Mocne Firmy Godne Zaufania 2025Mocne Firmy Godne Zaufania 2025: BranżoweRankingi 2025

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Hotelarstwa

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 uzyskało 206 firm hotelarskich, bo w latach 2023–2024 rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking, który ułożony jest według sumy miejsc w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie najbardziej dynamiczne i najbardziej efektywne.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Mocna Firma Godna Zaufania
Statuetka Efektywna Firma 2025
Statuetka Gepard Biznesu

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Hotelarstwa

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023-2024 W PROC.ŚREDNIA Z DYNAMIK ZYSKU I PRZYCHODÓW W LATACH 2023–2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Chronus Equity Sp. z o.o.Bielsko-Biała209804997183
2Hotel Mława Sp. z o.o.Mława225732347178
3Wpsm Sp. z o.o.Limanowa129302881632
4Kamienica Sp. z o.o.Białystok81173641214
5Hotele Grupy Budizol S.A.Włocławek139573313777
6AW Invest Sp. z o.o.Nowy Targ39941193121
7Jantar Sp. z o.o.Warszawa5222034077
8Mki Sp. z o.o.Świnoujście4529418987
9Grapo Services Sp. z o.o.Warszawa11912165050
10Kracow Residence Sp. z o.o.Kraków561064405
11Inwestycje Walczuk, Byliński S.K.A.Szczecin4512735284
12Hey Chang Sp. z o.o.Warszawa62863328
13Andersland Sp. z o.o.Guzowy Piec401359212
14Jantar Kubański sp.k.Warszawa517750309
15Travel & Visage Sp. z o.o.Wrocław3910759459
16Gościniec Rudawski Sp. z o.o.Pisarzowice303081977
17BESKID Sp. z o.o.Piwniczna-Zdrój26124924852
18Velavi Senderowicz sp.k.Otrębusy2681021052
19Lions S.A.Warszawa1534542343
20Szlak Bursztynowy Sp. z o.o.Jarosławiec405638126
21Hotel Panorama Sp. z o.o.Kraków50452904
22Jabłoniowy Dworek Kociewie Sp. z o.o.Malenin41492505
23Octo Hotels Sp. z o.o.Gdańsk3079148950
24Nadbałtyckie Resorty Sp. z o.o.Szczecin474549216
25Hotel Lidia Sp. z o.o. Sp.K.Darłowo2250583446
26Górski Energia S.K.A.Gdańsk374941155
27V Invest P.S.A.Warszawa2517875214
28Grupa Amax Sp. z o.o.Mikołajki25181110820
29Abiho Sp. z o.o.Tczew2189813515
30Sudecki Sp. z o.o.Lublin2139280036
31Tsa Sp. z o.o.Stawki2214712537
32Atze Sp. z o.o.Frombork26657806
33Essendi Poland S.A.Warszawa24836348895
34Tbv Hotele Sp. z o.o.Lublin275349249
35Zajazd Beskidy Sp. z o.o.Żywiec31405690
36Dpi Sp. z o.o.Licheń Stary42277446
37Hotel Barlinek Sp. z o.o.Barlinek343623456
38Monte Rosa Sp. z o.o.Zakopane265019539
39Badura sp.k.Wadowice2211029866
40Aqua Hotel Zakopane Sp. z o.o.Zakopane601891220
41Hotel Palazzo Rosso Sp. z o.o.Poznań175599344
42Przyjaźń Sp. z o.o.Przyjaźń191736384
43Amicus Sp. z o.o.Kraków2010820870
44Ens Invest Sp. z o.o.Wrocław961448432
