Mocne Firmy Godne Zaufania 2017 Przemysłu Elektromaszynowego

Spośród 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2017 uzyskało 336 firm przemysłu elektromaszynowego, bo rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania od 2014 r. na podstawie sprawozdań finansowych firm, przekazanych do Krajowego Rejestru Sądowego.  Przez  cztery lata  dokładnie przeanalizował wyniki finansowe  80 tysięcy przedsiębiorstw.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie informacji podanych przez wywiadownie handlowe, które pozyskały dane finansowe przedsiębiorstw z Krajowego Rejestru Sądowego.

Firmy, których wartość rynkowa w okresie od marca 2015 do marca 2016 r. wzrosła o minimum 10 proc., Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Gepardy Biznesu 2017 (sposób liczenie wartości rynkowej wyjaśniony jest pod tabelą).

Efektywność firm analizowana jest według średniej stosunku zysku netto do przychodów netto w latach 2014-2015.

Firmy, w których wartość średniej stosunku zysku netto do przychodów netto w latach 2014-2015 wynosiła minimum 5 proc., Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Efektywne Firmy 2017.

Firmy, które jednocześnie uzyskały tytuły Gepard Biznesu 2017 i Efektywna Firma  2017, a ich wartość rynkowa w marcu 2016 r. była  niższa niż 40 mln zł, Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Mocne Firmy Godna Zaufania  Strong Company 2017  (firmy o wartości wyższej niż 40 mln zł uznawane są przez IEB za Brylanty Polskiej Gospodarki 2017).

 

Firmy wyróżnione w Programie Promocyjnym Mocna Firma Godna Zaufania mają też prawo do tytułów Gepard Biznesu i Efektywna Firma.  Na zdjęciu są przedstawiciele Agencji Wydawnicza „Technopol” , którzy odebrali statuetki i dyplomy na V Kongresie Nowoczesnej Gospodarki w Warszawie 22 listopada 2017 r.  Głównym elementem statuetki Mocna Firma Godna Zaufania są złączone ręce pracowników i partnerów biznesowych, tworzące mocne ogniwo gospodarki. Ręce wykonane są z mocnego metalu.

Poniższy ranking ułożony jest według sumy miejsca w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie i najbardziej dynamicznie, i najbardziej efektywne.

Wyróżnione firmy mają prawo posługiwać się tytułem Mocna Firma Godna Zaufania 2017  lub Strong Company 2017 bezterminowo i za darmo na wszystkich nośnikach informacji.

Tytuł  Strong Company 2017 może być wykorzystywany przez wyróżnione firmy, którym zależy na kontaktach z zagranicznymi podmiotami.

Płatne są logo Mocna Firma Godna Zaufania 2017 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc  nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku statuetki Mocna Firma Godna Zaufania, gdyż jej zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2017 Przemysłu Elektromaszynowego
Lp. Nazwa firmy Siedziba firmy Dynamika wartości rynkowej od marca 2015 do marca 2016 w proc. Średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2014 i 2015 r. w proc. Wartość rynkowa firmy w marcu 2016 r.  w mln zł
1 Bensis Sp. z o.o. S.K. Sady 2667,8 26,1 24,4
2 RAQUN Sp. z o.o. Gorlice 1571,1 22,3 5,8
3 Enamor International Sp. z o.o. Warszawa 448,8 25,8 2,4
4 Papiorek Sp. z o.o. Wytwórnia Konstrukcji Kompozytowych Jasienica 345,5 29,3 28,6
5 Nowoczesne Technologie Obróbki Skrawaniem Sp. z o.o. Władysławowo 271,3 59,1 3,2
6 IWONA PELLETS Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 387,8 23,6 2,6
7 Polcam Systems Sp. z o.o. Warszawa 1524,3 18,3 15,0
8 Secespol Technology Sp. z o.o. Nowy Dwór Gdański 371,5 21,7 6,0
9 Unilogo International Sp. z o.o. Piaseczno 441,5 18,9 4,8
10 ENEL-PC sp. z o.o. Przyszowice 210,2 26,9 33,8
11 Agro Jan Produkcja Sp. z o.o. Myślenice 221,9 25,3 38,8
12 MRM Sp. z o.o. Gdańsk 178,4 107,5 7,1
13 Rossi Polska Sp. z o.o. Wrocław 231,8 23,4 6,3
14 Kisielewski Sp. z o.o. Ligota Wołczyńska 597,2 14,7 11,3
15 Hydrolab Sp. z o.o. Sp.K. Straszyn 160,8 27,3 26,1
16 Pronal Sp. z o.o. S.K. Szczecin 147,5 40,1 38,1
17 Alfaterm Sp. z o.o. Świdnica 195,6 22 3,4
18 Inquel Sp. z o.o. S.K. Warszawa 184,8 22,3 14,7
19 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Miromak Sp. z o. o. Bełchatów 136,7 28,9 3,1
20 Ekoklimax – Projekt S.J. Bydgoszcz 275,9 15,3 25,3
21 SPOMASZ S.A. Wrocławska Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłu Spożywczego Wrocław 255,1 16,8 10,4
22 Train Electric Sp. z o.o. Szczecin 440 13,6 5,0
23 ZAZ – EN Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 1404,8 11,9 12,5
24 Luxan Inżynieria Oświetlenia Sp. z o.o. Długołęka 431 13,1 9,4
25 Neweco Sp. z o.o. S.K. Warszawa 118,1 42,9 22,0
26 Hydron – Unipress Sp. z o.o. Łódź 212,3 15,5 36,3
27 CC JENSEN Polska Sp. z o.o. Warszawa 151,8 18,3 30,3
28 Alpha Tech Sp. z o.o. Modlniczka 3374,6 10,4 24,9
29 AKS Elektro Sp. z o.o. Ossów 186,7 15 13,8
30 Eltel Katowice Sp. z o.o. Katowice 109,7 24,7 2,0
31 Alltech Sp. z o.o. Kartoszyno 173,8 15,2 23,5
32 Incotex Polska Sp. z o.o. Marki 688,6 10,7 4,5
33 Eftezet Sp. z o.o. Piaseczno 187,5 14,1 2,4
34 Segel Elektrik Sp. z o.o. Syców 217,7 13,2 9,9
35 AJG SECURITY TECHNOLOGY Sp. z o.o. Bydgoszcz 664,5 10,7 11,6
36 Ims R&D Sp. z o.o. Kraków 133384,6 9,6 17,4
37 Biomasz Sp. z o.o. Olsztyn 313,8 11,4 2,6
38 Przeds. Wielobranżowe Ekopol S.J. Nowy Sącz 133,8 17,4 39,1
39 Zakłady Polcontact Warszawa Sp. z o.o. Warszawa 103,9 23,9 28,6
40 ELFON Sp. z o.o. Kraków 206,4 12,7 30,9
41 Zakład Usług Dźwigowych Remdźwig M.Bąkowski, M.Gumiński, J.Krężoch sp.j. Gdańsk 162,6 14,2 17,9
42 Antaira Technologies Sp. z o.o. Warszawa 179,9 13,4 8,1
43 ELBRO Sp. z o.o. Rumia 331,7 11 14,9
44 Asco S.A. Gdynia 263,3 11,4 7,0
45 Temar Sp. z o.o. Mielec 119,3 18,5 25,2
46 Firma Lemir Wosik i Wesołek sp.j. Libidza 111,6 19,6 34,1
47 Bike Atelier Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 85,6 77,4 4,0
48 AVO Technika Sp. z o.o. Warszawa 219,7 11,5 0,7
49 Start Dobrowolski Sp.J. Ożarów Mazowiecki 230,5 11,3 24,5
50 Kawu J. Kotus, A. Woźniak sp.j. Łódź 120,6 17 25,2
51 Profisystem Sp. z o.o. Witaszyczki 86,7 30,8 6,9
52 KSK Sp. z o.o. Ruda Śląska 110,1 18,2 29,0
53 Wireless Instruments Sp. z o.o. Iwiny 734,5 9,1 17,5
54 Laser Sp. z o.o. sp.k. Łódź 179 11,7 15,5
55 GOMIX Sp. z o.o. Bielsko-Biała 126,6 14,6 14,3
56 KP-Lighting Sp. z o.o. Warszawa 968,1 8,5 8,6
57 Zakład Usług Dźwignicowych Dźwig Sp. z o.o. sp.k. Toruń 150,3 12,6 27,9
58 WTW Poland Sp. z o.o. Mrągowo 669,9 8,6 14,2
59 Nanosens Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 100,6 18,4 5,1
60 Eltwin Sp. z o.o. Stargard 132,6 12,8 13,6
61 Firma Elektryczna Karwasz Grzegorz Karwasz Wanda Karwasz sp.j. Wrocław 90,7 20,1 24,1
62 Nowatech Sp. z o.o. Wadowice 144,6 11,7 36,3
63 Elpe Elektroprodukt Sp. z o.o. Kraków 269 9,3 26,6
64 Bals Polska Elektrotechnika Sp. z o.o. Brynica 102,9 15,2 23,8
65 Buglo Sp. z o.o. Koszalin 157,4 11,2 1,7
66 Awluks Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 170,2 11,1 3,6
67 Przedsiębiorstwo Systemów Automatyki ZAPIS Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 58,1 158,8 26,3
68 Elektrometal Tadeusz Pączek, Andrzej Dziendziel S.J. Jasienica 701,4 7,7 7,8
69 Proelco Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 647,9 7,8 16,5
70 CSN – Stantel – Automatyka Sp. z o.o. Kraków 130 11,9 37,3
71 Optus Sp. z o.o. Warszawa 91,7 17,2 4,9
72 Clima Tech Polska Sp. z o.o. Wrocław 110,3 13,3 10,9
73 Kolmech Sp. z o. o. Kolejowe Przeds. Remontowo-Produkcyjne Dziergowice 71,7 23,7 34,4
74 Idea Technik Sp. z o.o. Sieradz 159,9 10,8 12,9
75 POSTEOR Sp. z o.o. Przeds. Wdrażania i Upowszechniania Postępu Technicznego i Organizacyjnego Wrocław 109,1 13,6 13,0
76 Zakład Produkcji Urządzeń Automatyki Sp. z o.o. Wrocław 163,8 10,7 39,5
77 GS Klima Sp. z o.o. Poznań 410,3 7,9 26,5
78 Atrom Sp. z o.o. S.K. Ostrów Wielkopolski 305,7 8,4 17,2
79 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo Usługowe Golik, Pażuch, Fortunka, Ludynia, Pytlarz Agjat S. J. Szczekociny 100,7 14,5 12,7
80 ZDT-GLIMAG Sp. z o.o. Mikołów 91 16,9 19,5
81 Frigo Holdings Sp. z o.o. Sochaczew 129 11,6 11,7
82 N-Ice Group Sp. z o.o. Chojęcin-Szum 97,3 14,7 10,8
83 EKO-LED Sp. z o.o. Józefosław 288,1 8,2 7,5
84 Elektroprofit Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 240,3 8,7 19,8
85 Caffaro W. Szafarski I Wspólnicy. Sp.J. Słonowice 82,9 18,3 36,7
86 C3 Sp. z o.o. Górki Wielkie 2608,6 7 3,1
87 Zöllner Polska Sp. z o.o. Warszawa 71,8 21,4 4,1
88 REGITECH Sp. z o.o. Wrocław 135,2 11,1 4,9
89 Automatyka Serwis E. Majdański S.J. Police 106,6 12,1 30,1
90 EKO-DOM Przedsiębiorstwo Usług Budownictwa i Ochrony Środowiska Sp. z o.o. Szymany 76,8 17,7 20,1
91 OK Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 200,6 8,6 9,7
92 Philogic Sp. z o.o. Trzebinia 165,5 9,4 19,6
93 Kompania Narzędziowa Hermes Sp. z o.o. Bielsko-Biała 226,9 8,2 21,7
94 Joan Elektronic Sp. z o.o. Piekary Śląskie 80,8 16,4 29,4
95 Beko Technologies Sp. z o.o. Warszawa 188,1 8,7 14,1
96 P.P.H.U. Maciej Grot Sp. z o.o. Sosnowiec 51,6 25,4 20,2
97 Auto Cuby Sp. z o.o. S.K. Gościcino 63,6 20,8 7,9
98 Smg Solutions Sp. z o.o. Poznań 182,3 8,7 15,5
99 Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych Jankowski, Sienicki sp.j. Łomża 108,9 11,4 28,0
100 Mecanaya Machining Sp. z o.o. sp.k. Siemianowice Śląskie 217,7 7,9 5,0
101 Ledtechnology Sp. z o.o. Białogard 794,1 6,6 4,3
102 Seaonics Polska Sp. z o.o. Gdańsk 191,8 8,2 6,1
103 Polmag Sp. z o.o. PPH Katowice 90,4 13,3 20,0
104 Art – Abażur M.K. Kromczyńscy, L. Zielińska S.J. Sady 62 19,2 20,3
105 MIRES Sp. z o.o. S.K. Toruń 156,3 8,9 27,0
106 Poltrafo Sp. z o.o. Świdnica 127,8 9,8 5,4
107 Mera-Poltik Sp. z o.o. Łódź 125,4 10 16,7
108 METMAX Sp. z o.o. S.K. Grodzisk Mazowiecki 72,8 15,6 16,9
109 Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne Rem Sp. z o.o. Brześć Kujawski 60,5 19,9 17,6
110 PUH TAREM Sp. z o.o. Opole 39,2 45,9 15,8
111 Żelmet Sp. z o.o. Dzierżoniów 858,2 6,4 19,9
112 Przedsiębiorstwo Produkcji Urządzeń Chłodniczych Tarczyn Sp. z o.o. Tarczyn 398,7 6,9 21,5
113 ICE-TRADE PRODUCTION Sp. z o.o. Iława 63,6 18,3 9,7
114 VMR Sp. z o.o. SP.K. Poznań 53,6 21,9 26,8
115 Technokontakt Sp. z o.o. Szreńsk 150,8 8,8 35,9
116 Elepaz Sp. z o.o. Sp.K. Poznań 52,4 21,2 27,0
117 Elseko Stachowiak i Wspólnicy S.J. Kobierzyce 85,9 13,3 12,3
118 HURAS Sp. z o.o. Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych Legnica 161,9 8,5 27,6
119 Altori Sp. z o.o. S.K. Pszczyna 104,7 11,1 11,6
120 Dysten Sp. z o.o. Zabrze 1356,5 6 33,3
121 Intelight Sp. z o.o. Warszawa 105,3 10,8 36,8
122 Gamma sp.j. Zbigniew i Paweł Antczak Baczyna 38 27 2,1
123 Planetfan Sp. z o.o. Imielin 30,5 253,4 12,8
124 Diamentpol S.J G.Kowalczyk, J. Pijewski Katowice 47 22,1 16,4
125 Prefamet – Zremb S.A. Gliwice 74,4 13,7 24,0
126 Mirage Boats Zając & Bychto sp. j. Augustów 30,3 86,6 38,1
127 VARIO TERM Sp. z o.o. Warszawa 95,6 11,2 15,6
128 NEOTECH Sp. z o.o. Białystok 178,6 7,7 24,6
129 NOWA TEPRO Sp. z o.o. Gdańsk 666 6 30,3
130 ANPA TECHNIKI OŚWIETLENIOWE Sp. z o.o. Wrocław 2415,2 5,7 14,4
131 WS Kooperacja PZL – Mielec Sp. z o.o. Mielec 418,7 6,2 11,4
132 Labra Sp. z o.o. Przeginia Duchowna 2533,5 5,6 12,4
133 Radomska Wytwórnia Telekomunikacyjna Sp. z o.o. Radom 39,8 22,6 24,7
134 Active Guard Sp. z o.o. Warszawa 25,8 76,8 9,3
135 Przedsiębiorstwo Handlowo-Wytwórcze Starpol E. Płusa I I. Płusa S.J. Starachowice 142,8 8 19,3
136 Aristar Sp. z o.o. Katowice 24,1 72,4 7,5
137 Arma-Mn Sp. z o.o. Sp.K. Tarczyn 29,9 28 15,5
138 Alnet Systems Sp. z o.o. Gdańsk 39,7 21,8 22,7
139 DWB – Poland Sp. z o.o. Tychy 244,1 6,6 9,7
140 Sames Kremlin Sp. z o.o. Warszawa 93 10,4 17,3
141 Zakład Elektroniczny Foster Eugeniusz Fengier, Ryszard Owczarz sp.j. Pleszew 64 13,3 13,9
142 Alnea Sp. z o.o. Warszawa 275,9 6,2 3,1
143 Slandi Sp. z o.o. Michałowice 49,4 16,1 10,1
