Mocne Firmy 2020 Branży Rolnej

Spośród 99 705 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2021 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2020 uzyskało 657 firm branży rolnej, bo rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania od 2014 r. na podstawie sprawozdań finansowych firm, przekazanych do Krajowego Rejestru Sądowego. Przez siedem lata dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 200 tysięcy przedsiębiorstw.

Firmy, w których średnia z dynamik zysku i przychodów była wyższa niż 10 proc., uznaje za Gepardy Biznesu 2020.

Efektywność firm analizowana jest według średniej stosunku zysku netto do przychodów netto w latach 2018-2019.

Firmy, w których wartość średniej stosunku zysku netto do przychodów netto w latach 2018-2019 wynosiła minimum 5 proc., Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Efektywne Firmy 2020.

Firmy, które jednocześnie uzyskały tytuły Gepard Biznesu 2020 i Efektywna Firma 2020, Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Mocne Firmy Godna Zaufania Strong Company 2020.

Poniższy ranking ułożony jest według sumy miejsca w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie i najbardziej dynamicznie, i najbardziej efektywne.

Wyróżnione firmy mają prawo posługiwać się tytułem Mocna Firma Godna Zaufania 2020 lub Strong Company 2020 bezterminowo i za darmo na wszystkich nośnikach informacji.

Tytuł Strong Company 2020 może być wykorzystywany przez wyróżnione firmy, którym zależy na kontaktach z zagranicznymi podmiotami.

Statuetka Gepard Biznesu zaprojektowana w 2006 r. przez Katarzynę Pągowską.

Statuetka Efektywna Firma 2020


Statuetka Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2020. Jej głównym elementem są złączone ręce pracowników i partnerów biznesowych, tworzące mocne ogniwo gospodarki. Ręce wykonane są z mocnego metalu.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuły, które zostały im przyznane, publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Mocna Firma Godna Zaufania 2020 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych grafik, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.


Mocne Firmy Godne Zaufania 2020 Branży Rolnej
Lp. Nazwa firmy Siedziba Średnia z dynamik zysku i przychodów od 2018 r. do 2019 r. w proc.. Średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2018 i 2019 r. w proc. Wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r. w tys. zł
1 Garner Sp. z o.o. Roszków 3007,6 1982,5 49874
2 REM sp. z o.o. Barczewko 2005,2 2526,2 2504,9
3 Central Agro Sp. z o.o. Warszawa 7390,7 640,2 20833,3
4 Nieruchomości Krężelewski sp.j. Poznań 953,2 4256,7 134633,5
5 Przedsiębiorstwo Rolne Dobrol Sp. z o.o. Doba 8026,9 310,6 387619,2
6 Jgd Development Sp. z o.o. Warszawa 843,2 1383,3 5635,4
7 Przedsiębiorstwo Rolnicze Sp. z o.o. Gdańsk 647,6 1495,2 701,9
8 Energocentrum Sp. z o.o. Różanka 751,7 772,8 49096,3
9 Euro-Plon Sp. z o.o. Bara 2024,3 269,1 51342,2
10 Transfer Technologii Sp. z o.o. Wisłok Wielki 1191,7 272,9 4696,6
11 Eko Lett Sp. z o.o. Mrągowo 476,4 1883 8932,1
12 Agro 3 Ziemia Sp. z o.o. S.K.A. Warszawa 500 769,8 52569,7
13 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość Ludkowo 778,6 244,1 31475,7
14 POLFER Sp. z o.o. Bezledy 1085,8 152,3 74136,7
15 Invexim Sp. z o.o. Warszawa 950 163,2 13262,5
16 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Bojszowach Bojszowy 339,6 490,6 25541
17 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Łaszczówce Łaszczówka 492,9 253 223829
18 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lubska 360,5 352 152362,3
19 Agrar Sp. z o.o. Barczewko 1106,3 129,2 1827,7
20 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Łubniany Brynica 476,7 216,2 3392,3
21 Arenda Rolno-Produkcyjna Sp. z o.o. Marusza 315,8 353,5 36312,1
22 Eko Inwest Sp. z o.o. Olsztyn 476,3 201,2 3903,8
23 Agro Wiosna i Sp. z o.o. Warszawa 315 276,7 5747,1
24 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gwiazdowie Janiewice 1575 101,5 1130,8
25 Raps Kotowo Sp. z o.o. Kotowo 6476,3 89,5 29242,6
26 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Mamoty Mamoty 220,8 534,7 17917,9
27 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Stare Siołkowice 1084,9 96,1 7581,7
28 Agrosa Sp. z o.o. Borkowo Wielkie 618,3 107,8 4297,1
29 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siemianowie w likwidacji Siemianowo 157,9 4017,7 306144,4
30 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Postęp w Miroszowicach Miroszowice 342,1 130,3 12791,2
31 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wspólny Łan Miniszewo 183,5 371,9 26982,1
32 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Bohaterów Westerplatte w Rusinowie Naćmierz 816,4 82,3 19238,1
33 Folwark Brzeg Głogowski Sp. z o.o. Brody 293,9 130,4 10038,7
34 Fehu – Rol Sp. z o.o. Stanomino 140,7 3576,2 14354
35 GER – POL – AGRAR Sp. z o.o. Kiełczów 366,6 101,6 91290,7
36 Darol Sp. z o.o. Słońsk 444,9 87,4 11198,7
37 Agricom Sp. z o.o. Jelenia Góra 286,3 110,4 9103,4
38 Mm – Agro Sp. z o.o. Śmielin 231,4 125,9 26625,2
39 Kółko Rolnicze w Niedrzwicy Kościelnej Niedrzwica Kościelna 751,8 68,1 604
40 Agro Traiding Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 248,7 110,6 3422,2
41 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Stróżewie w likwidacji Stróżewo 164 204,1 24526,9
42 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Farma – Sp. z o.o. Zębowice 1208 63 12929,5
43 Przedsiębiorstwo Agricola Sp. z o.o. Krępsko 1989,2 57,2 2068,6
44 Gospodarstwo Rolne Wsd Hosianum Sp. z o.o. Olsztyn 311 75,1 375,7
45 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna II w Mącznikach Mączniki 6486 54,4 5939
46 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka Szklarka Myślniewska 560,9 63,1 9317
47 Boloba Sp. z o.o. Słubice 157,6 145,1 3097,3
48 Ultratex Sp. z o.o. Poznań 132,7 191,1 2469,5
49 Warehouse Sp. z o.o. Lubasz 272,5 75,3 2009,4
50 Plg Investment Sp. z o.o. Suchy Las 121,2 221,2 879,4
51 Brzyskorol Sp. z o.o. Brzyskorzystewko 291,4 71,3 24700