45Abies II Sp. z o.o.Kielce26459364
46Hurtownia Kuba Kędzior i S-Ka sp.j.Legnica56153679
47Hotel Podklasztorze S.A.Sulejów274170241
48Hotel Queen A.Kurnik sp.k.Kraków235551081
49Bałtycka Osada Osho Sp. z o.o.Jarosławiec191191565
50Householder Sp. z o.o.Warszawa303310727
51Invest -Nord Sp. z o.o.Białystok191303164
52Domex-Bud Sp. z o.o. sp.k.Wrocław216326450
53Bosqie Sp. z o.o.Węgorzewo31303087
54Euro-Tour Sport & Travel Małgorzata i Mirosław Tusznio sp.j.Sandomierz244830942
55Polonia Hotel Group Sp. z o.o.Warszawa60113358
56Aparthotels Sp. z o.o.Biały Dunajec1814414915
57BB Old Town Sp. z o.o.Kostrzyn nad Odrą198853099
58Abp Podhale Sp. z o.o.Bukowina Tatrzańska292920202
59U Stolema Sp. z o.o.Ostrzyce264012031
60Barley Sp. z o.o.Radziszewo24449287
61Pft Kraków Sp. z o.o. sp.k.Kraków312316544
62Fortis Sp. z o.o.Kielce292916255
63JANUSZ - PARK Sp. z o.o.Słubice1476037995
64Amer - Pol Sp. z o.o.Ustrzyki Dolne1618924309
65Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe Koch Sp. z o.o.Kętrzyn18808939
66Love Sopot Residence Sp. z o.o.Sopot33174931
67Hotel Hamilton Dobosz sp.k.Świnoujście3415267309
68Conemi Sp. z o.o.Grójec361421552
69Hotel Senator Operator Sp. z o.o.Dźwirzyno141353125647
70Przedsiębiorstwo Turystyczne Diuna sp.j. Robert Lubomski, Anna LubomskaBędzin3023103890
71Odyssey Clubhotel Sp. z o.o.Dąbrowa272755968
72Sabała B.Gut-Mostowy, M.Furman sp.j.Zakopane321765480
73Przedsiębiorstwo Turystyczne Łysogóry Sp. z o.o.Kielce2823103298
74Hotel Kiston Sp. z o.o.Kistowo391185452
75Port 110 Sp. z o.o.Iława272431588
76Abton Hotel Sp. z o.o.Łódź224211611
77Korona sp.j. A. Konefał W. Mazurek W. LeszczakKłodzko331346381
78Centrum Zdrowia i Relaksu Verano Sp. z o.o.Kołobrzeg1955176805
79Minhoong Sopot Sp. z o.o.Sopot233941762
80Verona Sp. z o.o.Kostrzyn nad Odrą16891600
81Profer-Hotel Sp. z o.o.Kraków233424651
82Castor Inwestycje Sp. z o.o.Klaudyn126995237
83Tex System Sp. z o.o.Poznań17637984
84Satoria Group S.A.Warszawa15133392753
85Polonia Tatry sp. z o.o.Warszawa122036121773
86Nature Travel Czarny sp.k.Białystok262245893
87Rytebłota Resort & Spa Sp. z o.o.Rytebłota271724952
88Start Travel Sp. z o.o.Kraków1511234481
89Aqua House Sp. z o.o.Sopot185317953
90Sadowa Sp. z o.o.Gdańsk223669299
91Hotel Mrągowo Inc Sp. z o.o.Mrągowo1947115621
92Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe WRZOS Sp. z o.o.Międzyzdroje223840158
93Avika Sp. z o.o.Dobczyce311119596
94Folwark Walencja Home Made Events Sp. z o.o. sp.j.Kazimierz Dolny16567346
95Przedsiębiorstwo Turystyczne Pomorze Sp. z o.o.Charzykowy251910211
96Wygrana Q Hotel Sp. z o.o. sp.j.Kraków281192833
97Hotel Gromada Centrum Sp. z o.o.Warszawa1748917
98Many Resort Sp. z o.o.Many123166743
99Jednostka Działalności Gospodarczej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Sp. z o.o.Koszalin13998515
100Przedsiębiorstwo Usługowo-Wytwórcze Polkard Sp. z o.o.Polańczyk21281491
101Gawra Sp. z o.o.Wisła1141714979
102Grey Hostel Sp. z o.o.Poznań19349506
103Instytut Zdrowia i Wypoczynku Sp. z o.o.Rowy222314761
104Hotelove Sp. z o.o.Mielno121601880
105M4 Sp. z o.o.Okuninka22188516
106Bagińscy SPA Sp. z o.o.Pobierowo146121821
107Osti-Hotele Ostrowska, Ostachowska-Jarocka sp.k.Kraków155612003
108Biohealth Sp. z o.o.Ustka21262027
109Hotel Racibor Sp. z o.o.Racibórz145615114
110Apartamenty Park Sp. z o.o.Warszawa164553341
111Towarzystwo Inwestycyjne Nest Sp. z o.o.Gniezno193021750
112Piast Sp. z o.o.Słupsk24128626
113Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Boss Sp. z o.o.Warszawa202475248
114Hotel Orle K. Podkówka M. Zdanowski sp.j.Gdańsk202361934
115Mpm System Sp. z o.o. Edanplus sp.k.Małogoszcz136115431
116Hostelpremium.Com Sp. z o.o.Warszawa13581370
117Cs Poland Centrum-Sport Sp. z o.o.Brenna221443154
118Hotel Unitral Operator Sp. z o.o.Mielno1113552018
119Renard Sp. z o.o.Międzyzdroje182877144
120Hotel Prezydent Sp. z o.o.Spała182825161
121Fiesta Polska Sp. z o.o. sp.k.Łódź12658072
122Laboratorium Cogito Sp. z o.o.Kraków15403551
123Bełty Sp. z o.o.Glinno12692501
124OTR Group Sp. z o.o.Kraków1014231589
125Esa Home Sp. z o.o.Warszawa1351419
126Abm Touristic Sp. z o.o.Ustka221124626
127Ekonarie Sp. z o.o.Warszawa11807525
128Rodan Sp. z o.o.Skrzynki191518685
129Leśna Ryba Sp. z o.o. sp.k.Warszawa13485047
130Wioska Turystyczna Wilkasy Sp. z o.o.Wilkasy116315833
131Hotele ADC Sp. z o.o.Kraków125534347
132Property Taurus Sp. z o.o.Antonin181917254
133Eureka Sp. z o.o.Sopot172314944
134Alka Sun Resort Sp. z o.o.Ustronie Morskie153314107
135Kraków Airport Hotel Sp. z o.o.Balice1535100536
136Władysław Ślepowron - Kudelski Sp. z o.o.Kraków14377214
137Chata Karczowiska Sp. z o.o. sp.k.Mysłakowice191232259
138Wba Europa Sp. z o.o.Lubin816510511
139Odyseja Sp. z o.o.Jastrzębia Góra13381411
140Hotel Bonum Sp. z o.o.Gdańsk19126592
141Hotel Alhambra Sp. z o.o.Poznań10788987
142Cwl Solar Spa Sp. z o.o.Szczawnica81689143
143Ed San II Sp. z o.o. sp.k.Jabłonowo124053386
144Zr Hotele Aram Raoof sp.k.Kraków115422709
145Holiday Golden Resort S.A.Nowe Bielice124025307
146Hotel Tarnovia Sp. z o.o.Tarnów673911188
147Bispol Invest Sp. z o.o.Łańcut810232926
148Kłos Sp. z o.o.Jedlicze A8963248
149Dom Projekt Sp. z o.o.Warszawa81171090
150Motel Płomyk Sp. z o.o.Kunowice17112354
151Strzelnica Sp. z o.o.Starogard Gdański8696127
152Schroniska i Hotele Pttk Karpaty Sp. z o.o.Nowy Sącz123436518
153Green House Hm Sp. z o.o.Warszawa621666914
154WKK Szkolenia i Edukacja Sp. z o.o.Wisła12324468
155Transgraniczne Centrum Medyczne Sp. z o.o.Świeradów-Zdrój105030256
156Jan - Pol S.A.Kraków104336311
157Gambit Sp. z o.o.Sopot142126488
158Hotel Wawel Tr Barnaś Sp. z o.o.Kraków63283104
159Meta International Sp. z o.o.Szczyrk87079430
160Europan Sp. z o.o.Łódź635716843
161Plan Europe Sp. z o.o.Łódź61633704
162Salomon Sp. z o.o.Kraków612322230
163Bies Sp. z o.o.Dołżyca61154403
164Bachledówka S.A.Czerwienne132022832
165Kasor Resort & Spa Sp. z o.o.Łódź104011505
166Hotel Heron Sp. z o.o. sp.k.Sienna94145636
167Vestil Hotel Sp. z o.o.Piotrków Trybunalski85112204
168Stobrawskie Centrum Seniora - Opieka Sp. z o.o.Kluczbork10383931
169Przedsiębiorstwo Turystyczne Roma Sp. z o.o.Czapielsk11294475
170Pałac Łebunia Sp. z o.o. sp.k.Łebunia8453704
171Poziom 511 Sp. z o.o.Podzamcze93930548
172Sisters Partners Sp. z o.o.Warszawa11211429
173Polana Sp. z o.o.Borki7508797
174Sanatorium Uzdrowiskowe Dukat Medical SPA Sp. z o.o.Dąbki74627514
175Uzdrowisko Ustka Sp. z o.o.Ustka1025129043
176Bania Sp. z o.o. sp.k.Białka Tatrzańska1116228396
177Mazuryturservice Sp. z o.o.Warszawa7461688
178Hotele Korona Sp. z o.o.Warszawa1114191088
179Przedsiębiorstwo Kompol Sp. z o.o.Bielsko-Biała8246724
180HADEX S.A.Gdynia73523449
181Stobrawskie Centrum Seniora - Opieka Sp. z o.o. sp.k.Kluczbork6404225
182Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe Ceramika Zesławice Sp. z o.o.Wieliczka64312781
183Amelia Polska Sp. z o.o. sp.k.Iwonicz-Zdrój7343212
184L&P Sp. z o.o.Bydgoszcz54654292
185Połoniny-Kurort Sp. z o.o.Dwernik81718775
186Ecotur Sp. z o.o.Potok Wielki10104501
187Pi Ac Hotel Sp. z o.o.Kraków73188786
188Saltic Blachowski Szafrański sp.k.Warszawa63348716
189Azet Sp. z o.o.Lublin8155374
190Anwi Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle5411660
191Manor House - Sp. z o.o.Radomsko63424379
192K.F.D. Architekt sp.j.Łódź72137725
193Adriainvest Sp. z o.o.Nowy Dwór Mazowiecki8145724
194Dwór Sanna Sp. z o.o.Wierzchowiska Drugie8158042
195Tomechna Sp. z o.o.Prószków81059997
196Bajdarka Sp. z o.o.Suraż8131500
197Polaris Hospitality Enterprises Sp. z o.o.Warszawa630116555
198Przedsiębiorstwo Hotelarsko-Turystyczne Odys Sp. z o.o.Tresna Mała6263739
199Lukmed Sp. z o.o.Świeradów-Zdrój8139647
200Glamour House Sp. z o.o.Przeźmierowo6218452
201Przedsiębiorstwo Turystyczne Centrum Mazur S.A.Giżycko7166894
202Hotel Warszawa Sp. z o.o.Augustów53216212
203Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy Wityng Sp. z o.o.Mikorzyn6238889
204Neptuno Sp. z o.o.Dźwirzyno81012730
205Malwa Sp. z o.o.Skórzewo6131884
206Zamek Giżycki Sp. z o.o.Giżycko51312032

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/WK w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów