoidalnego, żeliwa białego oraz żeliwa ciągliwego czarnego. Rocznie produkujemy około 10 tysięcy ton odlewów, z czego ok. 25% produkcji jest eksportowana. Nasze wyroby trafiają na rynki: Niemiec, Irlandii, Włoch, Anglii, Austrii, Belgii, Danii, Szwecji.

Specjalizujemy się w produkcji odlewów dla przemysłu maszynowego oraz przemysłu maszyn rolniczych. Wiele naszych wyrobów trafia do branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Od wielu już lat nasze odlewy wykorzystywane są w górnictwie, kolejnictwie oraz wielu innych branżach. Nasza odlewnia charakteryzuje się dużą elastycznością w wykonywaniu zarówno dużych jak i małych serii produkcyjnych wymagających częstej zmiany zespołów modelowych.

Posiadamy dwie niezależne automatyczne linie formierskie DISAMATIC 2013 oraz DISA MATCH 28”/32”, na których wykonujemy odlewy o wadze od 0,2 kg do 100 kg. Działania firmy ukierunkowane są na wprowadzaniu nowoczesnych technologii. Wysoka jakość i zadowolenie klienta należą do podstawowych zasad polityki naszej firmy. Realizacja tych założeń jest możliwa dzięki nowym inwestycjom oraz ciągłemu doskonaleniu systemu zapewnienia jakości