52 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zgoda w Jurowcach Jurowce 164,7 112,1 3207,2
53 Chempo Sp. z o.o. Słońsk 162 114,7 1009,9
54 Zegrol Sp. z o.o. Zegrze Pomorskie 173,2 108,2 45830,5
55 Art Invest Sp. z o.o. Pszczyna 99,1 255,3 22923,4
56 Agro Sp. z o.o. Krosno 87,7 476,1 70856,6
57 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Koźminku Koźminek 141,3 111 1371
58 Kosa Sp. z o.o. Jaksice 96,7 236,1 2679,5
59 Gospodarstwo Rolne Będziechowo Sp. z o.o. Damno 157,2 97,6 742,7
60 Ekomasz Sp. z o.o. Mała Klonia 1111,3 50,9 19089,8
61 Tiland-Pustowo Sp. z o.o. Drzonowo 192,1 81,8 16108,7
62 Land Securities Sp. z o.o. Rząśnik 138,3 109,8 6459,2
63 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Strzyżowice Strzyżowice 133,9 111,2 14923,6
64 Hodowla Tradycyjna Sp. z o.o. Sp. z o.o. Kropiwnik 302,7 60,8 6826,9
65 Gospodarstwo Rolne Mir-Mar Sp. z o.o. Lucim 130,6 109,2 460,6
66 SPÓŁKA ROLNA STOŻNE sp. z o.o. Zielona Góra 195,6 70,9 16332,2
67 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Bieńkowicach Bieńkowice 80,5 328,6 13028,6
68 Wolna Strefa Sp. z o.o. Stolec 94 173,7 11787,7
69 Płutstar Sp. z o.o. Poznań 183 73,9 6972,7
70 Białczyk Sp. z o.o. Białczyk 73 444,2 6242,4
71 I.M. Work Sp. z o.o. Warszawa 182,1 70,5 201,1
72 Dębinka Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 91,8 150,7 1671,7
73 Przedsiębiorstwo Rolno-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Komrol Sp. z o.o. Komierowo 115,4 103,5 2338,8
74 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Świdnica 252,2 58,5 16255,4
75 Hodowlano-Rolnicza Spółdzielnia Dawidy w Dawidac H Dawidy 129,2 88,6 344041,8
76 Biopom Sp. z o.o. Pomiarki 362,9 52,5 28138,6
77 Agricola Plus Sp. z o.o. Margońska Wieś 77,7 194,9 5416,7
78 Gospodarstwo Rolne Mojtyny Sp. z o.o. Popowa Wola 154,5 70,6 17350,4
79 Sanosad Sp. z o.o. Rzeczyca Mokra 619,5 45,4 2037,8
80 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Majdanie Wielkim Majdan Wielki 261 54,1 1907,5
81 Gospodarstwo Rolne Posłusze Sp. z o.o. Bezledy 17555,6 39,4 8136,4
82 Agroland Sp. z o.o. Pyrzyce 242,3 53,8 9485,6
83 Rodowo Sp. z o.o. Januszkowo 197,1 55,6 7371,8
84 Przedsiębiorstwo Rolniczo – Handlowe Agromerino Sp. z o.o. Sulino 221 52,6 66953,2
85 Pinusplant Sp. z o.o. Otwock 136,1 65,1 370,6
86 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość Radziejowice 65,7 154,3 5829,5
87 Ziemia Polska Sp. z o.o. Golin 73,7 115,7 8129,6
88 Almari Sp. z o.o. Pobłocie Wielkie 73,8 113,6 57747,5
89 Bigrol Sp. z o.o. Jelenia Góra 65,7 139,4 9299,7
90 Solen Sp. z o.o. Borek Wielkopolski 224,1 49,3 15086,4
91 Nadra Sp. z o.o. Stanomino 40,9 3241,4 9115,6
92 Pgj Invest Sp. z o.o. Darłowo 1622,4 38 2219,3
93 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka w likwidacji Lubieszewo 115,3 65,6 38934,3
94 Grenovi Sp. z o.o. S.K. Pawłówek 256,9 46 32510,7
95 Ekologiczne Gospodarstwo Motarzyn 2 Sp. z o.o. Poznań 45,2 405,1 7222
96 Cerera Sp. z o.o. Kostomłoty 50,5 294,3 12265,3
97 Stado Ogierów w Bogusławicach Sp. z o.o. Bogusławice 72 108,3 20868,4
98 Kris-Berd Sp. z o.o. Pomianowo 186,8 51,6 1812,4
99 Tns Design Sp. z o.o. Gdańsk 47,7 280,7 647,7
100 Rolnicza Spółdzienia Produkcyjna Złoty Kłos w likwidacji Podstolice 75,4 92,6 18306
101 Inpro Sp. z o.o. Gozdnica 1222,7 37,4 4065,2
102 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie w likwidacji Trzeciewiec 268,2 44,2 25937,9
103 Nubian Sp. z o.o. Sławno 122 59,5 13556,5
104 Maasland Sp. z o.o. Szczecin 264,9 44 1925,7
105 Spółdzielczy Zakład Usługowo-Produkcyjny w Sękowej Sękowa 45,2 235,2 12180,5
106 Rolnicza Spółdzielnia Handlowo-Usługowa w Psarskiem Psarskie 65,2 103,6 54130,7
107 Bielice-Rol Sp. z o.o. Bielice 54,5 141,7 512,6
108 Sad Invest Sp. z o.o. Żyrardów 211,4 45,5 7923,9
109 Rol-Dobrowo Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 55,7 127,2 4788,8
110 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Ekofarm Sp. z o.o. Uleniec 210,2 44,9 6180,3
111 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Abapol Gospodarstwo Rolno- Przemysłowe Bińcze Sp. z o.o. Kijno 218,8 43,7 24378
112 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Niechanowie w likwidacji Niechanowo 68,7 83,3 55148,8
113 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Postęp Budzicz 76,5 71,3 42530,2
114 Ego Sp. z o.o. Ełk 73,8 71,9 10164,6
115 Grupa Producentów Ziarna Zbóż. Ina Agra Sp. z o.o. Stanomino 89,8 62,5 17572,8
116 Dołgie-Rol Sp. z o.o. Drzenin 178,5 45,2 21637,7
117 Zakłady Rolne Siecieborowice Sp. z o.o. Oława 94,3 60 293515,4
118 Agro-Kołomąt Sp. z o.o. Stare Drawsko 59,7 94,4 2937,6
119 Beta Agro Sp. z o.o. Dzierżążno 504,6 36,4 23216,3
120 Karan Sp. z o.o. Borek Wielkopolski 172,5 45,2 13208,9
121 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Żelazkowie w likwidacji Żelazkowo 57,6 94 30038
122 Topolanka i Sp. z o.o. Żółwin 28,7 1857,1 3845,8
123 Jamir S.A. Sopot 93,4 56,3 19595,7
124 Agrołan Sp. z o.o. Lipnica 94,6 55,8 21111,8
125 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Woli Młockiej Wola Młocka 96,1 55,1 12987,3
126 Newed Sp. z o.o. Olsztyn 67,1 70,5 2200,2
127 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Głuszynie Głuszyna 62,9 74,6 16444,6
128 Fertipol Sp. z o.o. Rzeczyn 98,4 53,1 786,4
129 Ml-Pol Sp. z o.o. Łagiewniki 70,7 64,9 39873,9
130 Hjk Sp. z o.o. Olchowiec 403,8 35 4329,9
131 Sobieradz Sp. z o.o. Łozice 96,5 51,6 8069,7
132 Jmk Sp. z o.o. Rokszyce 65,4 66,2 1592,7
133 Ogardy Sp. z o.o. Łozice 103,9 49,5 11093,7
134 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wielu Wiele 106,7 48,7 4481,8
135 Buczyna III Sp. z o.o. Toporów 26,5 379,6 3771,1
136 Bony Sp. z o.o. Osie 197,3 38,6 19976,9
137 Ekogrunty Sp. z o.o. Ledno 116,7 45,6 5477,7
138 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Ludowicach Ludowice 41,7 94,5 898,7
139 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Złoty Kłos Gąsawy Rządowe 29,8 169,7 1075,1
140 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa w Kulicach Kulice 45,1 81,7 12732,2
141 Avama Sp. z o.o. Borki Małe 73,3 55,7 4660,2
