Wyróżnieni

More Bananas Sp. z o.o. sp.k. to Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2022

More Bananas Sp. z o.o. sp.k. w Krakowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022, XV edycji Konkursu Efektywna Firma 2022 i X edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 38,1 proc., co przyniosło jej tytuł Gepardy Biznesu 2022.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 osiągnął poziom 9,3 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2022. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2022.

To agencja marketingowa, która tworzy strategię social media i prowadzi profile marek w mediach społecznościowych. Moderuje społeczność i prowadzi rozmowy tak, aby budować zaangażowanie i lojalność wśród fanów.

Zdjęcie ze strony https://morebananas.pl/

Projektuje kampanie wizerunkowe i sprzedażowe na Facebooku, Instagramie i LinkedInie. Wie, że dobra reklama ma zwiększać zaangażowanie, budować świadomość i realizować cele. Optymalizacja to jej konik.

Zarządza nią Anna Ledwoń-Blacha, która tak opisuje swoją działalność na Linkedin.

W czym mogę Ci pomóc razem z moją agencją?

🍌 strategia marketingowa, komunikacyjna oraz Social Media,

🍌 kompleksowe kampanie oraz obsługa mediów społecznościowych,

🍌 content marketing oraz copywriting,

🍌 performance marketing,

🍌 branding oraz custom publishing,

🍌 współpraca z influencerami.

🍌 szkolenia z zakresu szeroko rozumianego digital marketingu.

🦄 Szkolenia, konferencje oraz konsultacje i warsztaty 🦄 to mój chleb powszedni. Szkolę z zakresu szeroko rozumianego digital marketingu, strategii komunikacji, Social Media, influencer marketingu oraz customer experience. Chętnie biorę udział w projektach szkoleniowych dotyczących wpływu Social Media i internetu na życie człowieka oraz kwestii etyki w marketingu. Stałam na deskach takich konferencji jak Sprawny.Marketing, Internet Beta czy Dimaq Day. Jestem trenerem IAB.

Współtworzyłam kilkanaście kursów oraz od zera stworzyłam trzy:

👉 Instagram nie tylko dla biznesu https://bit.ly/32qyyTx

👉 Social Media Marketing https://bit.ly/2WGvxem

👉Pinterest & Twitter https://bit.ly/3uKoHn4

Moje umiejętności potwierdza również zdany egzamin DIMAQ.

Od 4 lat współtworzę CRASH Mondays – otwarte, edukacyjne potkania dla marketerów w Krakowie, Gdyni oraz Warszawie. Jestem otwarta na edukacyjne projekty non-profit.

 🖤 Współpracowałam i zaufali mi m.in. Pracuj.pl, Lufthansa Global Services, eurobank, Fundacja DKMS, Fundacja Na Ratunek, Akamai, Kosmetyki Anwen, InPost, ING Bank Śląski, Akamai, Hoop Cola, Arctic+, Ustronianka, Notus Finanse, Pandora czy Capgemini.

Więcej informacji o firmie i jej działalności na stronie internetowej https://morebananas.pl/

#europejskafirma.pl #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Autor: Jerzy Krajewski