MINSBUD Sp. z o.o. sp.k. to Brylant Polskiej Gospodarki i Efektywna Firma 2021

MINSBUD Sp. z o.o. sp.k. w Markach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021 i XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego. Była wyróżniona również w poprzednich edycjach konkursów IEB.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 86,3 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2021.

Spółka działa efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 26,9 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2021.

Historia przedsiębiorstwa sięga roku 1991, kiedy Mieczysław Skwierczyński, założyciel i obecny współwłaściciel, po blisko 10 latach pracy na kontraktach zagranicznych, postanowił stworzyć firmę specjalizującą się w kompleksowym wykonawstwie instalacji sanitarnych dla budownictwa.

Doświadczenie zdobyte w krajach, gdzie standardy wykonywanych instalacji sanitarnych jak i sama organizacja pracy, stoją na bardzo wysokim poziomie, pozwoliło na wcielenie w profil działalności firmy kilku podstawowych zalet, za które jest ceniona przez partnerów. Zaletami tymi są: terminowość wykonywanych prac, ich jakość i zgodność z projektem technicznym, normami oraz sztuką budowlaną. Dzięki temu firm dała się poznać inwestorom jako profesjonalna, rzetelna, działająca nowocześnie, szybko i proinwestorsko.

Potencjał kadrowo-techniczny pozwala firmie na realizację w ciągu roku obiektów o łącznej powierzchni ponad 100 tysięcy mkw.

MINSBUD ma znakomite referencje, współpracuje z największymi generalnymi wykonawcami i developerami działającymi w Polsce. Są to między innymi takie firmy jak: Dom Development, J.W. Construction, Polimex-Mostostal Siedlce, PORR Polska, ABM Invest, Swietelsky, ERBUD, UNIBEP, ELIN EBG, MYONI, Zalesie Development, Willa Wilanów, Euro-Tynk, MBT.

O bardzo dobrej opinii firmy świadczą także jej najwięksi dostawcy, którzy uznają ją za dużego i godnego zaufania partnera w biznesie. Wśród jej największych dostawców są: BIMS Plus, Respol, Onninen Polska, Hilti Polska, Rurex, Buderus Polska, Grundfos, Wilo, Instal-Compact, Grudnik, Viessman, De Dietrich, Dietherm, EuroDom, Kan-therm Warszawa, Thyssenn.

Dobre wyniki finansowe, terminowość regulowania zobowiązań i wiarygodność firmy przekłada się również na pozytywne oceny ubezpieczycieli kredytów handlowych takich jak Hermes czy Cofface.

MINSBUD specjalizuje się w wykonawstwie robót instalacyjnych; z przeznaczeniem dla budownictwa mieszkaniowego, biurowego, publicznego i przemysłowego; w zakresie:

  • instalacje wodno kanalizacyjne,
  • instalacje centralnego ogrzewania,
  • instalacje ciepła technologicznego,
  • instalacje gazowe,
  • instalacje hydrantowe i tryskaczowe,
  • węzły cieplne i kotłownie,
  • instalacje wentylacji,

Realizowane instalacje wykonuje zarówno w technologii tradycyjnej (stal, żeliwo), jak również w miedzi, systemach zgrzewanych z polipropylenu i polietylenu, systemach klejenia polidyfuzyjnego PVC-U i PVC-C czy systemach z polietylenu sieciowanego PE-Xc, PE-RT oraz dedykowanych tym systemom połączeń technologicznych. W celu zapewnienia wysokiej jakości wykonania, zatrudnieni monterzy przechodzą szkolenia z zakresu stosowanych technologii i posiadają zaświadczające temu certyfikaty.

MINSBUD jest firmą dobrze usprzętowioną – do wszystkich stosowanych systemów posiada odpowiednie narzędzia i urządzenia do: kalibracji, lutowania, zaciskania, zaprasowywania oraz zgrzewania doczołowego i elektrooporowego. Na  wyposażeniu znajdują się także: zaplecza kontenerowe, środki transportu, gwinciarki, niwelatory laserowe, zestawy spawalnicze, bruzdownice, młoty wiercące i wyburzeniowe, wiertnice, piły diamentowe i wiele innych specjalistycznych narzędzi.

MINSBUD  prowadzi też w Markach hurtownię, która specjalizujemy się w sprzedaży materiałów hydraulicznych.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej http://www.minsbud.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #efektywnafirma #effectivecompany #JerzyKrajewski

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firma Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.