144 ZDT Top Poręba Sp. z o.o. S.K. Poręba 45,2 17,2 19,5
145 SOLGAM Sp. z o.o. Jasło 102 9,3 34,6
146 Neweco Sp. z o.o. Warszawa 202,3 6,6 0,4
147 ATS Serwis Sp. z o.o. Legnica 132,5 7,7 2,4
148 Nicad Sp. z o.o. Golęczewo 76 11,3 13,9
149 Clima Gold Sp. z o.o. Rumia 594,9 5,4 27,5
150 Sezamor Sp. z o.o. Kobylnica 286,9 5,8 1,5
151 BitStream Sp. z o.o. Lublin 189,4 6,6 10,2
152 Przedsiębiorstwo Aparatury Spawalniczej ASPA S.A. Wrocław 28,4 23 35,8
153 Pas Sp. z o.o. Wrocław 15,2 37,7 4,5
154 TERMIK Sp. z o.o. Mrągowo 23,7 24,1 35,6
155 Masterprofi Sp. z o.o. Rzeszów 93,4 9,4 32,0
156 Konstrack Sp. z o.o. Końskie 68,4 11,6 8,4
157 Coldservice Sp. z o.o. Kraków 609,7 5,2 12,7
158 Profisyster II Sp. z o.o. Katowice 367,3 5,5 1,4
159 Topmet Light Kłosowicz Wiśniewski i Wspólnik sp.j. Poznań 88,4 9,7 33,3
160 MECHANIC SYSTEM Sp. z o.o. Siewierz 735,4 5 27,7
161 Romgos Sp. z o.o. Gdańsk 400 5,3 2,1
162 SPORTIS S.A. Bojano 158,4 6,8 36,1
163 Firma Produkcyjno-Handlowa Impol-Mielec Sp. z o.o. Wola Mielecka 84,8 9,7 12,8
164 Izo Zakład Izolacji Ogniotrwałych Sp. z o.o. Bytom 111,2 7,7 13,2
165 CZAH-POMIAR Sp. z o.o. Katowice 52,2 12,9 18,3
166 Avionic S.J. Górki Wielkie 40,6 14,7 9,9
167 CH Technika Chłodnicza Sp. z o.o. Kolbudy 151,2 6,7 9,1
168 Harmann Polska Sp. z o.o. Kraków 123,4 7,4 36,7
169 Motgum S.J. Józefów 65,3 11,2 23,3
170 Control System S.J. Błonie 407,4 5,1 16,9
171 MODE S.A. Straszyn 84,1 9,6 9,4
172 BBT Sp. z o.o. Rzeszów 36,6 16,2 24,4
173 Systemix Sp. z o.o. Starogard Gdański 143,9 6,8 11,8
174 Zakład Obwodów Drukowanych Kono Nosek Jerzy, Kotula Marek, Kotula Beata, Nosek Maria S.J. Gliwice 45 13,7 12,1
175 ELMAK Sp. z o.o. Rzeszów 136,4 6,9 12,2
176 Bowe Elektrik Polska Sp. z o.o. Bolesławiec 82,5 9,5 9,0
177 Olbud Sp. z o.o. Gdańsk 50,3 12,8 5,6
178 Tosen Sp. z o.o. Bełchatów 259,3 5,5 11,9
179 TESTER Sp. z o.o. Świebodzice 170,3 6,2 19,0
180 Firma Usługowo – Handlowa Alf – Serwis A. Łyczek, W. Porębski S.J. Końskie 71,1 10,4 9,1
181 HERMOS Sp. z o.o. Leśnica 17 22 3,0
182 Optel Sp. z o.o. Opole 298,4 5,2 0,8
183 Steelcon Sp. z o.o. Warblewo 100,5 7,9 26,7
184 Elproma Elektronika Sp. z o.o. Łomianki 71 9,9 20,5
185 Euros Energy Sp. z o.o. Mościska 109,2 7,4 13,7
186 Connectors Poland Sp. z o.o. Dzierżoniów 38,7 13,8 12,4
187 Trans Project Rybicki S.J. Mikołów 80,1 9,3 21,4
188 Delta Plast Sp. z o.o. Kruszwica 25,6 17,1 7,1
189 B&M Optik Sp. z o.o. Zaczernie 64,8 10,2 17,5
190 Biocontrol Polska Sp. z o.o. Białystok 54,1 11,2 14,9
191 Fiab Sp. z o.o. sp.k. Pietrzykowice 105,9 7,4 27,5
192 Centrum Techniki Drogowej Inbud Sp. z o.o. Kraków 72,2 9,5 10,0
193 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe WIROMAG Sp. z o.o. Rogiedle 87,7 8,5 8,5
194 Elektra Spółdzielnia Pracy Gdynia 68,4 9,8 5,4
195 Heller Polska Sp. z o.o. Wrocław 132,5 6,5 2,1
196 Christ Sp. z o.o. Zagraniczne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mysłowice 100,4 7,6 13,1
197 MSR Traffic Sp. z o.o. Wysogotowo 104,2 7,3 33,5
198 Ampero Thermo – Est Sp. z o.o. Katowice 35,2 13,7 8,5
199 TRAFTA Sp. z o.o. Myszków 152,2 5,8 32,3
200 WILPO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wdrożeń Przemysłowych Mysłowice 196,9 5,3 5,7
201 Cabinplant Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 91,3 7,8 24,8
202 Elopar-Elektryka Sp. z o.o. Bielsko-Biała 192,9 5,3 4,3
203 Wielobranżowe Przedsiębiorstwo 3 D Sp. z o.o. Bydgoszcz 140,1 6 3,8
204 CHESPA WYKROJNIKI Sp. z o.o. Krapkowice 149,6 5,8 31,5
205 Kessler – Polska Sp. z o.o. Przeworno 67,6 9,4 13,8
206 Firma Herb Sp. z o.o. Sanok 99,9 7,4 20,7
207 Hydrofast Sp. z o.o. Białystok 50,4 11 17,7
208 Bialimex Sp. z o.o. P P H Białystok 174,9 5,4 1,9
209 SPOLEX Sp. z o.o. Warszawa 134,1 5,9 23,8
210 B.B.A. Pumps Pl, Sp. z o.o. Piaseczno 125,2 6,2 12,7
211 IRKO Sp. z o.o. Gdańsk 38 11,8 27,9
212 Spółdzielczy Zakład Zabawkarski Uniwersum Częstochowa 43,3 11,2 23,0
213 IDEA NORD Sp. z o.o. Suwałki 86 7,7 20,1
214 PPH MET-POL Sp. z o.o. Krobanów 35,3 12,4 37,2
215 Przedsiębiorstwo Usług Technicznych TEST Sp. z o.o. Gdańsk 43,1 11,2 17,2
216 Fristam Sp. z o.o. Warszawa 108,6 6,6 10,0
217 M Plus M Frąszczak M. Kruk E. Sp. J. Września 97,1 7,2 36,2
218 Elektryk Sp. z o.o. Kalisz 141,7 5,7 39,2
219 FERMOT S.A. Fabryka Narzędzi Specjalnych Skierniewice 86 7,6 22,2
220 Spółdzielnia Pracy Mlecz – Masz Bydgoszcz 33,9 12 5,2
221 Waryński Origin Sp. z o.o. Żelechów 91,3 7,3 25,1
222 Zakład Urządzeń Ciepłowniczych Termal Sp. z o.o. Końskie 126,1 5,8 14,1
223 MAWEL Sp. z o.o. Piaseczno 111,9 6,1 1,7
224 Spółdzielnia Pracy Arwimont Poznań 92,7 7,1 24,2
225 Diuna S.J. Piotr Drabiński, Jerzy Wyporkiewicz Bydgoszcz 46,9 10,4 11,8
226 Z + M Service Sp. z o.o. Cieszyn 19,3 13,9 4,6
227 Padav Polska Sp. z o.o. Radomsko 40,5 11 22,0
228 Wiatrol Sp. z o.o. Włocławek 51,4 9,6 1,8
229 PP Design Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 31 11,9 6,5
230 ZPU Eko – Partner Sp. z o.o. Bydgoszcz 144,7 5,3 13,4
231 JDJ Sp. z o.o. Wilcza 103,7 6,3 20,6
232 Enko-Pomiar Sp. z o.o. Gliwice 46 9,9 5,9
233 Zpue Elektroinstal Sp. z o.o. Raciąż 61,8 8,6 19,2
234 Alco2go Sp. z o.o. Zielona Góra 157,2 5 2,2
235 GMN Techmet Sp. z o.o. Sierpc 34,1 11,3 17,5
236 Andrex – Dąbrowski sp.j. Brzyście 148 5,1 18,5
237 RMA Sp. z o.o. Gdynia 93 6,7 13,3
238 Wytwórnia Pomp Hydraulicznych Sp. z o.o. Wrocław 38,3 10,7 15,1
239 Maguin – Chełmża Sp. z o.o. Chełmża 119 5,7 22,1
240 Paker Sp. z o.o. Zębice 81,2 7,3 12,0
241 NAM – LIFT Sp. z o.o. Szczecin 41,9 9,8 3,1
242 Computer Group Pakt S.J. Warszawa 28,1 11,5 20,1
243 OZAMET Sp. z o.o. Jonkowo 24,8 11,8 30,1
244 AXIS – Sp. z o.o. Gdańsk 52,2 8,7 36,9
245 Consortia Electronica Sp. z o.o. Łazy 42,2 9,6 2,1
246 BGM Sp. z o.o. Kraków 50,4 8,8 9,5
247 Mlekomat Sp. z o.o. Karczew 35,6 10,6 18,4
248 LIGWAN S.J. PPHU Nowy Sącz 13,6 13,1 33,6
249 Pchs Żywiec Sp. z o.o. Pietrzykowice 60,8 7,9 3,1
250 Eurotrafo Sp. z o.o. Skierniewice 61,9 7,8 13,1
251 Pom-Tyczyn Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Wiesław Stawinoga sp.j. Tyczyn 56 8,2 15,9
252 Wieland Electric Sp. z o.o. Swadzim 100 6 33,7
253 Techzut Sp. z o.o. Lublin 59,7 7,9 2,7
254 Eliko Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Elżbieta Mońka, Roman Mońka – S.J. Konopiska 22,1 11,5 16,4
255 Soderhamn Eriksson Polska Sp. z o.o. Warszawa 16,4 12,1 9,3
256 Przeds. Badawczo – Produkcyjne Aviomet Sp. z o.o. Warszawa 13,9 12,6 25,4
257 Tewes-Klima K.Skowroński sp. j. Olsztyn 70,7 7,4 9,0
258 Elma Energia Sp. z o.o. Olsztyn 10,9 13 16,4
259 HYDEX Sp. z o.o. P P U Wadowice 53,8 8,1 11,8
260 Promatik R. Miernecki, R. Sinkiewicz i M. Strzelecki S.J. Morawica 64,8 7,5 21,2
261 INWAP Sp. z o.o. Brzeg 10,1 13 17,9
262 Artpol-Therm Sp. z o.o. Niedrzwica Duża 40,3 9,2 8,1
263 Rabbit Sp. z o.o. Wrocław 24,1 11,2 21,2
264 Alpha Dam Sp. z o.o. Dębowa Łąka 84,8 6,5 29,4
265 PPUH GECO Sp. z o.o. Cholerzyn 97,9 5,8 33,1
266 SMARTTECH Sp. z o.o. Łomianki 78,8 6,7 10,3
267 Wallram Cantool – Europe Sp. z o.o. Zabierzów 47,4 8,3 10,1
268 Mitra Sp. z o.o. Kutno 63,3 7,4 4,0
269 Silva Mikroelektronik Holding Sp. Z O.o. sp.k. Kijewo Szlacheckie 19,5 11,2 8,5
270 Flaris Sp. z o.o. Jelenia Góra 87,6 6,1 3,1
271 Bouwman Gastro Instal Sp. z o.o. Żmigród 48,1 8,1 12,2
272 Integrotech Sp. z o.o. Łódź 97,2 5,7 8,5
273 Dacpol Service Sp. z o.o. Piaseczno 35,5 9,4 27,8
274 Biwar Sp. z o.o. Biskupiec 37,6 9 22,9
275 INTEGRATOR RHC Sp. z o.o. Toruń 69,7 6,9 38,8
276 Zakład Inżynierii Ruchu – W. Sylwestrzak i Spółka S.J. Bytom 36,6 9,2 35,2
277 GIPO Sp. z o.o. Koszalin 108 5,1 31,6
278 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Geneza Sp. z o.o. Kraków 57 7,4 0,9
279 ABC ELEKTRONIK Sp. z o.o. Gorlice 19,3 10,6 7,3
280 Przedsiębiorstwo Realizacji Maszyn Dla Przemysłu Spożywczego Consumasz Sp. z o.o. Poznań 34,7 9,1 4,0
281 Gravotech Sp. z o.o. Wrocław 101 5,3 16,2
282 WH Technologies Sp. z o.o. Prabuty 100,8 5,3 18,2
283 Hidroma Sistems Sp. z o.o. Czeladź 88,4 5,7 6,0
284 Pro Produkcja Sp. z o.o. Bielsko-Biała 54,2 7,2 28,7
285 S & M Sp. z o.o. Połczyn-Zdrój 35,9 8,6 8,5
286 Garos Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 74,1 6,1 21,4
287 Planetfan Sp. z o.o. sp.k. Imielin 30,4 8,9 12,2
288 Hensel Polska Sp. z o.o. Poznań 92,8 5,3 13,3
289 Actia – Polska Sp. z o.o. Piaseczno 61,9 6,6 12,1
290 REM-POL Sp. z o.o. Poznań 38,7 7,8 16,3
291 PROJECT Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Innowacyjno – Techniczne Lębork 49 7,3 4,3
292 PERROT-POLSKA Sp. z o.o. Ustroń 18,3 9,4 38,6
293 REFLEX – POLSKA Sp. z o.o. Ruda Śląska 69 6 26,3
294 Madur Polska Sp. z o.o. Zgierz 27,4 8,4 7,6
295 Techniczna Sp. z o.o. Lublin 72,3 5,6 4,9
296 Zakład Produkcyjno Usługowy ENTECH Ewa Władyczyńska, Ryszard Władyczyński S.J. Koszalin 11,2 9,2 18,0
297 Promotech – KM Sp. z o.o. Łapy 60,4 5,9 14,7
298 Gastop Production Sp. z o.o. Zabierzów 24,2 7,9 16,6
299 Polink – Wilkowo Sp. z o.o. Świebodzin 60,2 5,8 7,3
300 I.K.A. – Technik Sp. z o.o. Kraków 77 5 10,8
301 Przeds. Tramp S.J. Zabrze 28,5 7,5 10,8
302 SAMET Sp. z o.o. Opole Lubelskie 47,3 6,3 22,0
303 Fabryka Elementów, Podzespołów i Urządzeń Tewa Termico Sp. z o.o. Łęczna 26,8 7,6 6,5
304 TECHNICAD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wdrażania Diagnostyki Technicznej Gliwice 26,3 7,6 6,0
305 Tedel Pol Wytwórnia Uszczelek Dariusz Trochimiuk, Lucjan Trochimiuk S.J. Borówiec 37,2 6,9 10,1
306 Janssen Poland Sp. z o.o. Pniewo 46,4 6,2 4,8
307 MKK-Technika Filtracji Sp. z o.o. Kruszewnia 47,3 6 3,6
308 Jawa Control Sp. z o.o. Kraków 52,4 5,6 4,4
309 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Koma Sp. z o.o. Wilkanowo 45,6 6 3,6
310 AKSON Sp. z o.o. Bydgoszcz 15,3 7,7 33,6
311 Tampo Granit Sp. z o.o. Warszawa 22,9 7,4 2,3
312 HENKE – SASS, WOLF – POLSKA Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 37,3 6,5 29,3
313 DLL Partners Dziubanowski Leśniewski Ostojski S.J. Police 32,8 6,8 19,9
314 Spółdzielnia Agromet w Chybiu Chybie 62,4 5,1 24,6
315 Megaterm Plus Sp. z o.o. Kielce 45,8 5,8 18,3
316 INTECO S.A. Gliwice 33,4 6,6 16,6
317 Ras Polska – Export/ Import Sp. z o.o. Strzegom 52,2 5,4 11,8
318 METERTEST Sp. z o.o. Świdnica 13,1 7,4 14,3
319 TRIPUS – POLSKA Sp. z o.o. Bierutów 39,6 5,7 22,2
320 P P U H POMAROL S.A. Biskupiec 11,1 7,3 37,6
321 Elektroster Sp. z o.o. PUHP Dzierżoniów 38 5,6 3,6
322 Bierutowska Spółdzielnia Niewidomych Biersin – Zakład Pracy Chronionej Bierutów 39,1 5,5 15,5
323 Kopras Sp. z o.o. Wronki 38,9 5,5 13,4
324 Alima – Pack Systemy Pakowania Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 43,2 5,2 4,9
325 Łysoń Sp. z o.o. Sułkowice 20,2 6,3 4,8
326 Elektrozel Sp. z o.o. Rzeszów 10,5 6,9 28,0
327 AWROL POJAZDY UŻYTKOWE Sp. z o.o. Barwice 20,7 5,6 1,9
328 Eltel Katowice Sp. z o.o. S.K. Katowice 16,8 5,8 26,5
329 Mawos Sp. z o.o. Łódź 32,5 5,1 21,5
330 Mototechnika Józef Zborowski sp.j. Jasienica 19,9 5,6 6,6
331 EBS Sp. z o.o. Warszawa 32 5,1 34,3
332 Systema Polska Sp. z o.o. Zduńska Wola 10,2 5,8 15,0
333 Spółdzielnia Inwalidów Elektromet Dzierżoniów 16,9 5,5 15,8
334 MONTOSTAL Sp. z o.o. Warszawa 11,9 5,6 6,6
335 TES Sp. z o.o. Kowale 20 5,1 13,2
336 MCI Sp. z o.o. Bobrowiec 11,1 5,5 2,1

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2014-2015,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys zł w 2015 roku,

3. Dodatni kapitał własny w 2015 r.,

4. Zysk netto w 2015 r.,

5. Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu marca 2015 r.:  C/Z:  22,7, a  C/WK: 1,36.

W końcu   marcu 2016 r.:  C/Z:  41,5, a  C/WK: 1,2.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW
Według wskaźników giełdowych z końca marca 2015 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2015 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2014 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2015 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2014 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2015 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2015.
Podobnie została policzona wartość rynkowa firmy w końcu marca 2016. Według wskaźników giełdowych z końca marca 2016 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2016 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2015 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2016 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2015 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2016 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2016.