Aktualności

Na co zwrócić uwagę przed wynajęciem magazynu?

Duży koszt budowy magazynów, a także charakter prowadzonego biznesu, skłania wielu przedsiębiorców do wynajmowania powierzchni magazynowej. Ze względu na stale rosnącą podaż takiej powierzchni w naszym kraju, ze znalezieniem interesującego obiektu w zwykle nie ma większych problemów, ale wiele zależy też od lokalizacji. Na co zatem warto zwracać uwagę, zanim podpisze się umowę najmu?

Lokalizacja, cena i standard wyposażenia

Podstawowymi aspektem przy wyborze nowego obiektu magazynowego są lokalizacja, cena najmu oraz standard wyposażenia obiektu. To podstawowe kwestie mające największy wpływ na całościowy koszt prowadzenia biznesu. Kluczowa jest dobra lokalizacja, czyli położenie magazynu w pobliżu autostrady lub drogi ekspresowej, ale w niedużej odległości od miasta, w którym mieszkają potencjalni pracownicy. Cena jest również ważna i może być negocjowana, zwłaszcza przy wynajmowaniu dużej powierzchni na długi czas. Cena jest zwykle pochodną lokalizacji magazynu i standardu jego wyposażenia. Ten ostatni element ma duże znaczenia dla firm, którym zależy na obniżeniu kosztów i usprawnieniu prowadzonej działalności. Przez wysoki standard wyposażenia rozumie się m.in. przystosowanie magazynu do instalacji regałów wysokiego składowania, jego wyposażenie w systemy poprawiające bezpieczeństwo, na przykład w monitoring i zabezpieczenia przeciwpożarowe.

Uniwersalność magazynu, możliwość przebudowy i rozbudowy

Wielu przedsiębiorców decydujących się na wynajęcie magazynu interesują nie tylko kwestie lokalizacji, ceny i standardu wyposażenia magazynu, ale także możliwości jego rozbudowy w przyszłości, czy dostosowania go do specyfiki prowadzonego przez siebie biznesu. Na rynku działają firmy doradcze, które pomagają w prowadzeniu negocjacji z podmiotami wynajmującymi magazyny i wiedzą, jak pytać o kwestie interesujące przedsiębiorców. Pod adresem https://warehousemarket.pl/ znaleźć można informacje o usługach realizowanych przez takie podmioty. To m.in. usługi związane z negocjowaniem warunków najmu oraz renegocjowaniem istniejących umów, prowadzeniem projektów BTS, sprzedażą nieruchomości magazynowych czy doradztwem logistycznym.

Przedsiębiorcy poszukujący nowego magazynu dla swojej firmy często zainteresowani są nie tylko podstawowymi kwestiami związanymi z lokalizacją obiektu, ceną najmu i standardem wyposażenia, ale także z aspektami pobocznymi najmu, które mogą mieć wpływ na ich biznes. To m.in. kwestie związane z możliwością wynajęcia dodatkowej powierzchni magazynowej w przyszłości czy renegocjacji kontraktu przed zakończeniem umowy.

Artykuł partnera