142 Agrokulczyn Sp. z o.o. Lublin 23,8 357,2 3101,8
143 A.J.A. – Sp. z o.o. Magnuszowice 58,3 63,3 1067,4
144 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siekierzycach w likwidacji Siekierzyce 65,4 57,8 20044
145 Elron Sp. z o.o. Rzeszów 21,2 400 476,7
146 Ekoenergia Podkarpacka Sp. z o.o. Przeworsk 41,2 81,3 7879,6
147 Ir-Pol Przeds. Agrotechniczne Sp. z o.o. Żłobizna 113 42,5 8862
148 Grzymalin Sp. z o.o. Toporów 18,7 585,2 2862,1
149 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chrzelicach Chrzelice 62,3 57,6 51555,6
150 Torado – Polska Produkcja Zdrowej Żywności Sp. z o.o. Podolany 72,8 52,5 13571,3
151 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Pacholewie Pacholewo 50,7 64,4 21029
152 Inwesis Sp. z o.o. Kraków 135,3 39,2 226,6
153 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kolnowice Kolnowice 38,9 76,8 38676,5
154 Agro-Land Sp. z o.o. Wrocław 125,5 40,3 27318
155 Jan-Wal Sp. z o.o. sp.k. Przybysławice 208,2 34,9 107768,9
156 Max Sp. z o.o. Miłowice 36,6 84,1 5728,9
157 Leagro-Pol Sp. z o.o. Nowy Lubusz 22 231,5 11439,9
158 Nieruchomości N S Sp. z o.o. Nowa Sól 41 71,3 7944,1
159 Niwapol Sp. z o.o. P P H U Niepruszewo 62,9 55,2 37003
160 Prosper Sp. z o.o. Pisanica 107,7 41,7 26436,8
161 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Zaborowie Zaborów 153,2 37,4 3631,7
162 Warmińsko-Mazurski Handel Międzynarodowy Sp. z o.o. Warszawa 51,5 60,6 4583,4
163 Szłapak Sp. z o.o. Węgorza 36,1 83 805
164 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Stanisława Walendowskiego w Nowej Wsi Nowa Wieś 115,5 39,6 57247,4
165 Matland Sp. z o.o. Miłocin 86,4 44,6 86723,8
166 Witts-Hof Sp. z o.o. Ulikowo 32 91,2 9628,3
167 Iunctim Sp. z o.o. Tarnogród 312,8 30,6 17683,5
168 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Hucie Szklanej Huta Szklana 2785,4 26,4 19152,6
169 Agromax Sp. z o.o. Koszalin 141,1 36,9 23526,3
170 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kobiele Wielkie 16,3 369,6 2275,2
171 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nad Odrą w Ustowie Ustowo 25,1 124,8 30256,8
172 Spółdzielnia Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Rolstar w likwidacji Stargard 492 28,9 2440,8
173 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Olszewce Olszewka 11520,1 25,4 52427,5
174 Rola Sp. z o.o. Łozice 22,7 133,2 40248,4
175 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Droga w Czudcu Czudec 60,6 51,6 10294,4
176 Tetyń Sp. z o.o. Łozice 94 40,5 6173,1
177 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie Rąbiń 36,9 65,6 19747,1
178 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wyzwolenie Gwoździany 17,4 171,1 3697,7
179 Agro-Mątawy II Sp. z o.o. Łasin 108,9 38,2 19881
180 Agromad Sp. z o.o. Deszczno 184,3 32,9 1549,3
181 Rodzinne Gospodarstwo Rolne Polterra Sp. z o.o. Pisarzowice 83,3 42,2 9424,1
182 Rolniczy Zespół Spółdzielczy Im. Ludwika Waryńskiego w Młynach Młyny 29 84,2 30948
183 GR Nowy Dwór Elbląski Sp. z o.o. Nowy Dwór Elbląski 107,4 38,1 18819,7
184 Gospodarstwo Rolne Pamięcin Sp. z o.o. Kowalów 271,8 29,9 9564,1
185 Kefebe-Management Sp. z o.o. Katowice 485,3 27,3 22632,9
186 Przedsiębiorstwo Rolnicze Głogus Sp. z o.o. Głogowiec 56,7 50,4 56128
187 Ekorol Dariusz Monika Surowiec – sp.j. Słubice 24,6 96,6 3549,7
188 Jota Agro Sp. z o.o. Dzierżążno 136,8 34,9 5902,7
189 Pro Agra Sp. z o.o. Karwice 145,6 34 2427,4
190 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 11-Go Listopada w Różance Różanka 34,1 66 3932,5
191 Rlb Handel Sp. z o.o. Rzeczyn 113,8 36,4 13417,3
192 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kluczewie Kluczewo 75 42,3 46496,4
193 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Jarosławiu Jarosław 51,8 51,4 3016,7
194 Polska Borówka Sp. z o.o. Lublin 103,1 37,1 34171,5
195 Agrar-Radakowice Sp. z o.o. Radakowice 67,3 43,9 24104,5
196 Miłogost Raduń Sp. z o.o. Węgorza 41,2 55,9 662,3
197 Agro-Krzepice Sp. z o.o. Siecieborowice 30,6 69,8 113939,9
198 Beef Szołdry Sp. z o.o. Szołdry 61,3 45,8 12554,3
199 Pork Piotrowo Sp. z o.o. Manieczki 16,4 144,2 22979,8
200 Eco World Sp. z o.o. Lubawa 2137,5 24,1 1620,7
201 Przedsiębiorstwo Rolno-Produkcyjne Sadkowo Sp. z o.o. Brody 14,6 165,3 2827,2
202 Agro-Consulting Group Sp. z o.o. Zamoście-Kolonia 119 34,7 264
203 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dobków Dobków 26 74,4 13629,7
204 Run – Invest Sp. z o.o. Kłodzino 35 58,7 4111,2
205 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Agrofirma Skórzewo 16,3 118,1 38835,1
206 Flewo – Pol Sp. z o.o. Stegna 136,3 32,5 63117,2
207 Top – Land Four Sp. z o.o. Toporów 14,7 132 5354,2
208 KABA sp. z o.o. Szczecin 28,1 66,4 1706,9
209 Dromena Sp. z o.o. Wręczyca Mała 118,9 33,5 27997,4
210 Gospodarstwo Rolne Waplewo Sp. z o.o. Jasna 4110,2 22,3 2497
211 Byskov Agro Sp. z o.o. Sarnik 80,6 38,2 42887,4
212 Przedsiębiorstwo Produkcji Nasiennej Centrala Nasienna Sp. z o.o. Tarnów 95,3 36 55771,2
213 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Imieniem Jedność w Świerkówkach w likwidacji Lulin 68,7 40,4 4630,7
214 Nowa Kuźnia II Sp. z o.o. Toporów 12,1 157,1 6386,3
215 Pałac Miłogoszcz Sp. z o.o. Szczecin 19,4 86,1 836,9
216 Agrodaw Sp. z o.o. Płoskinia 220,4 28 11122,2
217 Kapitał Rolny Sp. z o.o. Jeziorna 85,9 36,4 4103
218 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Rolpisz-Sp. z o.o. Gać 91,7 35,7 10108,5
219 Gospodarstwo Rolne Cisów Sp. z o.o. Cisów 98,4 33,8 12303,2
220 Agron Sp. z o.o. Wleń 79,6 36,7 7699
221 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zabłudów 38,9 50,3 12849,9
222 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Postęp Jasionka 32 55,3 51528,9
223 Gospodarstwo Rolne w Szałwinku Sp. z o.o. Szałwinek 18,4 77,9 15320,6
224 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Natura Sp. z o.o. Dąbie Kujawskie 21,3 70,6 3889,3
225 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Rudnej Rudna 301,7 25,1 11527,6
226 Runowo-Rola Sp. z o.o. Runowo Krajeńskie 235,3 25,7 18594,7
227 Farol Sp. z o.o. Daleszyn 243,6 25,5 4526,5
