Wyróżnieni

MTM Dariusz Seferyński to Efektywna Firma, Gepard Biznesu, Mocna Firma Godna Zaufania i Worldwide Company 2023

Firma MTM Dariusz Seferyński w Kobyłce została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2023, XVI edycji Konkursu Efektywna Firma 2023, XI edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2023 i XI edycji Konkursu Worldwide Company 2023 na podstawie danych finansowych.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2021-2022 wyniosła w jej przypadku 107,3 proc., co przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2023.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2021-2022 roku osiągnął poziom 5,9 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2023. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2023.

Eksportowała w 2022 r. do 15 krajów, dzięki czemu uzyskała tytuł Worldwide Company 2023.

Zajmuje się kompleksową obsługą w dziedzinach ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji. Działa od 1998 r. a doświadczenie i pewność, jakich nabrała przez lata spowodowały, że stała się również producentem urządzeń grzewczych multiolejowych, na paliwa alternatywne oraz paliwa stałe.

Multiolejowa nagrzewnica powietrza MTM. Zdjęcie ze strony https://firmamtm.pl

Jest firmą prywatną z polskim kapitałem. Produkowane przez nią wyroby znajdują odbiorców na całym świecie. Współpracuje z dystrybutorami zarówno w Europie, jak i w Azji i Australii.

Zajmuje się również projektowaniem, montażem i serwisem. Klient, który korzysta z jej usług ma gwarancję, że pomoże mu na każdym z tych etapów.

Tak się przedstawia.

Zapraszamy do świata MTM – partnera w dziedzinie rozwiązań grzewczych! Firma MTM jest synonimem jakości, innowacji i bezpieczeństwa w branży grzewczej od wielu lat.

Co składa się na wyjątkowość firmy MTM?

Własna Produkcja

Firma jest dumna ze swojej działalności. Działa nieprzerwanie od 1996 r. Posiada w ofercie nie tylko prezentowane urządzenia MTM, ale również szeroki wachlarz urządzeń stacjonarnych oraz planików multiolejowych. Własna produkcja oznacza, że każde urządzenie wychodzące z fabryki jest dokładnie kontrolowane pod względem jakości. Dzięki temu firma może zagwarantować wyjątkową trwałość i efektywność.

Dział Konstrukcyjny

Wyspecjalizowany dział konstrukcyjny skupia się na ciągłym doskonaleniu produktów. Firma jest gotowa dostosować swoje urządzenia do indywidualnych potrzeb klienta. Oferuje niestandardowe rozwiązania, które spełnią najwyższe wymagania.

Dział Handlowy

Doświadczeni doradcy handlowi służą klientowi pomocą na każdym etapie procesu zakupu. Z chęcią odpowiadają na pytania, przedstawiają dostępne opcje i pomagają wybrać najlepsze urządzenia.

Dział Serwisowy

Bezpieczeństwo zakupu to priorytet. Dział serwisowy MTM jest zawsze dostępny i gotowy do szybkiej reakcji i naprawy. Firma zapewnia części zamienne, dzięki temu urządzenia produkcji MTM będą działać bezawaryjnie przez wiele lat.

Tradycja i Doświadczenie

MTM posiada wieloletnią tradycję i zaufanie klientów na całym świecie. Firma jest gwarancją solidności i jakości. Zatrudnia ponad 60-ciu wykwalifikowanych pracowników w dwóch oddziałach w Polsce.

Szkolenia Produktowe

MTM Dla swoich klientów organizuje szkolenia produktowe, które pomagają w pełnym wykorzystaniu potencjału urządzeń. Dzięki nim klient może zwiększyć efektywność i zapewnić bezpieczeństwo pracy.

Stały Kontakt

Z MTM zawsze można liczyć na stały kontakt i wsparcie. Firma stawia na to, aby klient czuł się pewnie i komfortowo korzystając z jej produktów.

 

Więcej o firmie pod adresem: https://firmamtm.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #JerzyKrajewski

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku  dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2023 r.

C/Z:

C/WK:

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2023 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2023 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2022 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2023 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2022 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2023 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2023 r.

Autor: Jerzy Krajewski