228 Agriza Sp. z o.o. Żarczyn 64,2 38,3 46791,8
229 Gospodarstwo Swochowo Sp. z o.o. Szczecin 32,7 51,9 4464
230 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Łękińsko 17,3 72,6 7086,1
231 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Glotor Sp. z o.o. Głogowo 531,6 22,3 11174,8
232 Gosprol Sp. z o.o. Pęperzyn 15,7 83,1 18613,7
233 Jagral Sp. z o.o. Smarchowice Śląskie 43,1 43,7 10862,6
234 Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. Łowicz 302,6 23,9 181987,1
235 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zubrach Gródek 35,5 46,8 13717,2
236 Grolder Sp. z o.o. Borowiec 128,3 29,4 165056,8
237 Bet-Farm Sp. z o.o. Słońsk 115,4 30,1 1869
238 Beans International Sp. z o.o. Warszawa 205,5 25,6 62428,7
239 Euro Farm Dwa Sp. z o.o. Wyczechy 11,4 94 12041,2
240 Aurum Mazury Sp. z o.o. Grajwo 637,4 20,3 3789,9
241 Conifers4all Poland B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce Wodzisław Śląski 316,3 22,8 2674,9
242 Żabów Sp. z o.o. Żabów 806,7 19,8 6450,2
243 Altena-Pol Sp. z o.o. Wężyska 526,2 20,8 14973,7
244 Agro Fan Sp. z o.o. Dobra 85,1 32,4 2624,6
245 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Dnia Zwycięstwa w Różanówce Piękne Kąty 40,7 42,5 5175,8
246 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kiełczewie Kiełczewo 69,8 35 25268,5
247 Adeco Sp. z o.o. Warszawa 102,5 30,1 6218,9
248 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rybnik 34,4 45,6 23536,4
249 Norpol II Sp. z o.o. Żdżary 2418,3 17,9 8154
250 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Postomino 11,1 85,4 5947,8
251 Dagrol Sp. z o.o. Bartoszyce 141,1 27 126,8
252 Ferma Antonin Sp. z o.o. S.K. Gołaszyn 188,1 25 55114,4
253 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe PA-ROL Parzęczewo Sp. z o.o. S.K. Parzęczewo 65,8 34,6 10834,7
254 Agropecuaria Silesia Sp. z o.o. Białków 144,6 26,3 63418,4
255 Agronatura – K.Łyś i Spółka Sp. z o.o. Niegosław 250,7 22,6 2757,3
256 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Ułężu Ułęż 11,2 79,6 4110,2
257 Agromech Sp. z o.o. Rawicz 77,9 31,5 1336,9
258 Z.P.R. Żórawina Sp. z o.o. Kwietno 32,3 44,9 2097,6
259 Agro Włodarski Sp. z o.o. Przechlewo 20,8 55,3 2930
260 Arol Sp. z o.o. Lubniewice 14,3 65,5 3954
261 Ośrodek Hodowli Zarodowej Sp. z o.o. Bobolice 56,2 35,9 12698,7
262 Gospodarstwo Rolne Jazdon Tomasz Jazdon, Jakub Jazdon sp.j. Zakrzewo 97,2 29,1 112268,6
263 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Kamieńcu Kamieniec 28,4 46,4 80225,3
264 Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Sp. z o.o. Dusocin Grudziądz 80,6 30,8 22933,8
265 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne Węgry Węgry 190,9 24,3 19513,7
266 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ogrodnik w Policach Police 94,6 29,4 6359,2
267 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Kazanowie Kazanów 203,4 23,5 2721,2
268 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lubosinie Lubosina 140,7 25,7 91036,7
269 Magnum Sp. z o.o. Płoskinia 33,2 43,1 4827,7
270 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kębłowie Kębłowo 15 62,4 17971
271 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Człuchów Sp. z o.o. Nieżywięć 30,7 44 16059,4
272 Kavex Sp. z o.o. Żelkowo 183,3 23,9 1680,2
273 Agro Sd Sp. z o.o. Kargowa 39,7 38,7 10662,2
274 Świat Warzyw Sp. z o.o. Sierniki 81,1 29,9 2461,4
275 Investagro Sp. z o.o. Imbramowice 33,7 42 18650,5
276 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Brzeźnie Brzeźno 11,5 67,1 20140,6
277 Almpol Sp. z o.o. Łobaczew Duży 71 31,4 35986,8
278 Watkowice Sp. z o.o. Watkowice Małe 60,3 33,2 25448,2
279 Agro-Kwitajny Sp. z o.o. Linki 503,6 17,7 24027,9
280 Karo-Agri Sp. z o.o. Zimnowoda 212,1 21,7 18102,7
281 Euro-Bud Sp. z o.o. S.K. Grajewo 450,3 17,9 24191,1
282 Arenda Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne Kiączyn 101 26,7 44217,7
283 HUB – ROL Sp. z o.o. Tejstymy 3982,9 15,3 28822,6
284 Bałtyk – Farm Sp. z o.o. Ostrowiec 220,2 21 18533,6
285 Db Star Sp. z o.o. Kąty Rybackie 1043,1 16,2 10767,8
286 Agro-Inwest Sp. z o.o. Kobylin 1392,8 15,8 47470,8
287 Zakład Produkcyjno-Handlowy Agrol Sp. z o.o. Ślubów 64,6 31,3 14632,5
288 IMMOTERM Sp. z o.o. Ostrowiec 35,2 38,6 67813,3
289 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Nowe Życie w Jaroszowie Jaroszów 24,4 44,9 6073,4
290 Grupa Producentów Trzody Chlewnej Bekon Sp. z o.o. Marynin 483,3 17,1 4161,1
291 Agro-Eko Suchawa Sp. z o.o. Suchawa 37,8 37,2 21536,6
292 Pol 009 Paslek Sp. z o.o. Warszawa 83,6 28 13453,1
293 Centrala Nasienna Inowrocław Sp. z o.o. Jacewo 45,3 34,6 14130,8
294 Gospodarstwo Rolne w Dzierżanowie Sp. z o.o. Dzierżanowo-Osada 198,2 20,8 32681
295 Gospodarstwo Łasin Sp. z o.o. Łasin 12,7 57,3 11055,5
296 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Raszewo Włościańskie 27,3 41,7 7780,4
297 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Stara Kamienica 27,9 41,6 58106,6
298 Agro Produkcja Sp. z o.o. Cebulki 46,4 33,3 2276,5
299 Kogus Sp. z o.o. Lisica 212,2 19,3 3909,8
300 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Duchnicach Duchnice 54,3 31,4 127220,4
301 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Wojska Polskiego w Jugowej Jugowa 303,7 17 20801,8
302 Rolnix Sp. z o.o. Wąwolnica 16,1 46,8 30728,9
303 Agro-Farm Sp. z o.o. Pisarzowice 129,2 22,1 59067,2
304 Gospodarstwo Rolne Brzezinki Sp. z o.o. Bolesławiec 299,9 16,5 14622,1
305 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kietlicach Kietlice 25,9 39,2 15194,8
306 ORG-STAR Sp. z o.o. Wysoka 193,1 18,7 4717,5
307 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przylesiu Przylesie 11,2 52 38048,5
308 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Świerczynach Nowych Nowe Świerczyny 132,4 21,4 15848,2
309 Gospodarstwo Rolne Kołybki Kamiński Jan, Kamiński Marcin sp.j. Kołybki 70,2 27,1 31237,2
310 Winnica Srebrna Góra Sp. z o.o. Kraków 133,6 21,2 21386,7
311 Gospodarstwo Rolne Ewa i Zbigniew Bednarscy sp.j. Nowa Wieś Mała 65,4 27,5 3396,8
312 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przełom Pastuchów 149,1 20 21878,4
313 Agronar Sp. z o.o. Makówka 17,2 43,1 33333,7
314 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zdrowie w Izdebnie Izdebno 242,4 16,5 48594,7
315 Pork Grupa Sp. z o.o. Żabikowo 284,7 16,1 16276,3
316 Gospodarstwo Rolne Płaczkowo Sp. z o.o. Płaczkowo 75 25,6 55721,3
317 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Głuponiach Głuponie 24,8 38 42186,6
318 Gospodarstwo Rolne Ferma Suchorze Sp. z o.o. Suchorze 981 12,9 92269,6
319 Strautmann Polska Sp. z o.o. Warszawa 538,9 13,7 27941,6
320 Grower Consulting Sp. z o.o. Jerka 10,2 50,9 245,6
321 Danish Farming Consultants Sp. z o.o. Gliwice 169,4 18,3 340087,8
322 Dohler Sp. z o.o. Licheń 68,7 26 11784,2
323 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Wieś Głubczycka 18,4 41,1 2008,9
324 Agro Szym Sp. z o.o. Żuromin 38,5 31,6 2036,1
325 Grupa Bioenergia Sp. z o.o. Lublin 15 43,8 230,6
326 Przedsiębiorstwo Rolne Roltucz Sp. z o.o. Sitno 126,4 20,4 7371,3
327 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 1000-Lecia Państwa Polskiego Wiśniowa 122,5 20,6 1766,5
328 Deut-Pol Sp. z o.o. Bienice 17,5 40,7 23679,4
329 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowo-Usługowe Lesrol Sp. z o.o. Leśniczówka 16,9 41,6 25896,4
330 Ryńskidwór-Rol Sp. z o.o. Ryński Dwór 31 33,4 12068,3
331 Ziem – Pol Sp. z o.o. Radzyń Chełmiński 75,5 24,5 538,6
332 Gospodarstwo Rolne Zbożopakt Sp. z o.o. Bełcz Mały 43,3 29,7 32215,2
333 Delta Sport Partner Sp. z o.o. Białobrzegi 196,7 16,3 2532,3
334 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Hopkie 13,4 43,2 134853,6
335 WZP Farm Sp. z o.o. Wymykowo 58,3 26,6 12522,9
336 Giactry Sp. z o.o. Mechowo 517,1 12,8 4130,6
337 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Grodkowie Grodków 14,1 42,3 14527,7
338 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA PRZYSZŁOŚĆ W WIARDUNKACH Wiardunki 20 38 18532,6
339 Euro Farm Sp. z o.o. Wyczechy 66,9 25,1 55617,3
340 Agro-Zol Sp. z o.o. Drawsko Pomorskie 213,4 15,9 3141,3
341 Przedsiębiorstwo Hodowlano-Rolnicze Przytoczna -Sp. z o.o. Przytoczna 36,6 30,5 11999,9
342 Plantico – Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o. Zielonki-Parcela 718,9 11,8 103595,8
343 Gc1 Sp. z o.o. Bielawa 92,9 21,4 3464,8
344 Wind And Water Sp. z o.o. Krzemienica 42,3 29,1 32998,1
345 Kamiry Sp. z o.o. Gdynia 49,9 27,4 2907,8
346 Bio-Eko Sp. z o.o. Olsztyn 411,2 12,9 601,4
347 Przedsiębiorstwo Ledrol Sp. z o.o. Ledno 34 31 1781,6
348 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Brzeźnie Brzeźno 24,9 33,6 13181,9
349 Sylwia Mikulak Sp. z o.o. Poznań 59,4 25,2 1138,3
350 Biodragon Sp. z o.o. Szczęsne 146,4 16,6 3211,9
351 Grupa Hajduk Sp. z o.o. Podłoże Do Pieczarek sp.k. Sława 10,4 43,3 1041546,4
352 Ferm-Bud R.W. Budka sp.j. Młudzyn 162 16,2 43172,8
353 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Agrotechnik w Kowanowie Kowanowo 18,1 36,2 6150,1
354 Gier-Krom Sp. z o.o. Parkoszewo 92,9 19,8 6739,4
355 Gospodarstwo Rolne Łyskowo Sp. z o.o. Łyskowo 45,1 26,8 17566,6
356 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Droga Gołębiewko 65,8 23,1 23213,4
357 Szczecińska Centrala Nasienna GR Prusinowo Sp. z o.o. Szczecin 615 10,4 46724,4
358 Pom-Term Sp. z o.o. Ostrowiec 12,2 39,9 40646,7
359 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Borynia Jastrzębie-Zdrój 1275,5 9,5 3686,5
360 Gospodarstwo Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Sp. z o.o. Żabów 147,3 16 21204,8
361 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Granowie Granowo 13,4 38,3 42546,5
362 Drob Inter Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Grzebienisko 432,8 10,9 12383,4
363 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Zajączkowo – Sp. z o.o. Zajączkowo 13,8 37,5 16039
364 Agrousługi – Jack Sp. z o.o. Chróścina 21,9 33 2208,8
365 Inter-Agri Sp. z o.o. Zawory 285,8 12,1 94390,3
366 Spółdzielnia Rolników Mazurska Łąka Świętajno 7214,7 8,4 9584,2
367 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Baniach Banie 195 13,6 6325,1
368 Agmar Sp. z o.o. Bieździadka 43,6 25,6 181,9
369 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Agro-Mas Sp. z o.o. Sierakowice 226,2 12,6 55188,6
370 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krynce Krynka 34,6 27,6 9199,8
371 Agrobor Sp. z o.o. Karwice 91,5 18,1 19649,6
372 Przedsiębiorstwo Rolne Rusko Sp. z o.o. Rusko 177,8 13,8 201322,8
373 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Usług i Handlu Róż – Pol Sp. z o.o. Różanna 112,8 16,4 36917,2
374 Proagro Sp. z o.o. Gozdnica 97,2 17 5669,2
375 Dzierżążno Agro Sp. z o.o. Dzierżążno 95,5 17,3 9919,5
376 Solanum Rolno-Produkcyjna Sp. z o.o. Wielkie Lniska 256,2 11,6 41665,3
377 Gospodarstwo Rolne Karwice Sp. z o.o. Karwice 25 30,4 62797,4
378 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Osie 1033,7 8,5 8993,3
379 Compo-Trans Sp. z o.o. Rogoźno 91 17,7 7107,3
380 Bart Sp. z o.o. Czarnylas 155,7 14,1 1970,4
381 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo Lichnowy 31,4 28 34762
382 Holdy Sp. z o.o. Wysoka 54,9 22,9 25354,7
383 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyjaźńw Dorposzu Chełmińskim Dorposz Chełmiński 14 35,3 14094,1
384 BDE Sp. z o.o. Ownice 3064,9 7,8 9669,8
385 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Szubinie Szubin 356,1 9,9 196,9
386 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Stryjewie Stryjewo 36,4 25,8 3514,7
387 Przedsiębiorstwo Rolno Przemysłowe Kopytkowo Sp. z o.o. Smętowo Graniczne 294,2 10,4 19993,9
388 Terra – Agrim Sp. z o.o. Zamysłowo 244,9 10,9 4043,1
389 Fames Sp. z o.o. Trzebień 174,5 12,9 1527,1
390 Pavoland Sp. z o.o. Gozdnica 511,2 9 5068,3
391 Legutko Invest sp.j. Nad Stawem 12,6 35,9 38059
392 Park Sp. z o.o. Parkoszewo 152,3 13,4 10665,6
393 Gospodarstwo Rolne Strzałkowo Sp. z o.o. Strzałkowo 412,4 9,2 21090,7
394 Intertex Sp. z o.o. Świętoszewo 36,8 25,2 1775,8
395 Beker-Pol Sp. z o.o. S.K. Ostrów Wielkopolski 39 24,8 31191,2
396 Agro-Kujawy Sp. z o.o. Lubostroń 33,9 26 2348,4
397 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Harasiukach Harasiuki 24,2 29,7 466,3
398 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Agro-Piaski Eksport-Import Sp. z o.o. Piaski Sztumskie 109,6 15,5 14357,2
399 DH Sp. z o.o. Kętrzyn 32,1 26,4 14245,9
400 Ekofarm Sp. z o.o. Gozdnica 376,6 9,3 3016,2
401 Trawa Rolowana Plantacja Czarnocin Sp. z o.o. Czarnocin 193,9 11,8 20886,3
402 Bohema Sp. z o.o. Sokołowice 64,6 19,6 13615,9
403 Zakład Rolno – Przemysłowy PFM Sp. z o.o. Miłki 167,7 12,6 13908,6
404 Agroanna Sp. z o.o. Przewodów 357 9,3 15883,4
405 Plonex Sp. z o.o. Lubno 202,6 11,3 8807,9
406 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przyszłość w Wieśnicy Wieśnica 12,6 34,7 63549,3
407 Mew-Doleck Sp. z o.o. Moskwa 23,4 29,2 2322,2
408 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Smoligowie Smoligów 96,3 15,7 1873,7
409 Tuchola Sp. z o.o. Tuchola Żarska 81 16,7 5390,3
410 Amerol Sp. z o.o. Mózgowo 386,8 8,5 988
411 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Danielowicach Danielowice 14,8 32,5 7939,4
412 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Plon w Gorzyczkach Gorzyczki 10,2 35,8 2392,6
413 Gospodarstwo Rolne Agro-Rind B. Gwiazdowska, A. Czech, T. Lada i Wspólnicy sp.j. Kłodzko 549,9 8 8653,6
414 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bielczanka Bielcza 15,9 31,6 14566
415 Wnukos Sp. z o.o. Łódź 170,1 11,9 19064,6
416 Bientom Sp. z o.o. Warszawa 395,4 8,4 4436,9
417 DOBROL Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno Usługowe Karsibór 53,6 20,7 11611,2
418 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chorzenicach Chorzenice 12,8 33,2 15941,6
419 Xero Flor w Polsce Sp. z o.o. Leszno Dolne 252,3 9,6 22813,9
420 Spółka Rolna Dretyń Sp. z o.o. Dretyń 10,7 34,8 54189
421 Kolno Sp. z o.o. Łozice 135,6 12,7 38147,1
422 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Kazimierzu Biskupim Kazimierz Biskupi 59,9 18,9 22747,2
423 Agro Sp. z o.o. Księginice Wielkie 29,9 25,4 10954
424 Agrousługi Roesler Sp. z o.o. Przysiecz 54,1 19,7 31992,9
425 Farma.Cz Sp. z o.o. Stary Zawidów 56,5 19,3 1076
426 Stilo Sp. z o.o. Warszawa 313,4 8,3 12207,6
427 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 22 Października w Budkowie Budków 23,2 27,2 16135,1
428 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność Rów 12,7 32 40087,8
429 Farm-Tucz B.Z. Budka sp.j. Kobyla Łąka 243,7 9 35430
430 STAR-AGRO Sp. z o.o. Wysoka 233 9 3883
431 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Węgrzcach Węgrzce 47,4 19,8 4357,9
432 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Przem-Rol Sp. z o.o. Modrakowo 31,5 24,3 15322,6
433 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Skarbiszów Sp. z o.o. Ptakowice 13,6 30,4 18695,7
434 Grupa Producentów Rolnych Solanum Sp. z o.o. Rumsko 33,6 23,3 676,3
435 Ferma Drobiu Karina Błażkiewicz, Dawid Błażkiewicz sp.j. Bojanowo 583,6 7,1 62132,6
436 Natural Eko Sp. z o.o. Dąbrówka Starzeńska 11,8 31,5 1013,1
437 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przyszłość Rusko 15,7 29,6 5380
438 Pol-Fungimed Sp. z o.o. Kalisz 48,2 19,2 694,3
439 Upałty-Rol Sp. z o.o. Upałty Małe 2490,7 6,2 83027,7
440 Agro-Jura Sp. z o.o. Jaźwiny 344,1 7,6 1681,2
441 Avena Sycewice Sp. z o.o. Sycewice 46,1 19,3 50981,3
442 Zakład Rolny Przyborów Sp. z o.o. Przyborów 12,8 30,4 4542
443 Mirol Sp. z o.o. Ogorzelice 124 11,7 30028
444 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Rol-Pol Sp. z o.o. Wierzbnik 21 26,9 35406,9
445 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rudnicze Z/S w Rudniczynie Rudniczyn 34,7 22 27838,6
446 Cgk Sp. z o.o. Piła 18,6 27,2 61686,1
447 Biuro Polowań Amm Chasse Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 55,5 17,3 10696,4
448 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w likwidacji Bielawy Bielawy 51,5 17,7 3659,8
449 Agrobiorganika Sp. z o.o. Poniatowice 1106,1 6,2 514,9
450 Przedsiębiorstwo Agro-Stanowo Sp. z o.o. Stanowo 174,7 9,4 14056,2
451 Lind Sp. z o.o. Drzonowo 118,5 11,4 90943,7
452 Atw Invest Sp. z o.o. Szewce 19,7 26,3 7481,3
453 M Farma Sp. z o.o. Miechów 353,6 7,2 16212,9
454 Cargo Poland Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 1354,8 5,9 1986
455 Jabłoniowy Dworek Kociewie Sp. z o.o. Malenin 92 12,8 1110,4
456 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krywiatyczach Krywiatycze 15,2 28 7082,2
457 Meritgen Sp. z o.o. Kisielnica 167,3 9,2 11327,2
458 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Nowiny Sp. z o.o. Nowiny 77,5 13,8 12301,4
459 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo w Jasienicy Jasienica 39 19,3 39457,9
460 Storczyk Sp. z o.o. Sława 55,1 16,5 21714,9
461 Nadwiślańska Chata Sp. z o.o. Kraków 13,3 28,9 803,6
462 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ZJEDNOCZENIE Osiek 13,3 28,9 9722,3
463 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Tysiąclecia Łysakowo 13,6 28,2 15375,8
464 Jasna – Pol Sp. z o.o. Jasna 11,3 29,7 100144,7
465 Organika-Agrarius Sp. z o.o. Prałkowce 42,4 18,2 21610,9
466 Rol-Sad Sp. z o.o. PPH Lubostroń 77 13,3 38110,8
467 Westor Sp. z o.o. Zielona Góra 220,2 7,7 5981,5
468 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywej Krzywa 21,3 24,9 71805,7
469 Agro-Dąbrówka Sp. z o.o. Dąbrówka 77,6 13,1 61722,4
470 Agro Zespół Bogusław Strześniewski, Marzanna Strześniewska sp.j. Umienino-Łubki 1335,7 5,3 13968
471 Eko-Bauhof Sp. z o.o. Białków 41,5 18 1909,4
472 Fresh Leeks Farm Sp. z o.o. Piaski 31,9 20,8 6332,2
473 Bio-Api Sp. z o.o. Bechcice-Kolonia 298,7 7,1 295,1
474 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rzeczycy Rzeczyca 90,4 12,2 5977,9
475 HOLSTAR Sp. z o.o. Pęzino 200 7,8 38931,1
476 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Świt Róża Wielka 19,9 24,8 10797,9
477 Farma Grzęzno Sp. z o.o. Redło 51 16,3 14924,2
478 Proagri Sp. z o.o. Mieścisko 18,7 25 30706,1
479 Grupa Producencka Wielopolanka Sp. z o.o. Wielopole 10,9 29 78008,7
480 KONARY Sp. z o.o. Konary 249,7 7,2 7836,1
481 Rolniczy Zespół Spółdzielczy w Charytanach Charytany 23 23,5 11820,2
482 Armarol Gospodarstwo Bolkowice – Czarnówko Sp. z o.o. Lubiczyn 224,5 7,3 4898,3
483 Spółdzielcza Agrofirma Witkowo Witkowo Pierwsze 11,4 28,1 1298008,5
484 Gospodarstwo Rolne Anna Sp. z o.o. Gotardy 550,5 5,6 4796,3
485 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Cygusy Sp. z o.o. Szpitalna Wieś 257,2 6,9 7693,6
486 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im.1-Go Maja Kłodawa 23,2 22,8 3582,9
487 Prim Serv Sp. z o.o. Zgorzelec 223,9 7,1 19614,3
488 Rolprzem Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Białowieża 308,2 6,3 2680,7
489 Gospodarstwo Rolne Czed Sp. z o.o. Stary Targ 73,6 12,3 11202
490 Zdrowy Drób Sp. z o.o. Olsztyn 418 5,7 241103,5
491 Corn Sp. z o.o. Żerniki Wrocławskie 10,2 27,7 1307,5
492 AGRO – FUNDUSZ MAZURY Sp. z o.o. Barciany 63,3 13 87672,5
493 Wadotal Sp. z o.o. Kądzielno 194,9 7,1 4181
494 Agat Sp. z o.o. Łozice 27,2 19,7 21148,4
495 Gospodarstwo Hodowlane Fermatech Sp. z o.o. Dobrzyniówka 183,9 7,2 11382,4
496 KŁODZINO AGRO sp. z o.o. Kłodzino 20,3 22,2 21312,9
497 Karsko Sp. z o.o. Karsko 87,7 9,8 19656,1
498 Farm 3 Sp. z o.o. Janikowo 38,9 16 3925,4
499 Niger Pol Agro Sp. z o.o. Kamień Pomorski 37,6 16,2 2202,9
500 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w likwidacji Michów 24,4 20 15689,1
501 Wpw Vinaspora Sp. z o.o. Pawlikowice 233,5 6,2 2105,1
502 Aviagen Epi Sp. z o.o. Zębowo 11,6 25,4 261883
503 Agrokultura – Sienno Sp. z o.o. Sienno 62,1 12,4 7885,9
504 Proagra Sp. z o.o. Ptakowice 34,4 16,5 7210,1
505 Agrocoop Sp. z o.o. sp.k. Ruchocice 17,2 22,4 37921,4
506 Paleas Pasze Sp. z o.o. Budzyń 237,6 6 4553,8
507 Spółdzielnia Socjalna Zioła Siedleckie Siedlce 43,9 14,6 1354,1
508 Pol – Nat Sp. z o.o. Sienno 12,7 24,8 6454,7
509 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zjednoczenie Tłoki 47,9 13,8 14655,8
510 Agropol Wielkopolska Sp. z o.o. Rawicz 28,9 18 22066,8
511 AGRI PLUS Sp. z o.o. Poznań 231,5 6 5179299,4
512 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Ms Sp. z o.o. Makowice 13,3 24,3 20038,7
513 M & P Farming Sp. z o.o. Kołki 111,5 8,1 55582
514 Przedsiębiorstwo Rolno – Usługowe Dobrol Sp. z o.o. Dobrocin 36,2 16 10319,9
515 Laneus Sp. z o.o. Zielin 59,5 12,2 8405,5
516 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Agrimag Sp. z o.o. Miejska Górka 127,5 7,5 8216,3
517 Scan – Pol Farming Sp. z o.o. Drzenin 30,5 16,8 32189,3
518 Rolman Andrzej Szczur Sp.k. Surzyki Małe 150,3 7 22185,7
519 Peatco Sp. z o.o. Kamień 22,5 19,4 27729,4
520 Działpol Sp. z o.o. Działyń 198,1 6,1 18322,6
521 Wesoła Sp. z o.o. Rów 23,9 18,9 15381,5
522 Madar Agro Sp. z o.o. Szczecin 59,2 11,7 13960,7
523 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Rolfarm Sp. z o.o. Osiek Łużycki 81,7 9 10387,1
524 EKO BUD PERFECT sp. z o.o. Leszno 74,2 9,4 7176,7
525 Agroferm Sp. z o.o. Grąbkowo 152,1 6,6 90574,4
526 Bioplant Natura Sp. z o.o. Białystok 150,6 6,6 704,5
527 Topplon Sp. z o.o. Ujście 16,3 20,7 4851,1
528 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rolmak w Makówce Makówka 62,2 10,4 21072,4
529 Nowaks Sp. z o.o. Dąbrówki Kobylańskie 30,1 16,1 283,6
530 Agro-Pol Sp. z o.o. Lublin 82,4 8,4 4636,7
531 Agrofood S.A. Grabowiec 104,5 7,3 7246,3
532 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Konsta Sp. z o.o. Kosowo 26,4 16,4 36004,1
533 Lazur Sp. z o.o. Wyrza 94,7 7,6 175,5
534 Sega Sp. z o.o. Olsztyn 61,9 10 506,9
535 Agrospol Sp. z o.o. Janisławice 44,9 12,1 128,3
536 Pol 002 Laskowo Sp. z o.o. Warszawa 64,5 9,5 1371,3
537 Ferma Drobiu Bartosz Lipowczyk Rawicz 72,5 8,6 141178
538 Clematis Źródło Dobrych Pnączy Sp. z o.o. sp.k. Pruszków 11,1 22,5 91379,2
539 FA Sp. z o.o. Efficient Life Company Spółka Komandytowa Łomnica-Młyn 120,3 6,8 3072,5
540 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Plon w Orsku Sp. z o.o. Orsk 21,4 17,4 12704,5
541 Zakład Rolny Moryń Sp. z o.o. Moryń 12,1 22 29146,3
542 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Pro-Hand Sp. z o.o. Kalinka 60,9 9,7 11594,5
543 Bobr – Ex sp. z o.o. Bobrowniki 178,2 5,4 6559,1
544 PPHU GINTER Bernard Ginter Wyczechy 77,5 8,3 118566,9
545 Silka Sp. z o.o. Stanomino 37,4 13 1359,7
546 Agralam – Sp. z o.o. Mlewiec 30,3 14,4 15720,2
547 Spółdzielnia Usługowo-Handlowa Diagnostyka w Morawcach Morawce 32,6 13,7 2619
548 Zpm Biernacki Skup i Hodowla Bydła Sp. z o.o. Golina 36,6 12,7 122005,5
549 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Agropol Sp. z o.o. Łobdowo 21,2 16,6 12878,6
550 Ferma Drobiu Robert Różański 49,7 10,2 81003,4
551 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Agra-Tech Sp. z o.o. Bierutów 107,5 6,6 5882,6
552 Stanwork Sp. z o.o. Żakowice 98,4 6,8 2027,6
553 Fortune Sp. z o.o. Cieszymowo 15,5 18,6 141082,5
554 Gospodarstwo Rolne Przedsiębiorstwo Usługowo Wykonawcze Solidex Sp. z o.o. Kunice 15 18,8 35681,7
555 POL 008 Bielnik Sp. z o.o. Warszawa 28,1 14,4 6239,1
556 Agro-Kon Sp. z o.o. Rakowo 91,7 7,1 3608,1
557 Łękopol Przeds. Rolno – Produkcyjno – Handlowe Sp. z o.o. Łęki Kościelne 141,9 5,4 4036,1
558 Agrokar Przedsiębiorstwo Rolne Sp. z o.o. Karsibór 23,9 15,7 6322,5
559 Spółdzielcza Agrofirma Szczekociny Szczekociny 36,3 12,3 217594,8
560 Agro-Grabik – Sp. z o.o. Włostów 12,2 19,4 10714
561 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gródek 42,6 10,3 4220
562 FERMA KRĄPLEWICE Sp. z o.o. Poznań 26,6 13,9 122731,8
563 Przedsiębiorstwo Ogrodnicze Owiplant Sp. z o.o. Owińska 62,7 8,2 16554
564 Pgr Bródno Sp. z o.o. Warszawa 28,7 13,3 22662,2
565 Bieniów Sp. z o.o. Wrocław 10,2 19,8 7566,3
566 Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o. Gogolewo 97,7 6,2 65864,4
567 Grt Sp. z o.o. Glińsko 10,1 19,5 1412,8
568 Agrogal Sp. z o.o. Błażejowice 48,8 9 6560,1
569 O.V.P., Spol. S R.O. Sp. z o.o. Oddział w Polsce Warszawa 34,2 11,4 3525,3
570 Agriground Sp. z o.o. S.K. Września 32 11,9 625,7
571 Gospodarstwo Rolne Zdzisław Budka Bieżuń 57 8 91348,8
572 Dar-Kam Niedzielak sp.j. Pietrusy 67,9 7,3 39673,5
573 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Starpol Sp. z o.o. Konradów 24,6 13,5 16515,6
574 Azet Sp. z o.o. Rąbino 38,8 9,9 2030
575 Agro-Servis Sp. z o.o. Radawnica 13,9 16,7 5943,4
576 KWS LOCHOW POLSKA Sp. z o.o. Kondratowice 29,1 12,2 238663,8
577 Vivai Mazzoni Polska Sp. z o.o. Kodeń 23,1 13,7 52290,1
578 Gospodarstwo Rolne Piotrowa Sp. z o.o. Piotrowa 11,4 17,4 17887,7
579 Ekoagro Sp. z o.o. Olsztyn 76,1 6,5 1344,2
580 TS Agro Sp. z o.o. Borkowo Wielkie 29 11,6 26319,1
581 Gosp-Rol Sp. z o.o. Kusowo 34,5 10,1 15664,8
582 Biosfera Sp. z o.o. Olsztyn 80 6,2 7204,1
583 Vreesrol Sp. z o.o. Gogolice 95,4 5,2 872,3
584 Horban Sp. z o.o. Ciećmierz 15,1 15,2 21529,6
585 Alphascents Sp. z o.o. Augustów 18 13,9 2767,2
586 Fermy Trzody Pol-Ferm Sp. z o.o. Łosice 41,6 8,4 96136,4
587 Agro – Bart Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 12,1 16,3 7812,6
588 Gold-Sad Sp. z o.o. Belsk Mały 87,2 5,5 40855,5
589 Przedsiębiorstwo Agro-Gołutowo Sp. z o.o. Gołutowo 80,3 5,8 3554,8
590 Janki Sp. z o.o. Ciele 37,6 8,7 4611,7
591 Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej Siechnice Sp. z o.o. Siechnice 40,6 8,4 501965,3
592 Gospodarstwo Rolne Jadowniki Sp. z o.o. Jadowniki Rycerskie 18,2 13,2 22224,9
593 Dn Green Sp. z o.o. Dębionek 28 10,6 33332,5
594 Agrocompany Sp. z o.o. Więcław 25,8 11,3 469,5
595 Puma Sp. z o.o. Płoskinia 11,9 15,9 4724,4
596 Malwa Sp. z o.o. Sława 31,3 9,6 7573,7
597 Rolniczy Zakład Doświadczalny Jastków Sp. z o.o. Panieńszczyzna 88,2 5,1 2575
598 Indyk-Rol Sp. z o.o. Sztynort Mały 50,9 7,2 16711
599 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Pniewach Pniewy 16,7 13 447,7
600 Mlw Sp. z o.o. Kłodzino 15,9 13,3 655,9
601 Targil Sp. z o.o. Targoszyn 40,1 7,7 12757,7
602 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Odnowa w Kamieniu Kamień 62,2 6,1 2263,8
603 Agrologistyk Sp. z o.o. Radziejów 26 9,9 4875,7
604 Galion Grupa Producentów Drobiu Sp. z o.o. Radom 69,9 5,2 2674,8
605 Agroland Sp. z o.o. Ligota 27,2 9,3 16100
606 Gospodarstwo Rolno – Handlowe Godziszowa Sp. z o.o. Godziszowa 55,6 6,1 6521,1
607 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Kańczudze Kańczuga 37 7,4 3430,1
608 Agro Eko Bp Sp. z o.o. Piotrowice Wielkie 61,8 5,5 14359,9
609 Polskie Pomidory S.A. Zgorzelec 16,1 12 148952,1
610 Rol – Plant Sp. z o.o. Rzecino 19,6 9,9 103226,6
611 Gospodarstwo Rolne Jan Kosieradzki Kowiesy 29,2 7,9 48111,6
612 Gospodarstwo Rolne Gosprol Sp. z o.o. Krzyżanowo 10,2 13,2 24357,6
613 Zaręby 1 Koźlakiewicz E i P sp.j. Mława 53,9 5,5 32983
614 K. I. Agrobud Sp. z o.o. Wielka Wieś 22 9,3 1094,8
615 Jabro Sp. z o.o. Rzecino 19,6 9,6 13794,7
616 Agrikalk Sp. z o.o. Gliwice 35,3 7,1 5616,7
617 Karwo Agro Sp. z o.o. Karwowo 12,4 12,3 2318,4
618 Młyn Niedźwiady Sp. z o.o. S.K. Niedźwiady 46,9 5,6 18006
619 Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Kietrz 26,2 7,9 340256,8
620 Sypniewo Sp. z o.o. Dębionek 17,1 9,5 6148,1
621 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Agrar Diel 2000 Sp. z o.o. Jesionowo 23,2 7,9 1176,8
622 Taormina Sp. z o.o. Warszawa 10,6 11,6 3134,9
623 Jk Prorol Sp. z o.o. Czernin 44,6 5,2 32883,2
624 Barpol Sp. z o.o. PPHU Barłożno 44,6 5,1 3481,2
625 Rolniczo-Usługowo-Handlowa Wtoklesz Sp. z o.o. Mieczniki 39,8 5,5 8524,7
626 Ekorol-Plus Sp. z o.o. Łaziszcze 40,1 5,5 5614
627 Awra Group Sp. z o.o. S.K. Świeca 13,4 9,8 88956,2
628 Agro-Kiwity Sp. z o.o. Środa Śląska 16,6 8,8 386,6
629 Tarnowa Champ Sp. z o.o. Tarnowa 38,1 5,5 12735,5
630 Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Mełno Sp. z o.o. Mełno 16,8 8,4 10644,2
631 Rolpex Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Sp. z o.o. Wolkowo 21,5 7,5 7206,8
632 Agrofactory Sp. z o.o. Łęguty 27,8 6,8 674,2
633 EIM Koźlakiewicz sp.j. Wiśniewo 33,4 5,9 20917,4
634 Paul – Pon Polska Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 22,8 7,3 85391,5
635 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Agropol Sp. z o.o. Szudziałowo 27,3 6,7 27674
636 Przedsiębiorstwo Rolno-Hodowlane Wolbromek Sp. z o.o. Bolków 12,8 9,5 15217,5
637 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Lubieniu Kujawskim Kaliska 23,5 6,9 958,2
638 Spółdzielcza Grupa Producentów Bydła Mięsnego NCB Zawady 26,2 6,5 3560,7
639 Złotowskie Przedsiębiorstwo Ogrodnicze Sp. z o.o. Święta 16,7 7,7 41655,3
640 Optera Sp. z o.o. Konary 22,2 7 436,8
641 Colosseum Invest Sp. z o.o. Kobylin 30,4 5,6 271,4
642 Agro-Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 23,4 6,7 27587,4
643 Terra Sp. z o.o. Udanin 31,1 5,4 3583
644 Wild Sp. z o.o. w Ełku Ełk 32,4 5,1 4236,5
645 Swedeponic Polska Sp. z o.o. Kraśnicza Wola 16,5 7,4 80765,4
646 Przedsiębiorstwo Rolno – Produkcyjne Specrol Sp. z o.o. w Łąkorku Łąkorek 17,3 7 1272
647 Lewinski Sp. z o.o. Strzelęcino 24,5 6 31305,6
648 Iststar Sp. z o.o. Łęczna 28,3 5,1 2459,4
649 Ferma Polska Sp. z o.o. Baczyna 18,7 5,9 30938,8
650 Professional Service Provider Świerkot Invest Sp. z o.o. sp.k. Studzionka 11,1 7,4 25775,2
651 Nad Baryczą Sp. z o.o. Kamień Górowski 16,3 6,4 16511,8
652 Insefarm Sp. z o.o. Śmiłowo 21,5 5,1 10709,2
653 Betta Sp. z o.o. Radzymin 19,4 5,3 5107
654 Gospodarstwo Rolne Rochnia – Koźlakiewicz sp.j. Mława 16,5 5,7 20999,2
655 Stadnina Koni Kalników Sp. z o.o. Kalników 20,7 5,1 1803,6
656 Andrzej i Marcin Śliwińscy sp.j. Radzanów 17,3 5,3 52384,9
657 Danhatch Poland S.A. Stary Widzim 14,2 5,7 293880,7


źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit oraz Dun & Bradstreet.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2018-2019,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2019 roku,
3. Zysk netto w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w październiku 2020 r.
C/Z: 42,2
C/WK: 0,77
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Przedsiębiorcze Miasto, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.
Oferta handlowa

Kontrakt w sprawie oferty handlowej:
Łukasz Krajewski
lukasz.krajewski@europejskafirma.pl
tel. 536 303 088, (22) 77 14 200
#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy